Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися швидко вчити вірші? +відео уроки

Як навчитися швидко вчити вірші? +відео уроки

Додано: 29.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися швидко вчити вірші? +відео уроки

Батьки малюків часто запитують, як привчити малюка до віршів, адже в дитячому садку їх цього не вчили. А в дитині треба пробудити бажання вчити вірші, інакше відраза до цього заняття залишиться з ним на довгі роки.

Навіщо вчити вірші?


Вивчення і запам'ятовування віршів формує мова і пам'ять дитини, відчуття стилю та ритму, а ще логіку. Вірші, які найлегше запам'ятати дитині, повинні підходити йому за віком і самій дитині, а не його батькам . Найкращим вибором будуть Маршак і Чуковський, Агнія Барто та інші.

Як вчити вірші?


Кілька основних правил допоможуть дитині запам'ятати будь-які вірші:
 • Починати вчити вірші потрібно буквально з народження. Спершу мамі доведеться читати їх дитині в будь-який вільний час, а потім він сам почне боязко і невпевнено повторювати за нею улюблені рядки

 • Вірші повинні супроводжуватися ілюстраціями. Маленька дитина обов'язково повинен розуміти про що йдеться в тій чи іншій позиції.

 • У дитини повинна бути мета при вивченні вірша. Зробити приємно бабусі або Діду Морозу відмінна мотивація для маленького чоловічка.

 • Вивчіть смаки дитини, підберіть йому ті вірші, які йому подобаються.

 • Вірші можна підібрати буквально до кожної дії дитини. Не бійтеся смішити його віршами.

 • Визначте, який вид пам'яті розвинений у дитини. Якщо зорові образи - налягайте на картинки, якщо тактильна пам'ять - давайте чіпати предмети, що співвідносяться з текстом.

 • Поясніть дитині всі незнайомі слова і зміст тексту. Розуміння полегшує вивчення.

 • Довгі вірші


  Якщо вірш занадто довге розбийте його на логічні частини і вивчіть кожну окремо. Перед переходом до наступної частини повторіть все те, що вивчили до цього. Можна навіть намалювати до них картинки.
  До школи дитина навчиться запам'ятовувати вірші з кількох строф. А так само запам'ятовувати вірші сам.

  Відео уроки