Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися правильно витрачати гроші?

Як навчитися правильно витрачати гроші?

Додано: 30.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися правильно витрачати гроші?

Стаття "Як навчитися правильно витрачати гроші" буде корисна всім людям, ті, хто вміє це робити, зможуть підкреслити щось новеньке, а ті, хто не вміють мудро розпоряджатися грошима, зможуть поліпшити своє життя.
Люди по-різному витрачають власні кошти. Одним вистачає 10 тисяч грн на місяць, а іншим і 100 тисяч може не вистачити, тому що не можуть розподілити бюджет правильно.
Це ціла наука. На заході вже давно є спеціальні агенції, які надають послуги «Money management» - допомога в управлінні грошима. Більшість людей не в змозі звернутися до подібних агентствам. Проте вам ніхто не заважає знати деякі поради, щоб зрозуміти як краще витрачати свої кревні.

Контролюйте свої витрати


Однією з найбільш популярні проблем є те, що більшість живуть без урахування реальних доходів. Наприклад, якщо ви розпишіть свої заробітки по пунктах, то зрозумієте, що ви не можете дозволити собі по 5 раз в місяць ходити в ресторан. А так ви просто викидаєте гроші на те, чого можете не робити. В результаті за тиждень до зарплати ви займаєте гроші, тому що їх просто немає, вам не за що поповнити мобільний телефон, заправити машину, купити продукти і так далі. В кінці місяця ви практично голодуєте. Знайоме?
По-перше, слід порахувати за місяць всі фіксовані витрати. Це плата за обіди, Інтернет, витрати на транспорт, платежі за кредитами, послуги зв'язку, комунальні послуги тощо.
По-друге, до отриманої суми потрібно додати плановані «неминучі» витрати - наприклад, похід до перукаря або дантиста.
По-третє, відніміть отриману суму від щомісячного доходу, а залишок поділіть на 2 частини. Першу частину можете дозволити собі витратити. Другу відкладіть «в панчоху» (на депозит, сейф, під подушку і так далі), і чим більше ви відкладіть, тим краще ваш фінансовий стан і шанс «не потонути» в настання важких часів вище.

Позбавтеся від боргів і не влазьте в них


Борги - це дуже погано. Оскільки вони психологічно тиснуть на вас, а також ви змушені заробляти на борги, а не на те, щоб насолоджуватися життям. Саме тому в борг можна брати тільки в крайніх випадках, беріть кредит, тільки після того, як ретельно проаналізуєте і зважите свої можливості і тільки тоді, коли дійсно немає іншого виходу (наприклад, купівля квартири - без кредиту вам необхідно збирати гроші близько 20 років).
В інших випадках краще відмовтеся від позик і кредитів, справляючись самостійно. Хочете машину новіше? Збирайте. Задумали придбати новий комп'ютер? Збирайте. Ремонт в домі? Збирайте. Відпустку за кордоном? Ви вже здогадалися, збираєте!

Будьте прагматиком


Фінансово успішні люди завжди знають, як правильно розпорядитися грошима, не смлячись на те, скільки заробляють. Вони ніколи не переплачують і віддають перевагу бюджетним рішенням. Не варто переплачувати за бренди, ні за марки. Однак також не слід забувати істини - «Скупий платить двічі», вона показує, що потрібно економити з розумом. Якщо ви будете ганятися лише за дешевими товарами, то сильно втратити в якості, що може спричинити додаткові витрати.
Вам необхідно навчитися прагматично ставитися до життя. В магазині не вести себе як маленьке дитя, кричати «хочу! хочу!», а навчитися концентруватися і зупинятися на поточної мети (раз я прийшов за джинсами, значить, зараз я збираю тільки джинси, незважаючи на те, що у відділі кофт знижки 50%). Незважаючи на те, що придбання кофти за зниженою ціною здається дуже розумним вкладенням, насправді, якщо у вас валом кофт, джемперів, то ви лише викидаєте гроші на вітер.
Постарайтеся протягом місяця записувати абсолютно всі витрати. В кінці просто сядьте і в спокійній атмосфері подумайте, що б викреслили з цього списку. Ви побачите, як багато непотрібного купили і зрозумієте, що можете скоротити витрати.

Слідкуйте за власними емоціями


Найголовнішим ворогом, які може завдати значної шкоди ваших фінансів, є емоції. Коли працюєш, а нічого не змінюється, одна радість - це придбання нових речей, які вносять хоч якусь різноманітність в повсякденні будні.
Купуючи нові товари, ви самі собі робите якусь емоційну ін'єкцію, однак час її дії обмежена. Мігель де Сервантес в даному випадку порасм: «Нехай справою твоїм стане пізнання себе - найважча наука в світі». Розберіться в тому, що тягне вас до витрат і ви пізнаєте себе. Будь то дрібнички, модні речі, машини. Це головний крок, який навчить розпоряджатися власними фінансами. Крім цього, дуже допомагає подумати про різницю між абсолютним нулем, відкладеним на пенсію, і мільйоном доларів.
Часто покупки, які ви здійснюєте під дією хвилинного пориву, доставляють мало радості і ніяк не збагачують і покращують життя. Достатньо трохи подумати про це - і ви не зробите схожої помилки.

Не йдіть на поводу


Уїлл Роджерс влучно висловився: «Велика кількість людей витрачають гроші, які вони не заробляють, на товари, які їм не до чого, і все це - щоб вразити людей, яких вони терпіти не можуть».
Найчастіше у витратах грошей ви йдете у когось на поводу. Один купи новий комп'ютер? І мені потрібно! Брат поїхав на Ібіцу - і я хочу! Сусідка купила нову блузку, а коли я перестану ходити в старій? Рівнятися на інших і бажання їм догодить дуже заважає планування бюджету і представляє для нього небезпеку.

Принципи, які допомагають витрачати гроші розумно


Купуйте не в сезон
Звичка купувати за кращою ціною може зекономити багато коштів. Вислів «Готуй сани влітку, а воза - взимку», ми чули ще в дитинстві, а в наш час воно ще актуальніше. Якщо раніше ми могли лише чути про сезонні розпродажі в Європі та Америці, то зараз і ми можемо купити, наприклад, зимову куртку навесні дешевше, ніж вона стояла січні.
Вимагайте знижки, торгуйтеся
Навіть король нерухомості, американський мільярдер Дональд Трамп, коли прихосм в дорогий бутік, не соромився торгуватися і пропонувати за одяг вартістю 20000 доларів - 5000. Він говорив, що не може терпіти платити ціну, зазначену на ціннику, його завжди коробить, коли спостерігає, як інші люди покірно викладають суму, запитану продавцем.
Купуйте оптом
Можна багато заощадити, якщо купувати товари оптом. Всі багатії так роблять, бо знають ціну грошам.

Відео уроки