Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити після видалення зуба мудрості

Що робити після видалення зуба мудрості

Додано: 29.09.14
Що робити після видалення зуба мудрості


Видалення зуба мудрості лякає боязких і недовірливих пацієнтів, змушуючи їх відкладати процедуру на все більш і більш тривалий термін. Однак насправді все не так складно, а сучасні анестетики перетворюють екстракцію в безболісну. Але після видалення зуба анестезія проходить, і травмована частина починає хворіти. Щоб знати, що робити після виривання, перед операцією попросите медсестру хірурга-стоматолога скласти вам пам'ятку, а щоб розуміти, що відбувається в організмі, згадайте, що все в ньому взаємопов'язано.


Всяка екстракція - це травма. Всяка травма - це запалення.

Запалення супроводжується:

болем;

почервонінням;

набряком;

температурою після видалення зуба.


Больовий синдром досить легко знімається анальгетиками, краще всього - кетановом. Набряк після видалення зуба здатний на кілька діб зіпсувати зовнішній вигляд, але боятися його не варто. Це захисний механізм, який здавлює і фіксує травмовані тканини для того, щоб загоєння відбулося правильно, без зміщення.

Що робити після видалення зуба мудрості


Як буде гоїтися альвеола?Після видалення зуба наслідки проходять за декілька днів. Протягом цього часу кров'яний згусток у спустілій лунці заміщує коріння і допомагає десні заповнити альвеолу новою тканиною. Відновлення йде дуже швидко: вже через півроку на рентгенівському знімку неможливо відрізнити по щільності місце, де була лунка, від оточуючих тканин.


Навіщо видаляти зуб?Іноді витяг восьмого зуба пов'язано з тим, що він заважає правильно розвиватися сусідньому.

Трапляється, виникає проблема, що робити після видалення зуба мудрості, якщо він був антагоністом іншому, який починав порівняно швидко вилазити (феномен Попова-Годона). Зазвичай питання вирішується витягом всіх чотирьох вісімок. Великої ролі при жуванні вони не грають. Більш того, не у всіх вони навіть виступають на поверхню, а ось запалюватися і заподіювати проблеми можуть і всередині десни.

Зрідка вісімка може допомогти. Це буває в тих випадках, коли вона міцна, здорова, тоді в майбутньому вона може виступити опорою для протезу. Саме тому після видалення корінного зуба наслідки прораховуються доктором, беручи до уваги можливість або неможливість подальшого знімного протезування.

А після видалення зуба мудрості наслідки такі, що необхідно ретельно берегти сьомий, він буде нести на собі навантаження мосту. Або ж, якщо зберегти його не вдасться, його доведеться замінити імплантом.

Що робити після видалення зуба мудрості


Що робити після видалення зуба?Втім, ці прогностичні питання вирішуються лікарем з прицілом на далеке майбутнє, а клієнта в перші дні турбує питання, чи може піднятися температура після видалення зуба. Якщо мається на увазі температура всього тіла, то це може бути пов'язано не тільки з розрізом у роті, але і з попаданням інфекції. Хоча хірургічний кабінет у сучасній стоматологічній клініці повинен кварцеваться, а пацієнт одягає бахіли, ризик проникнення бактерій і найпростіших вірусів в рану залишається.

З метою профілактики лікар зазвичай призначає п'ятиденний курс антибіотиків і антипротозойних коштів. Ну а якщо після видалення зуба піднялася температура, що робити, ви знаєте з досвіду інших захворювань. Невелике зростання температури - це захисна реакція, яка стримує розмноження інфекції. Якщо ж зростання температури стає нестерпним і навіть небезпечним (наближається до 40 градусів), приймайте жарознижуючі засоби.

Також серед препаратів будуть і ті, що стимулюють утворення нових еритроцитів. Звичайна ромашка, що знезаражує і заспокоює, відома вам, тому що лікарі постійно рекомендують полоскати нею рот. Розчин з неї можна приготувати відразу на весь курс вперед і тримати його в холодильнику.