Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

Додано: 30.09.14
Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

Пінетки являють собою елемент дитячого одягу. Під час їх в'язання можете експериментувати з фасонами, візерунками і так далі. Як тільки народиться дитина, у батьків з'являється питання, що ж йому взути, ось тут і потрібно навчання тому, як в'язати пінетки.
Це досить захоплюючий і простий процес, адже кожна мама хоче, щоб у її дитини було багато класної взуття. Є 2 методи в'язання пінеток: спицями та гачком. У цій статті ви дізнаєтеся про цих двох методах. А також побачите декілька відео уроків, щоб ви на власні очі побачили, як правильно в'язати.

В'язання пінеток гачком


На відміну від методу в'язання спицями, пропонує багато варіантів, у в'язанні гачком виділяють лише 2 деталі: верх пінетки і підошва.
Нижче вам покажуть схеми і варіанти для того, щоб ви у всьому розібралися.
В'язання гачком з підошви
Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

Місце, звідки потрібно почати в'язати, на схемі вказано червоною стрілкою (п'ятнадцять повітряних петель і одна, щоб підняти ряд). Ланцюжок має бути довжиною не більше, ніж від середини п'ятки до основи пальців дитини. Наступним кроком є стовпчики (з одним накидом або взагалі без накиду) і полустолбики (досить щільніша в'язка, яка підходить для підошви). Стовпчики з одним накидом зображені на схемі віялом, з однієї петлі в'яжуться два стовпчики. А останній ряд з-за щільності в'язання, підошви потрібно обв'язати полустолбиками (їх потрібно близько 60).
Другий метод зв'язати підошву простіше, його роблять за допомогою стовпчиків з накидом. На схемі видно, як в місцях, де закруглюється підошва, за допомогою однієї повітряної петлі необхідно вив'язати сім стовпчиків з накидом.
Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

Самої захоплюючої та цікавою частиною є в'язка верхній частині. Схему сміться нижче
Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

На схемі ви можете побачити, що верх пінетки в'яжуть, починаючи від щиколотки і закінчуючи біля основи підошви (в завершенні верх прив'язується або пришивається до підошви), початок в'язки показано червоною стрілкою. Всі деалется стовпчиками без накиду. На завершення в'язки потрібно зробити 60 стовпчиків (як на блакитний підошві, що зображена вище).
Потім пінетки слід обв'язати облямівкою (стовпчики з повітряної петлею і одним накидом, на схемі показано світло-блакитним відтінком).
Подібних варіантів досить багато, ось, приміром, ще один варіант.
Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

На схемі зображена передня частина пінеток, повітряна петля і червона стрілочка є покажчиком місця початку в'язки.
Щоб зв'язати подібні черевички є 2 методи (їх 3 але останній дуже складний, і якщо ви новачок , тоді він точно не для вас).
Дотримуватися схеми в'язання, проте в кінці у всіх рядах забирати по одному стовпчику і підхоплювати по стовпчику в підошві (це дозволить відразу пришити носочок пінетки).
Зв'язати окремо всі деталі, а потім в кінці їх просто зшити.
Задню частину в'яжуть за допомогою набору стовпчиків по периметру всієї підошви (видно на другій схемі). Верхівка задника спеціально зроблена менше на чотири стовпчики, щоб краще прилягала до підошви.
Відео уроки


Вязання пінеток спицями


Зараз ви побачите, як в'яжуться пінетки спицями. Є багато методів (без швів, по колу, на п'яти спицях, на двох і так далі), абсолютно все показати нереально, проте кілька прикладів і основні принципи ми наведемо.
Черевички для дитини простіше в'язати на двох спицях. Кількість петель потрібно визначити за обсягом щиколотки малюка. Потім слід зв'язати пару рядів за допомогою платочної в'язки (їх необхідно стільки, щоб вистачило на відрізок від щиколотки до початку п'яти). Після цього відрахуйте половину петель і непарну центральну нитка позначте кольоровою ниткою. Потім продовжуйте в'язати платочної в'язкою, однак у всіх рядах робіть два накиду (одну до центральної петлі і одну після неї).
Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

Як навчитися в'язати пінетки гачком і спицями?

Наступною частиною є відстань від великого пальця до кінця підйому. Кількість рядів визначте приклавши в'язки прямо до ноги (так ви точно дізнаєтесь потрібні розміри). Потім за допомогою панчішної в'язки без петель слід зробити шість рядів, там, де буде рівне полотно - це лицьова частина носка.
Необхідно продовжувати в'язати платочної в'язкої (але тільки через ряд потрібно зменшувати по чотири петлі, на початку, в кінці, до і після центральній петлі). Так зробіть вісім рядів, останній закривши будь-яким способом. Після цього слід скласти полотно навпіл (щоб воно повторювало форму ноги малюка), а потім кеттельним швом (стик) зшити бічну бік і низ.
Відео уроки