Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися грати соло на електрогітарі? +відео уроки

Як навчитися грати соло на електрогітарі? +відео уроки

Додано: 30.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися грати соло на електрогітарі? +відео уроки

Електрогітара це давня мрія всіх чоловіків і деяких жінок. Багато з нас, будучи підлітками, уявляли себе на сцені, одним ударом по струнах запальниковим натовп? Деякий з нас попрощалися з цією мрією, визнавши її надто дитячої і несерйозною, інші наполегливо рвалися до мети й навіть добилися успіхів. Як же їм вдалося? Вони вчилися грати на електрогітарі правильно.
Якщо ви хочете досягти успіху в цій справі потрібно підходити до навчання з розумом. Для початку визначте, яку музику ви хочете грати і вже потім приступайте до навчання, але пам'ятайте, що навіть Рим за сім днів будувався і ваші перші успіхи будуть вельми скромні. Кращі гітарні соло ще чекають, коли ж ви нарешті опануєте електрогітарою і почнете отримувати від цього задоволення. Головне знайте, рано чи пізно грати на електрогітарі вийде у всіх!
Звичайно невеликий досвід гри на звичайній гітарі бажаний, але не необхідний. Як і володіння нотною грамотою. Хоча вивчити її все ж варто, заодно і ознайомитеся з основними прийомами гри на електрогітарі.

Основні прийоми на електрогітарі


Позначення пальців починається з вказівного. Він перший, отже мізинець четвертий.
Нижче наведені основні прийоми гри на гітарі.
Bend (підтяжка) , в табулатурі позначена буквою «b» або знаком «^». Для Bend потрібно затиснути потрібну струну в потрібному ладу і вдарити по струнах медіатором. Після підтягніть струну тим же пальцем, яким вдарили по ній. Цим прийомом ви підвищите тональність ноти. Пам'ятайте, що двома сусідніми пальцями можна допомагати собі при грі.
Якщо в табулатурі написано-7b9-, то треба затиснути струну на 7 ладу і вдарити медіатором, а потім підтягти її для звучання як на 9 ладу і залишити звучати. Якщо після другої цифри написано r значить після струну треба повернути в колишнє положення. Якщо цифри - на скільки тонів треба підтягнути струну.
При Slide (плавання) палець повинен ковзати по струні. Тоестьсперва ставите палець на лад, натиснете по струні і зсуваєте палець на інший лад, не віднімаючи його від струни. Позначають ковзання знаками /і .
Висхідний легато(Hammer-On ) грається так: одним пальцем притискається струна на потрібному ладу, потім по ній натиснете медіатором і відразу ж затискаєте по іншому ладу. В табулатурі він пишеться, наприклад, ось так: -7h8 -
Спадний легато (Pull-Off ) вимагає зворотних дій. Ви ставите 2 пальця на 2 необхідних лада, б'єте по струні медіатором і сдергиваете пальці, трохи чіпляючи струну до низу. В табулатурі відзначається так само, як висхідний легато.
Глушіння (PalmMute ) - дуже популярний прийом серед лекстрогитаристов. Ви всі їх чули під час концертів Металіки. Під час цього прийому струну або струни приглушують ребром долоні правої руки. Необхідно трохи приглушити їх, перш ніж вдарити по них медіатором і в результаті ноти вийдуть трохи приглушеними. Головне не притиснути струни занадто сильно, а то вони не стануть звучати зовсім. В табулатурі цей прийом позначений літерами P.M., а далі смугами (--|), показують до якого моменту струни слід притиснути.
Vibrato - Якщо ви вважали що звук можна витягти тільки пальцем чи медіатором, то ви помиляєтеся. Якщо вдарити медіатором по струні і рухати пальцем уздовж грифа, можна надати довгих нотах особливу співучість, підкресливши їх. Є ще спосіб: проведіть пальцем поперек грифа, інтенсивніше піднімаючи і опускаючи струну. Цей прийом позначений значком «~». Чим їх більше - тим довше повинні бути ноти.
Staccato - швидкий перехід від одного звуку до іншого. Під час цього прийому ви глушите ноту, скорочуючи її тривалість пальцем чи медіатором, просто прикладаючи його до струні після витягу звуку. Є ще кілька способів заглушити акорд:
  • Послабте тиск пальців, притискують струну до ладів, але не прибирайте їх зовсім.

  • Повністю заглушіть струни правою рукою

  • Об'єднати перші два варіанти.

  • В табулатурі цей прийом позначений літерами «X». Пам'ятайте, що це всього-навсього основні прийоми гри на електрогітарі.

    Відео уроки