Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як відстежити політ літака?

Як відстежити політ літака?

Додано: 29.09.14
Рубрика: Цікаве
Як відстежити політ літака?
Сучасний розвиток інформаційних технологій та глобальної мережі Інтернет дозволило великій кількості людей отримати доступ до послуг, сервісів і функцій, які до цього часу були відкриті тільки для обмеженого числа спеціалістів та працівників конкретних служб. Одним із прикладів такої глобалізації є можливість відстеження в реальному часі різних повітряних суден, які здійснюють польоти по всьому світу. Розглянемо найбільш популярні безкоштовні авиатрекери і додатки на їх основі, які дозволяють відстежити політ літака і отримати багато корисної інформації про нього.

 • Flightradar24 . Мабуть, найвідоміший сервіс для відстеження польотів літаків, обладнаних транспордерами ADS-B. Нова технологія відстеження рейсів ADS-B як запевняють її творці повинна стати основою для управління повітряними суднами в найближчому майбутньому. Вона використовує дані супутникового спостереження за літаками і завдяки її використанню передбачається відмовитися від керування повітряним транспортом на основі наземних радарів. Природно, що Flightradar24 бачить лише ті літаки, які обладнані зазначеними транспордерами. На даний момент ними обладнані більше половини літаків у світі. Центральний сервер системи Флайтрадар24 отримує та обробляє дані з транспордеров, після чого будує на їх основі інтерактивну карту з прив'язкою літаків до місцевості. Робочий приклад такої карти показаний нижче.  За допомогою цієї карти можна побачити які літаки з яким бортовим номером зараз знаходяться в повітрі над певною територією, визначити маршрути їх досліджень, поточні точні координати, а також найважливіші параметри польоту, такі як висоту і швидкість.


  FlightAware . На головній сторінці офіційного сайту компанії FlightAware flightaware.com можна вказати назву авіакомпанії цікавить повітряного судна, номер рейсу, після чого натиснути кнопку Відстежити . Якщо зазначений дані вам невідомі, то отримаєте усі найближчі рейси у вигляді таблиці, задавши пункт відправлення і призначення, і вже серед них знайдіть цікавить вас. За допомогою даного сервісу можна отримати не тільки безпосередні дані авиатрекинга, але і різну додаткову корисну інформацію. Наприклад, погоду за маршрутом прямування судна, час затримки вильоту або посадки, номери стійок на посадку і терміналів для виходу.

  Як відстежити політ літака?  Plane Finder . У чому головна сторінка сайту planefinder.net та інформація, яку вона надає, схожа на сервіс Флайтрадар24. Тут також можна побачити карту світу і прив'язку польоту повітряного транспорту до неї. Натиснувши на зацікавив літак можна отримати про нього такі дані, як модель літака, його бортовий номер, номер рейсу, маршрут слідування і пройдена відстань, швидкість та висоту польоту, розрахунковий час приземлення.

  Як відстежити політ літака?


  Для всіх перерахованих вище сервісів існують програми для мобільних пристроїв, що працюють під управлінням операційними системами iOS або Android, які значно розширюють можливості сайтів. Наприклад, для Plane Finder можна скачати додаток 3D, яке дозволить стежити за повітряним простором в районі цікавить аеропорту в режимі реального часу. Але, на жаль, за використання додаткових функцій і додатків доведеться заплатити гроші.

  Всі розглянуті авиатрекери є відмінним засобом контролю авіаційних пасажирських перевезень. Ви можете самостійно, при наявності доступу в мережу Інтернет, стежити за цікавлять вас рейсами, не вдаючись до послуг довідкових служб авиакоманий і аеропортів.