Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

Додано: 30.09.14
Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

В'язані шкарпетки - це дуже класна річ. Вони знадобляться кожному: дітям, чоловікові, собі. А якщо ви навчитеся в'язати їх самостійно, то зможете робити чудові подарунки своїм рідним і близьким.

Розрахунок петель для в'язаних шкарпеток спицями


Перше, що необхідно зробити - це розрахувати петлі. Ви повинні виміряти окружність ноги у пензлики (щиколотки) і підйом. Якщо ви будете знати ці два значення, то зможете розрахувати середню окружність цілої ноги - потрібно скласти два числа і розділити на 2.
Тепер варто визначитися з щільністю в'язки, для того, щоб точно розрахувати кількість петель, які ви потім наберете при в'язанні. Для цього необхідно взяти спиці і пряжу, з якої будете в'язати шкарпетки. Потім виконайте невеликий зразок, наприклад, заввишки 5 см і шириною 10 см - цього вистачить, для того, щоб зробити розрахунки. Візьміть лінійку і поміряйте, скільки в 1 см розташовується петель. Це число потім множення на кількість сантиметрів (ось вам середня окружність ноги).

Набір петель


Тепер наберіть на спиці то кількість петель, яке у вас вийшло в розрахунках, але пам'ятайте, що воно повинно бути кратним чотирьом. Оскільки шкарпетки робляться на чотирьох спицях, а п'ята - робоча.

Гумка


Після цього, варто перейти до в'язки першого ряду резинок 1 на 1 або 2 на 2 - як вам більше подобається. Одночасно розподіліть всі петлі на чотири спиці. Для цього всі петлі розділіть на чотири і по мірі того, як станете робити певну кількість, беріть іншу спицю і продовжуйте в'язати. Коли провяжите перший ряд, складіть чотири спиці так, щоб вийшов квадрат. Тепер приступайте до в'язання другого ряду. Для цього починати потрібно з першої спиці і так по колу.
Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

Коли виконуєте шкарпетки спицями, гумку ви можете зв'язати будь довгою. В процесі в'язання ви навіть можете іноді приміряти на собі, чи вистачить пов'язаного для резинки або потрібно зробити ще кілька рядів.
Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

Халява


Коли закінчите гумку, переходите до халяві - для цього краще платочна в'язка. В'язати її потрібно дощенту вигину стопи.
Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

П'ята


Ось ми і дійшли до самого головного, що викликає труднощі у більшості новачків. Але не варто хвилюватися, УчиЭто все детально розповість.
Коли ви довязали халява, потрібно відкласти 2 спиці з петлями, ви повернетеся до них пізніше. На останніх двох продовжуйте виконувати платочную в'язку - стінка п'яти. Під час виконання заготовки приміряйте носок. Одягніть її і поставте на підлогу. Стінку п'яти необхідно в'язати до рівня, де п'ята стикається з підлогою.
Зараз переходимо до вив'язування самої п'ятки. Для цього петлі на тих спицях, що ви робили стінку п'яти, подумки розділіть на три. Якщо у вас не виходить рівне число, то залишок можете додати до середньої половинці.
Отже, у вас повинно вийде 3 рівних частини: одна середня і дві бічні.
Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

В'язання починайте з виворітного боку. Для цього потрібно провязать всі петлі першої бічний половинки і всі інші петлі, за винятком останньої - середньої половинки. А останню непровязанную петлю провяжите виворітного петлею разом з першою петлею другій бічній половинки.
Потім переверніть все, що зв'язали. Петлі на другій бічній половинці у вас будуть поки що не пров'язаними - нічого страшного. Тепер можете зняти кромочную петлю і як слід підтягніть, щоб у майбутньому в даних місцях не створилися дірочки. Виконуйте всі петлі середній половинки, крім останньої. Її знову провяжите виворітного петлею з першою петлею першої бічної половинки. І знову не довязивайте ряд, а переверніть в'язання. Ви повинні робити це до тих пір, поки у вас з бічних половинок не убавятся всі петлі.
Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

В'язання клина для підйому стопи


Клин підйому в'яжеться по колу на чотирьох спицях. Для цього потрібно повернутися до основних двох спиць, які відклали, перед початком в'язання п'яти. Також у вас ще є петлі на одній спиці після того, як зробили п'яту. Підрахуйте, скільки всього у вас залишилося петель (на двох відкладених спицях і на одній, після п'яти). Тепер відніміть їх від початкового кількості петель. Відсутні петлі ви повинні набрати по бічних половинкам вашої п'яти. Потім знову розподіліть всі петлі на чотири спиці і продовжуйте платочную в'язку.
Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

Мисок носка


Під час в'язки носка спицями пам'ятайте, що необхідно приміряти те, що вийшло, щоб знати, скільки рядів вам ще потрібно зробити.
Як навчитися в'язати шкарпетки спицями?

Коли ви дійдете до місця, де повинен бути ваш мізинець, необхідно знову видаляти петлі. Це робиться наступному способом:
Перші 2 петлі, які знаходяться на першій спиці, потрібно провязать за задню стінку лицьовій петлею, петлі, які залишилися, провяжите до кінця.
Петлі на другий спиці, необхідно пров'язати повністю, винятком є тільки дві останніх - їх провяжите за передню стінку лицьовій петлею.
Перші дві петлі на третин спиці також провяжите за передню стінку, інші в'яжіть до кінця.
На четвертій спиці провязивайте всі петлі, винятком є тільки дві останніх - їх необхідно в'язати за задню стінку лицьовій петлею.
Так робіть, поки у вас не залишиться по одній петлі на всіх спицях. Їх всі разом провяжите і туго затягніть нитку, а кінчик можете заправити на виворітну сторону.
От і все. У вас вийшов в'язаний носок. Другий потрібно виконувати за цією ж технологією. Важливо перший раз зробити, а потім піде як по маслу.
Також на сайті УчиЭто є стаття Як навчитися в'язати шарф спицями для початківців . Але якщо ви відчуваєте, що ви зовсім профан у в'язанні спицями, то радимо прочитати статтю Як навчитися в'язати спицями . Також, якщо спиці це не ваше, то можна прочитати Як навчитися в'язати гачком для початківців .

Відео уроки