Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися швидко шаткувати?

Як навчитися швидко шаткувати?

Додано: 29.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися швидко шаткувати?

Кожна людина вміє робити швидко багато речей: підняти настрій близьким, заспокоїти дитину, нафарбуватися, зібратися в дорогу та інше. Хочете до цього списку додати ще й швидку шатківницю, і тоді проста овочева нарізка, супчики, салати будуть займати набагато менше часу. Адже для кожної господині чи господаря час є дуже важливим елементом.
Навчитися швидко шаткувати досить просто, але на оволодіння такого навику потрібна витримка і терпіння.
[b] А щоб надихнути вас, можете посмитися цю коротеньку презентацію. [/b]

Спочатку може здатися, що вся справа в хорошому інструменті, однак, як ви вже здогадуєтесь, придбання професійного кухарського ножа тут не допоможе. Вся справа в техніці.

Навчання швидкої шинкування


Щоб навчитися швидко шаткувати, вам потрібно:
 • Трошки безстрашності і терпіння.

 • Рівна поверхня.

 • Огірок або стебла селери (на перший час)

 • Гострий ніж із зручною рукояткою, широким лезом і, обов'язково, з п'ятою. П'ятка - це підстава площині ножа у нижній частині рукоятки. На неї наносяться маркування і клейма.

 • Перший крок
  Як ви тримаєте продукти, які шинкуете? Двома пальцями? А потрібно задіяти всі пальці!
  Середній і вказівний покладіть поверх огірка, а також до них може приєднатися безіменний, якщо вам буде зручно. Вони повинні притискати огірок поверхні. Великий і мізинець обхоплює огірок.
  Трохи зігніть пальці так, щоб їх кінчики як би перебували під захистом кісточок. Ніж потрібно притискати лезом до зовнішньої поверхні пальців. Так ви зможете вберегти пальці від пошкодження. Посміться на фото і спробуйте повторити.
  Як навчитися швидко шаткувати?

  Другий крок
  Бічну поверхню леза (чим вона ширше, тим краще) притисніть до зовнішньої поверхні пальців, а кінчик ножа притисніть до дошки і не потрібно відривати його під час нарізки. По дошці рухається рука з огірком, а не ніж.
  Як навчитися швидко шаткувати?

  Третій крок
  Руки необхідно розслабити, в іншому випадку можна порізатися, та й вони швидко втомляться. Яким би гострим ніж не був, їм потрібно не рубати, а різати. Можете регулювати товщину скибочок, повільніше або швидше рухаючи огірок.
  Приступати до тренувань краще тоді, коли у вас гарний настрій і є хоча б 10 хв. Вільного часу. Удачі вам на кухні, бережіть свої пальці і час!

  Відео уроки