Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?

Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?

Додано: 30.09.14
Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?

У цій статті УчиЭто пропонує навчитися поетапно малювати людину олівцем в повний зріст. Найскладніше в зображенні людини - це його особа. Справжній портрет можуть зробити лише справжні художники, які вже протягом багатьох років навчалися цьому мистецтву. Цей урок малювання призначений для новачків, саме тому риси обличчя людини накреслено схематично, без промальовки деталей.
Спершу дамо вам кілька порад. Деякі люди мають звичку малювати переривчастими лініями, а потім обводити їх. Таким людям потрібно спробувати креслити лінії одним рухом і не потрібно боятися, що зробите помилку. Коли зображує на папері людини, особливо якщо він у русі, то ви повинні повністю бачити майбутній образ, контури всіх ліній. І ще, найголовніше не точність ліній і пропорцій рисунка, а зображення самого важливого, головного в образі. Необхідно передати характер людини, її настрій, вираз очей та інші особливості, які характеризують саме його.

Намалювати людини поетапно олівцем можна різними способами


Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?
Зараз з'ясуємо кілька основних етапів. Часто, коли малюєш людини, можна побачити спотворення його фігури. Ноги і руки накреслено довгим чи занадто коротким, тіло занадто велика і ін. Щоб уникнути цього, необхідно розбити весь малюнок на дільниці.
Всього людини можна розбити на 7 частин. Але цю техніку в цій статті ми не описуємо, ми будемо використовувати інший спосіб, але ви можете спробувати зробити таку розмітку, щоб людина вийшла пропорційним.

Початкові контури


Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?

Отже, почнемо з того, що накреслимо чотирикутник з пропорціями сторін три до чотирьох.
По центру проведіть пряму лінію, трохи довше, ніж поздовжня сторона прямокутника. Зверху зобразіть овальну лінію для плечей. А в нижній частині чотирикутника - контур одягу.

Розмітка частин тіла людини


Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?

Продовжуємо зображати людину. Робимо розмітку за допомогою кіл колін, ключиці, плечей, шиї і голови. Для початку накресліть овал для голови, потім овал для плечей і потім колу для колін.
Це може зробити навіть дитина, не забувайте, що необов'язково дотримуватися точні геометричні форми кіл, крім голови. Шию і голову треба намалювати якомога точніше.
Ви бачите, що більшість ліній накреслено досить недбало. Ми навмисне не намагалися їх ретельно промальовувати, тому що ці контури ми видалимо в майбутньому, а вони служать тільки часовими орієнтирами.

Починаємо малювати контур фігури людини


Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?

Спочатку ви не зрозумієте, що від вас вимагається. Але треба присмитися, вам необхідно намалювати тільки два кружечки для ступень і ліктів і ще 2 лінії з боків тулуба, а потім з'єднати їх з контурами колін.

Зображуємо руки і ноги


Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?

По окружностях для ліктів і плечей, які у нас вже є, намалюйте руки. Руки на цьому фото зображено не повністю, але ви можете домалювати і долоньки. Чи захочете, щоб у руках якийсь предмет, що це обличчясто ваш вибір. Тепер переходимо до ніг, єдине, на що варто звернути увагу - це ступні. Шкарпетки розгорнуті в різні боки. На цьому етапі необхідно перевірити пропорції тулуба, ніг і рук. Якщо ви цього не зробите, то в наступних етапах буде складно виправити помилки.

Видаляємо зайві контури і людина «оживає»


Як навчитися малювати людину олівцем для початківців поетапно?

Для початку гумкою акуратно видаляємо всі непотрібні лінії, якщо зачепили якусь потрібно лінію, відразу ж відновіть. Цей крок найбільш простий і цікавий, оскільки нічого не треба малювати, а людина ніби "оживе". Залишилося намалювати 3 нескладних деталі. Це нижню лінію штанів, лінію рукавів футболки і горловини.

Завершуємо малюнок людини. Обличчя і одяг


Тепер по контурах намалюйте одяг і важливо, як можна детальніше зобразити голову та обличчя. Коли креслите одяг, не варто забувати, що для більшої реалістичності повинні виднітися складки на ній. Обов'язково створюйте тіні на одязі, по напряму світла, якщо світло падає праворуч означає зліва слід малювати тінь.
Даний малюнок людини приблизний і розрахований більше на вивчення його пропорцій. У цьому процесі важливо зробити попередню розмітку положення ніг, рук, плечей та голови. А потім покроково додавати інші деталі. УчиЭто сподівається, що вам допомогла ця стаття.

Відео уроки