Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися грати перебором на гітарі? +відео уроки

Як навчитися грати перебором на гітарі? +відео уроки

Додано: 30.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися грати перебором на гітарі? +відео уроки

Гітара - дуже доступний інструмент, навчитися грати на ньому може будь-хто, незалежно від наявності таланту. Головне це бажання і завзятість в досягненні майстерності.
Грати на гітарі можна по-різному - боєм, по табулатурі або нотах, а так само перебором. Гра по нотах і табулатурі найбільш складна і підійде лише досвідченим, вже освоїли інструмент, музикантам. Новачкам буде легше освоїти бій і перебір. І якщо бій вчиться легко, то перебір дещо складніше.

Що являє собою Перебір


Перебір, це коли торкаючись струн в певному порядку, музикант створює глибоку і мелодійну музику. В світі існує величезне число переборів, основних близько 60 постійно використовує близько 20 а новачкам вистачить трьох або п'яти на перший час.
Нагадуємо, що струни нумерують завжди знизу. Нижня (найтонша) - це перша струна, а верхня - шоста.

Вчимося грати перебором. Основні правила


Перебір 5-3-2-1-2-3 вважається найпростішим. Як бачите, кожен номер означає струну, яку треба смикнути. Давайте розберемося як це легше зробити. Поставте будь-простий акорд ,можна Am або Em. Тепер великим пальцем смикніть п'яту струну, а вказівним - третю, середнім - другу і безіменним першу. Потрібно трохи потренуватися, щоб набити руку. Коли зможете діяти без заминки спробуйте чергувати бас, тобто один раз смикати шосту струну, а потім п'яту. Коли освоїте чергування, сміливо зможете змінювати акорди.
Є ще один перебір: бас і поєднання 3-2 і 1 струн . Тут буде трохи важко управлятися з першої та другої струнами, яких треба буде смикнути щипком. Цей перебір підходить для динамічних пісень, тоді як перший - для повільних.
Є ще один гарний перебір. Це бас з 3-2-3-1-3-2-3. Навчитися грати його нелегко, але результат того вартий.
Для того, щоб грати перебір треба запам'ятати кілька правил:
  • Постановка пальців. Завжди треба правильно розташовувати руку, щоб полегшити гру.

  • Акорди треба затискати сильніше. Будь-яка недожатая струна буде неприємно дзвеніти.

  • Грати на гітарі краще за допомогою медіатора, хоча при грі пальцями звук виходить більш глибоким, оксамитовим, а при використанні медіатора - більш дзвінким.

  • Відео уроки