Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися англійської мови вдома?

Як навчитися англійської мови вдома?

Додано: 29.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися англійської мови вдома?

Самостійно вивчення мови одночасно складне і просте заняття. Вам необхідно знайти хороші словники та підручники, вибрати відповідну методику, правильно організувати свої знання, а саме навчання навіть може стати вашим хобі.
Якщо ви виробите в собі звичку регулярно займатися, то це з часів допоможе підняти рівень ваших знань вище рівня випускників вузів, які вирішили не займатися мовою після закінчення. А якщо ще й будете спілкуватися з іноземцями, то ваше коло спілкування розшириться. І коли досягнете бажаного - зможете пишатися собою.

Проблеми при самостійному вивченні мови


Ідея самостійно вивчити англійську відвідувала багатьох людей. Але не всі можуть її реалізувати. Чому?
[b] Відсутність контролю. [/b] Частенько, щоб не пропускати заняття, потрібна сила волі. Він навчання може відвернути все, що завгодно, від запрошення погуляти до цікавого фільму. Варто скласти чіткий розклад, якого потрібно ретельно дотримуватися.
[b] Помилки. [/b] Коли самостійно вивчаєте мову, необхідно бути уважним і педантичним. Якщо ви займаєтеся з викладачем і допустили помилку, то він вас виправить. Але, якщо ви навчаєтеся самі, вас ніхто не зможе поправити, а неправильно заповнена конструкція може "прижитися" в листі й мови. Вчитися легше, ніж перенавчатися.

Складаємо графік занять


Потрібно скласти такий графік, який ви зможете дотримуватися. Природно, краще займатися кожен день, за годинку або півтора з перервою від п'яти до десяти хвилин. Ваше розклад буде, швидше за все, відрізнятися, однак потрібно дотримуватися принципу "краще часто потроху, ніж рідко і довго". Заняття кожен день по двадцять хвилин принесуть набагато більше толку, ніж одне п'ятигодинне. Графік повинен висіти на видному місці.

Визначаємо мету


Як навчитися англійської мови вдома?

Визначте мету і постарайтеся направити всі кошти і зусилля на її досягнення. Навіщо вам знати англійську? Виїхати на роботу за кордон? Спілкуватися по інтернету? Дивитися фільми або Читати книги в оригіналі? Листуватися з діловими партнерами?
Під час занять необхідно комбінувати вправи з граматики, письма, читання і розвитку вміння висловлювати свої думки. А упор варто робити те, що подобається і що вам обличчясто потрібно. Хочете навчитися читати більше читайте і так далі. У такому разі плоди ваших тренувань - знання та навички зможуть надихнути вас на підкорення нових вершин.

Вибираємо підхід


Як навчитися англійської мови вдома?

Щоб скласти оптимальну програму для своїх занять, вам необхідно стати викладачем і дізнатися методики навчання.
Є два підходи до вивчення мови: [b] «комунікативний» [/b] і [b] «традиційний» [/b] .
Традиційний - це комбінація граматико-перекладного і аудиолингвального методів.
Якщо в школі вам вчили якомусь іноземної мови, то ви вже знаєте, що таке [b] граматико-перекладний метод [/b] . Розширення словникового запасу за допомогою списку слів, переказ текстів, вправи з граматики і перекази, переклади і ще раз переклади. Звичайно, викладачі можуть розширити перелік видів діяльності, тим самим більше зацікавити учнів. Однак це поодинокі випадки.
[b] Аудиолингвальний метод [/b] продуктивніше минулого. Зараз у вас є можливість придбати диски із записами упражнений.Обучения складається з прослуховування і відтворення діалогів - вони допомагають вивчити граматику і «поставити» вимову. Якщо ви дійсно хочете як можна швидше навчитися говорити іноземною мовою, тоді вам варто пошукати курси на CD.
[b] Комунікативний підхід [/b] складається з методик, в яких використовуються завдання на аналіз ситуації, на порівняння, на пошук помилок, дебати, ігри. Даний підхід є найефективнішим на сьогоднішній час. Він не просто навчає мові - він показує, як ним користуватися.

Підручники, словники та інші інструменти


Як навчитися англійської мови вдома?

