Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися рахувати швидко в голові?

Як навчитися рахувати швидко в голові?

Додано: 30.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися рахувати швидко в голові?

У століття касових апаратів і калькуляторів люди все рідше вважають в розумі. Вони практично повністю перейшли на обчислювальну техніку, але й вона часто дає збої, або її просто не буде поруч, коли вона потрібна. Непомітно ми втрачаємо навички точного і швидкого рахунку та іноді з запізненням розуміємо, що ми вже не так гарні в цій справі. Але, швидко рахувати в умі - це незаперечне достоїнство і перевагу. Осіб, які запросто оперує цифрами, практично ніколи не буде обдурений при розрахунках. Але важливо те, що це будуть розвивати і підтримувати у формі розумові здібності, що важливо для дітей і молодих людей.

Як навчитися швидко рахувати в умі дитині


Всі навички найкраще розвиваються і закріплюються в дитинстві. Вчитися рахувати, також, як і читати, можна з 1.5-2 років. Особливості цього віку полягають у тому, що у дитини спочатку накопичаться пасивні знання - він буде розуміти, знати, але з-за малого словникового запасу, буде мало розмовляти. До п'яти років дитина може навчитися подумки здійснювати прості дії - віднімання та додавання в межах двадцяти. Якщо два - три з половиною рочки ви будете використовувати наочні методи в навчанні, то пізніше малюк зможе оперувати тільки цифрами, без підкріплення наочним матеріалом.
Якщо ви хочете, щоб у вашої дитини було більше шансів, що процес оперування великими значеннями і математичними діями буде даватися легше і піде швидше, тоді потрібно якомога раніше навчити його вважати.
Навчати дітей до чотирьох років краще з наочними матеріалами. Можна вважати все, що хочете. Пожежні машини, які поспішають на пожежу, мотоциклісти, які з гуркотом пролітають повз вас, кішки, які гріються на сонечку, зграйки птахів - все, що навколо вас можна порахувати. З навичками рахунку одночасно будуть розвиватися спостережливість і увагу. Поступово збільшуйте навантаження. Вранці ви бачили 2 кішок, а коли поверталися додому, ще 3. Запитайте у дитини: «чи він Помітив, що сьогодні так багато котів! Скільки він помітив?». Похваліть його за точність та спостережливість, адже ці якості стануть в нагоді йому в житті.
У початковій школі малюкові необхідно швидко і вільно проводити будь-які обчислення в межах, визначених шкільною програмою. Щоб навчитися рахувати швидко, необхідні постійні тренування. Тому завданням батьків є спонукання малюка до рахунку і робити так, щоб це відбувалося цікаво. Чим частіше дитина буде тренуватися, тим легше йому буде робити точні й швидкі обчислення в розумі.

Як навчитися швидко рахувати дорослому


Якщо дитина з дитинства навчався швидкого рахунку, то з часом він без особливих зусиль буде оперувати з великими значеннями. Але якщо людина більш зрілого віку або студент вирішив оволодіти швидким рахунком, то необхідно застосувати просту методику, яка безсумнівно принесе позитивні результат.
Будь-яке навчання починається з малого. Якщо ви знаєте таблицю множення, це відмінно. Якщо ж забули, або ніколи не знали, варто скористатися таким методом рахунку. Наприклад, необхідно дізнатися, скільки буде 8х6. Записуємо приклад таким чином:
2 4
--=48
8х6
Відповідь 48. Ми його отримали, записавши приклад 8х6 провели над ним пряму лінію і над кожною цифрою записали, скільки не вистачає до 10. Над 8 пишемо 2 6 пишемо 4. Перша цифра відповіді - це різниця між числами в нижній і верхній рядках по діагоналі. 8-4=4 6-2=4 - для обчислення можете взяти будь-яку пару - відповідь буде завжди однаковим. Отже ми зрозуміли, що перша цифра 4. Тепер знайдемо другу. Для цього слід помножити цифри верхнього рядка 2х4=8. Наш приклад вирішено: 8х6=48.
Трохи по-іншому вважаються більш великі числа. Наприклад, вам необхідно підрахувати 11х13.
1 3
--=140+3=143
11х13
У нижньої рядку записуємо приклад 11х13. У верхній пишемо, на скільки ці числа перевищують 10. Отримуємо 1 і 3. Складемо числа по діагоналі. Отримуємо 11+3=1413+1=14. Ми отримали 14 десятків, оскільки початкові цифри перевищують 10. Тому 14 помножимо на 10. 14х10=140. Залишилося лише помножити верхні числа 1х3=3 і додати отриману цифру до відповідальності.
Такі спобличчя обчислення складно проводити тільки спочатку. Тому починайте з простих прикладів і поступово ускладнюйте. Але щоб навчитися рахувати в умі, необхідно повністю позбутися записів, а робити все в голові.
За таких способів можна вчити і дітей, однак тільки тоді, коли вони повністю знають шкільну програму. В іншому випадку ви не досягнете позитивних результатів, а лише нашкодите засвоєння шкільних знань.
Коли освоїте маніпулювання двозначними числами, можете переходити до обчислення багатозначних - сотень і навіть тисяч.

Відео уроки