Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як навчитися читати креслення металоконструкцій?

Як навчитися читати креслення металоконструкцій?

Додано: 30.09.14
Рубрика: Цікаве
Як навчитися читати креслення металоконструкцій?

Будь-яке виробництво, будівництво металевих конструкцій нереально без попередньої розробки технічної документації - монтажних схем, креслень металоконструкцій. Практично все, що створила людина - одяг, яку носимо, автомобілі, в яких їздимо, вуличні ліхтарі, що освітлюють дороги, будинки, в яких ми живемо, будівлі з металевих конструкцій - все це розробляли за схемами та кресленнями.
Схеми і креслення передають ідеї проектувальників точно також як текст - думки письменників. Креслення конструкцій з металу можна по-різному читати, їх повинні знати, як читати і розуміти, однаково всі люди, які беруть участь у виготовленні виробів по кресленнях, ремонті обладнання, його експлуатації. Розробляти і оформляти креслення КМД потрібно з урахуванням правил оформлення креслень по ГОСТ, з урахуванням будівельних норм і правил (СНиП), за вимогами «Системи проектної документації для будівництва» - СПДС, за вимогами «Єдиної системи конструкторської документації» - ЕСКД, а також з умовними позначеннями.
Тому даний креслення проектуються конструкторським бюро КБ. У проектній документації повинна бути графічна частина робочих проектів та пояснювальна текстова записка. Текстова записка складається з результатів розрахунків, що обгрунтовують прийняті рішення, технічних і нормативних документів, які використовуються під час підготовки проектної документації, посилання на ГОСТИ, а також опису прийнятих технічних рішень та їх пояснення. Графічна частина відображає прийняті технічні рішення і робиться у вигляді детальних планів, установчих креслень, великих монтажних, складальних схем металоконструкцій, виконавчих схем і креслень. Так, на кожен об'єкт будівництва розробляють робочу документацію, яка складається з специфікацій виробів і обладнання, робочих креслень вузлів та з документів в текстовій формі.

Як навчитися читати креслення


[b] 1. [/b] Починати читати креслення потрібно з вивчення основних методів, правил, видів нанесення на папір предметів різного розміру і форми на площині, а також стандартів і умовних позначень, які повинні бути на кожному кресленні, коли його оформляє. Слід навчитися технології обробки відповідних виробів.
[b] 2. [/b] Щоб правильно читати креслення, необхідно дотримуватись такої послідовності:
 • Вивчіть змісту головної написи на кресленнях. За допомогою неї ви дізнаєтесь масштаб креслення, матеріал, який використовується для їх виготовлення, а також назва деталей.

 • Визначте зображення, за допомогою яких представили деталі креслень.

 • Проаналізуйте зображення креслення. Представлені форми виробу або деталі. Якщо відразу не зможете побачити деталь, можете її подумки розділити на кілька частин і постаратися представити їх геометричну форму.

 • Вивчіть розміри деталі - представлені її величини.

 • Ознайомлення з кресленням допоможе уявити деталі, зображені на ньому: за якими принципами розташовані, як взаємодіють та інше. Уважне читання креслень допоможе не тільки розглянути на ньому деталі, що дозволяють точно уявити майбутню форму виробу вже в готовому вигляді, але і дізнатися масу виробу, кількість однакових деталей, назву, а також розрахувати масштаб, враховуючи всі стандарти і вимоги.
  [b] 3. [/b] Після цього детально ознайомтеся з усіма розмірами, зображеними на кресленні, щоб дізнатися допустиме відхилення від встановлених розмірів.
  [b] 4. [/b] Врешті, потрібно встановити тип чистоти поверхні кожного елемента, щоб в майбутньому на підставі інформації, отриманої в процесі читання креслення, уявити кожен етап обробки і виробництва виробу на всіх циклах, а також проаналізувати, як ця деталь або виріб буде застосовано в кінцевому продукті або на сайті, за яким принципом буде працювати, в яких умовах буде експлуатуватися, і яке призначення буде виконувати.

  Відео уроки