Якщо ви коли вивчали англійську, то вам спочатку варто [b] за допомогою тестів оцінити свої знання [/b] . Не завищуйте свій рівень - краще спробуйте ще раз те, що знаєте, чим застряните на якійсь незрозумілій сторінці самовчителя.
Варто вибрати підручник, в якому присутні не тільки звичайні вправи, але і незвичайні, творчі завдання, реалізують комунікативний похід. Чим зрозуміліше і цікавіше буде підручник, тим у вас менше шансів зіткнутися з проблемами самостійного навчання, наприклад, «позаймаюся не сьогодні, а завтра». На наступний день, все ті ж відмазки.
Проходьте повз касет, дисків і книг, на яких написано: «Англійська за місяць!». Якби все було так легко, все б давно вже знали мову.
Які б цілі ви собі не ставили, у вивченні вам знадобиться [b] хороший словник [/b] . Навряд чи вам вистачить словникового запасу онлайн-ресурсів.
З товстим, але невеликого формату словником легше користуватися, ніж виданням формату більше альбомного. УчиЭто радить придбати словник на 50000 слів, більше - краще, менше - гірше. Варто також звернути увагу на те, що в хороших виданнях завжди можна знайти приклади вживання слів.
Постарайтеся вибирати більш [b] свіжі видання [/b] . Ще один плюс за свіжий словник: у виданнях, що були створені в першій половині минулого століття, немає великої кількості слів, які давно стали частиною англійської. Словник з дрібним шрифтом зручніше, так що на це також зверніть увагу. Словник - це ваш незамінний помічник у вивченні англійської, і не варто шкодувати на нього грошей.
В обов'язковому порядку необхідно використовувати [b] курси на CD, аудіоматеріали [/b] як ми раніше говорили, вони зможуть допомогти розширити словниковий запас, поставити вимову і навчити розмовляти по-англійськи. Навіть якщо ви не переслідуєте ці завдання, то все одно це урізноманітнює процес навчання. А чим цікавіше буде займатися, тим більше позитивних результатів.
Також є варіант навчатися за [b] онлайн-курсів [/b] . Під час такого навчання вам на пошту будуть надсилати завдання, коли ви їх виконаєте, то відправите вчитель, він перевірить і вкаже, яких помилок ви припустилися. Ці курси допоможуть вам навчитися не пропускати заняття і дисциплінувати. Це хороший варіант для новачків.
У книжкових магазинах є [b] книги англійською, які адаптовані для читачів різних рівнів [/b] . Прямо на обкладинці ви зможете побачити необхідний рівень знань. Якщо ви будете читати такі книжки, то зможете виробити чуття мови, грамотність, навчитися будувати речення, розширите словниковий запас.
[b] Дивитися фільми в оригіналі [/b] - це велике задоволення. Дивіться фільми, в яких аудіодоріжка англійською, а також є субтитри. Якщо ваш рівень ще далекий для розуміння складних діалогів, радимо вам почати з мультфільмів. У них найчастіше використовують просту лексику. Спочатку сміться з субтитрами і зупиняйте, коли зустрічаєте нове слово. Для всіх фільмів складіть невеличкі словнички і по мірі перегляду записуйте нові слова.
Під час навчання [b] використовуйте Інтернет [/b] - він надає просто шикарні можливості. У сервісі livejournal.com ви можете завести блог англійською мовою, за допомогою Skype ви можете спілкуватися з носіями мови, або просто читайте онлайн-щоденники англійців і американців. Чати, форуми, соціальні мережі - користуйтеся і отримуйте користь. Любите готувати? Тоді шукайте рецепти англійською і готуйте з ним. Ви повинні користуватися мовою всюди, щоб швидше йому навчитися. А якщо ця стаття вас не вразила, то можете прочитати ще ось цю: Як навчитися англійської мови з нуля

Прийоми і вправи


  • Постарайтеся почати мислити англійською, про себе коментуйте щоденні події, події, дії.

  • Проведіть час у країні, де розмовляють англійською: поєднайте приємний відпочинок з корисною мовною практикою.

  • Знайдіть англійські тексти пісень, які вам подобаються, переведіть, вивчіть, а потім наспівуйте з виконавцем.

  • Вивчіть культуру: це також буде дуже корисно, якщо ви мрієте перебратися в країну, де розмовляють по-англійськи. Дізнайтеся, що цінують люди, з якими ви будете спілкуватися. Наприклад, знайдіть детальну біографію Вінстона Черчілля. Політика не цікавить? Тоді, можете смитися фільми, в яких представлено ключові моменти історії, деталі науки, мистецтва, розвитку автомобілебудування, моди тощо.

  • Відео уроки