Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)

Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)

Додано: 30.09.14
Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)

Навчитися в'язати гачком досить просто, потрібно просто звикнути до деяких руху, і через деякий час ви зможете зв'язати костюмчик дитині, собі оригінальне пончо або кофточку. В'язання заспокоює нерви, багато хто часто в'яжуть, коли смляться фільм або серіал - це одночасно і результат у вигляді речей, і відпочинок.

Як правильно тримати гачок


Самим основним в в'язання є навчитися тримати гачок. Існує 2 спобличчя. Багато хто стверджує, що найкращий спосіб: взяти пальцями гачок за його «щічки», ніби ви взяли ножа.
Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)

Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)

Другий спосіб: візьміть гачок так, як завжди берете олівець - двома пальцями (вказівним і великим) візьміть за «щічки», а потім покладіть на середній палець.
Потрібно вибрати той спосіб, який найбільше підходить саме вам. Головне, щоб було зручно в'язати.

Основні елементи


Основні елементи в'язання гачком: стовпчик з накидом, повітряна петля, стовпчик без накиду. Всі інші елементи пішли від цих трьох. Візерунки складаються із різноманітних поєднань стовпчиків і повітряних петель.

Стовпчик з накидом


Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)
Гачок з накидом і останньою петлею ланцюжка вводять в четверту петлю ланцюжка, рахувати потрібно від гачка, і крізь неї протягують петлю з робочої нитки. Накид і петлі, які знаходяться на гачку, провязивать необхідно так: на гачок накиньте робочу нитку, потім протягніть її через накид і петлю. Потім, підхопивши робочу нитку, протягніть її через дві петлі на гачку. Другий стовпчик потрібно в'язати на наступній петлі ланцюжка.
Накид являє собою нитки, які накидане на гачок, коли на ньому вже є петля. Всі накіди після провязивания створюють петлю. Щоб отримати стовпчики різної висоти можете робити кілька накидов на гачок. Один накид збільшує стовпчик на одну петлю, відповідно 2 - на 2 петлі і так далі.

Повітряна петля


Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)
Коли працюєш гачком в.п. (повітряні петлі) створюють основу для першого ряду в'язання. Їх також використовують для повороту, в ажурному в'язанні або у візерунках, тобто для переходу від одного ряду в'язання в іншому.
Техніка в'язання повітряної петлі
 • Зробіть одну петлю. Справа наліво просуньте гачок в петлю, яка у вас вже була, і захопіть робочу нитку. Потім її потрібно протягнути у вузол. У вас вийшла нова петля. Тепер потягніть за кінець нитки і за робочу нитку, затягуючи у підстави петлі вузол.

 • Робочу нитку тримайте в лівій руці, гачок - у правій. В напрямку на себе подчепите робочу нитку гачком, а потім протягніть її через петлю, яка у вас на гачку (сміться малюнок).

 • Це все потрібно повторювати до тих пір, поки ланцюжок не досягне потрібної довжини.

 • Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)
  Коли провязиваете кілька повітряних петель, у вас вийде [b] дуга (арка) [/b] , яку використовують, коли створюють ажурні візерунки.
  [b] Дуга [/b] - це основний елемент в'язання візерунка під назвою "сітка". Її ще називають «французькою» або косою. У більшості випадків сітки роблять з трьох або більше в.п. А закріплюють дуги стовпчиками без накиду. У схемі [b] дуга позначена опуклою арочкою [/b] , під якою написана цифра. Ця цифра показує кількість в.п.

  Стовпчик без накиду


  Як навчитися в'язати гачком для початківців? (+відео)
  Гачок потрібно ввести в третю петлю ланцюжка, потім на нього накинути робочу нитку і протягнути її крізь петлю ланцюжка. Потім знову накиньте на гачок робочу нитку і протягніть її через обидві петлі, які знаходяться на гачку. Другий стовпчик треба робити на наступній петлі ланцюжка.

  Також на нашому сайті ви зможете знайти статті, які навчають в'язання спицями, а саме Як навчитися в'язати спицями , а потім можете окремо перейти до Як навчитися в'язати шкарпетки спицями або Як навчитися в'язати шарф спицями для початківців