Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися малювати добре? (+відео для початківців)

Як навчитися малювати добре? (+відео для початківців)

Додано: 30.09.14
Як навчитися малювати добре? (+відео для початківців)

Що значить вміти малювати? Як би це на перший погляд просто не звучало, але вміння малювати - означає вміння бачити між рядків. Саме вміти бачити, що всі об'єкти, які нас оточують, складаються з простих форм, що з'єднуються ліній і тіней. Ви запитаєте: як же навчитися малювати? Все що від вас потрібно - це просто перенести це все на папір і заповнити тінями. Природно, потрібен талант, але за допомогою спеціальних вправ і тренувань кожна людина може почати малювати краще і бачити світ таким, який він є насправді.

Вправи: як навчитися малювати


 • Звичайно ж, за допомогою цих вправ ви не зможете навчитися людей або 3д малюнки, але що-небудь простеньке - будь ласка. Почнемо з картинок. Постарайтеся знайти намальовану картинку, не фотографію. Посміться на неї і позначте кожну лінію для себе. Тепер знайдіть фотографію і в ній також постарайтеся побачити набір рис, а не цілісний образ.

 • Після цього можете почати змальовувати. Для початку з намальованих зображень, а вже потім зможете перейти і до фотографій. Всмляйтеся в лінії і уявляйте, які форми вони утворюють. Переверніть картинку вгору ногами і спробуйте зобразити з неї, при цьому не замислюйтесь про сенс, просто робіть. Вас повинні хвилювати лінії, а не зображення. Так ви зможете навчитися бачити, як справжній художник.

 • Після того, як ви зрозуміли ідеї, описані в минулих двох позиціях, і добре потренувалися, можете приступати до більш складних вправ. Зараз ви повинні малювати з натури. Оберіть будь-який предмет, але не складний. Не складний значить такий, який складається з малої кількості ліній. Наприклад, візьміть склянку, чашку або настільну лампу. Дивіться на папір, то на предмет і зображайте його.

 • У повсякденному житті, де б ви не були: сидите на роботі, йдете по вулиці, їдете в транспорті, варто розглядати навколишній об'єкти. Зупиняйте свою увагу на кожному близько 3 хвилин, відзначайте його деталі, форму, пропорції. Якщо ви у себе вдома, то по закінченню трьох хвилин приберіть предмет і постарайтеся намалювати його по пам'яті.

 • Як навчитися малювати: основи


  Як навчитися малювати добре? (+відео для початківців)

  Вправи, які були описані вище, зможуть допомогти зрозуміти суть того, як навколишній світ бачать люди, які вміють малювати. Але це лише мала частина того, що необхідно для малювання. Поговоримо ж про основи і дотримання пропорцій.
 • Коли малюєте з натури, потрібно враховувати вісь симетрії (коли фігура симетрична, наприклад ваза), пропорції, центр тяжкості. Щоб дізнатися пропорції предмета, потрібно посмитися, як його частини відносяться один до одного. Наприклад, коли зображує людину з натури, варто посмитися, яка кількість його голів зможе поміститися в руках, ногах, тулуб. Для цього в руку візьміть олівець, витягніть її вперед, прикрийте одне око, а кінець олівця направте на верхівку голови людини. Великий палець повинен бути на тому місці олівця, де починається шия. Ось у вас є розмір голови. На витягнутій руці також потрібно зазначити, скільки голів поміщається в руках, ногах і тулубі. Тепер у вас є всі пропорції об'єкта.

 • Коли ви вдаєте з натури предмет, потрібно у себе на папері відзначити вісь симетрії (вертикальний відрізок). Посміться на об'єкт і розбийте його на геометричні фігури: піраміду, циліндр, конус, коло та ін Злегка накресліть вісь контури цієї фігури. А потім, додайте деталі, підганяйте, вирівнюйте, зберігаючи при цьому всі ті деталі, про які ми говорили.

 • Ніколи не потрібно малювати жирними чіткими лініями. Краще легенько штрихуйте. Менше користуйтеся гумкою, краще виправляйте свої легкі штрихи олівцем. І тільки коли практично всі закінчили, скористайтесь гумкою, щоб прибрати все непотрібне.

 • Відео уроки