Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися грати боєм на гітарі? +відео уроки

Як навчитися грати боєм на гітарі? +відео уроки

Додано: 30.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися грати боєм на гітарі? +відео уроки

Щоб навчитися грати боєм на гітарі, необхідно вміти грати не тільки на гітарі, але і трошки на барабанах. Бій - це сукупність окремих штрихів, які з'єднані в ритмічний малюнок. У чому його характер залежить від конкретного стилю танго, марш, реггі, поп, рок, фламенко) і розміру (6/8 4/4 2/4). Також потрібно вміти розрізняти партії ритмічного акомпанементу для гітари в інструментальному середовищі (диксиленд, оркестр, група) і однієї гітари.

Ритмічні малюнки


З чого ж почати навчання гри боєм? Як би смно це не звучало, відкладіть гітару в бік і ознайомтеся з основами ритміки. Для цього проаналізуйте розмір і тривалості у вправі 1 а потім прохлопайте в долоні, ритмічні фігури, які записали. Тільки не лякайтеся нотного запису, якщо ви її ще не знаєте, то як раз прийшов час розібратися.
Як навчитися грати боєм на гітарі? +відео уроки

Розмір 4/4 в такті чотири частки, кожну з них отсчитивайте ударом ноги і промовляйте 1 2 3 4 В першому такті чотири четвертних ноти, це означає, що на кожен удар ноги (частку) необхідно зробити 1 бавовна. Потрібно чітко дотримуватись ритму.
Якщо ви зрозумієте рисунок першого такту, можете приступити до другого. У ньому кожна частка такту відповідає двом восьмим нотом. Ось як це виглядає на рахунок: "1 (з ударом ноги одночасно) - перша восьма нота, "і" (підніміть ногу) - друга восьма. Тобто, два бавовни на кожен удар ноги.
В 3-му такті відбувається чергування двох восьмих нот і четвертою. Ось як це виглядає на практиці: перша частка - "1" (з ударом ноги одночасно бавовна), друга частка (восьмі) - на "1" (з ударом ноги одночасно перша восьма), на "і" (підніміть ногу друга восьма). Третю частку потрібно грати як першу, четверту як другу. Виходить 1 довгий бавовна (1), потім 2 коротких ("2" - бавовна, "і" - бавовна) і знову довгий (3) і 2 коротких (4).
Після цього слід повторити малюнок у четвертому такті. Це і є ритм бою, який розглядається у вправі 4. Перші 3 частки такі ж, як і 2-ром такті. Восьмі - два хлопки на кожен удар ноги, 4-та частка (4) - четвертна нота, 1 бавовну на удар ноги.

Вчимося грати боєм на гітарі - вправа 1


Як навчитися грати боєм на гітарі? +відео уроки
Тепер вивчені малюнки можна зіграти на гітарі. Кожна вправа розглядається на прикладі одного акорду Am. Це робиться для того, щоб ви зосередилися на освоєнні прийому.
В нотах, латинськими літерами зазначається, якими пальцями необхідно вдаряти по струнах (см. малюнок з рукою). Стрілка показує напрямок удару - вгору або вниз. Вгорі над кожним ударом позначається частка такту.
Як навчитися грати боєм на гітарі? +відео уроки

Перший такт слід грати змінним штрихом четвертними, великим пальцем р удар вниз (1), потім вказівним пальцем i удар вгору (2) і також третя і четверта частка. Другий такт цим же штрихом, тільки тепер восьмими на "1" удар вниз р, на "і" удар вгору i. На кожен удар ноги (частку такту) припадає 2 удару по струнах. В 3-му такті чергуйте четвертну і восьмими - великим пальцем вниз один довгий удар (1) і вказівним вгору два коротких ("2" - удар і на "і" - удар).

Вчимося грати боєм на гітарі - вправа 2


Як навчитися грати боєм на гітарі? +відео уроки

Дана вправа створено для освоєння глушіння струн, чим дуже часто користуються під час гри боєм. У вправі його позначають символом Х, який стоїть замість нот. Акорд не знімають з грифа, пальці лівої руки повинні зберігати аплікатуру акорду, в нашому випадку Ранку, а права приглушує струни.
Більш докладно: перед ударом по струнах вказівний палець (i) знаходиться в зігнутому стані, а коли відбувається удар, вигинається в площині струн. І цей же момент за ударом покладіть долоню на струни, пальці випрямити. У вас повинен вийти короткий глухий звук, без сторонніх призвуків.
У 2-ром і 3-тим такті йде чергування ударів: вказівним i глушіння (вниз) і цим же пальцем удар вгору. Спочатку четвертними, потім восьмими. 3-тій такт - це повноцінний бій. Наприклад, їм можна грати швидкі веселі пісеньки, на подобі польки, коломийки.

Вчимося грати боєм на гітарі - вправа 3


Як навчитися грати боєм на гітарі? +відео уроки

Щоб вам було простіше освоїти бій, необхідно взяти його першу частину і опрацювати окремо (перший такт вправи). На перший удар ноги (частку) йде 2 удару по струнах на "1" великим пальцем вниз, а на "і" вказівним вгору. На другий удар ноги (2) - глушіння (один удар) і так далі.
Тепер повністю бій, згадайте ритмічний малюнок з четвертого такту першої вправи. 1 частка "1" - p вниз, "і" - i вгору; 2 частка - "2" -i вниз глушіння, "і" - i вгору; 3 частка - зробіть 2 удари, як у першій частці; 4 частка - i вниз глушіння "4 і" один удар.
Чим більше ви будете практикуватися, тим краще. Все потрібно довести до автоматизму, щоб жодна дрібниця не відволікала. Також корисно послухати, як професійні гітаристи граю акомпанемент, проаналізувати малюнки та в майбутньому застосовувати їх самому.

Відео уроки