Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися швидко бігати 100 метрів? +відео уроки

Як навчитися швидко бігати 100 метрів? +відео уроки

Додано: 29.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися швидко бігати 100 метрів? +відео уроки

Стометрівка це одна з дисциплін легкої атлетики, адже саме на такій дистанції швидкість бігуна залишається однаковою на початку і в кінці, а не знижується, як на дистанціях 200 метрів і більше. Саме завдяки стометрівці можливо визначити, яку швидкість може розвинути людина.

Особливості


Найважливіші фактори при стометрівці це фізіологія і біологія людського тіла. Саме силові тренування дозволяють розвинути ці сторони людського єства. І координаційні дані, адже людина, пробігаючи стометрівку, повинен керувати своїм тілом, як досвідчений капітан кораблем. Тому правильна техніка бігу це те, що повинен засвоїти кожен спортсмен.

Техніка


У бігу корпус треба тримати строго вертикально. Тазостегновий, колінний і гомілковостопний суглоб саме в такому положенні скуются максимально, а це допомагає відштовхнутися від доріжки з максимальною силою.
Тільки коли одна нога робить мах і винесеться вперед опорна нога зможе випрямитися, супроводжуючись рухами рук і невеликим поворотом плечей. За інерцією гомілку спрямовується вперед, як і стопа ноги.
Руки на бігу знаходяться у вільному, зігнутому стані, їх завдання - не гальмувати біг. Відірвавши ногу від доріжки, бігун починає «фазу польоту». Вона не контролюється бігуном, але він може підготуватися до зіткнення із землею. Завдяки швидкому відома ніг бігун може швидко торкнутися доріжки для подальшого відштовхування.

Тренування


Для бігунів, що спеціалізуються на стометровках, потрібні вправи, що розвивають координацію і витривалість. Це метод бігу на відрізки, спершу не більше 30 метрів, потім дистанція збільшується.
Потрібні тренування з утяжителями, для розвитку всіх груп м'язів, а також біг в гору разом з кросами по пересіченій місцевості.

Відео уроки