Корисні поради
на всі випадки життя
» » Симптоми порушення обміну речовин

Симптоми порушення обміну речовин

Додано: 30.09.14
Симптоми порушення обміну речовин


Людський організм - унікальне творіння. Підтримання життєдіяльності - складний механізм, в якому задіяні практично всі його системи та органи. Для того щоб з'їдена їжа і вода перетворилися в енергію, необхідна злагоджена робота органів людини і забезпечення нормального протікання хімічних реакцій. Порушення обміну речовин спостерігається, коли йде збій в цій налагодженій системі. Симптоми порушення обміну речовин вкрай різноманітні.


Як проявляється ця патологіяЯсно, що не будуть однаково виявлятися порушення засвоєння білка або дефіцит фосфору і кальцію. Серед безлічі не настільки поширених, наведемо найбільш часто зустрічаються ознаки порушення обміну речовин:

різкі безпричинні зміни маси тіла, частіше спостерігається її збільшення, а буває, навпаки, зниження;

руйнування зубних покривів, особливо емалі;

зміна забарвлення шкірних покривів;

діаметрально протилежне порушення функції кишечника - запори або проноси;

порушення структури рогових покривів - волосся і нігтів;

задишка, набряклість.Кожному, хто виявив у себе перераховані симптоми порушення обміну речовин, не варто намагатися схуднути за допомогою дієти або займатися самолікуванням. Адже головне тут не в обжиранні, істина криється глибше. А, значить, і допомогти позбавитися від недуги зможе тільки кваліфікований фахівець.

Симптоми порушення обміну речовин


Що відбувається в організміЖиттєдіяльність організму здійснюється за рахунок розпаду поживних компонентів - білків, жирів і вуглеводів, і інших елементів. На етапі їх засвоєння або виведення продуктів розпаду і може бути порушення обміну речовин. Симптоми при цьому говорять самі за себе: зайва вага є наслідком порушення розщеплення жирів, печінка не справляється або недостатньо ферментів. В результаті відкладаються запаси. Але це ще не найстрашніше. В крові накопичується холестерин і інші недоокислені продукти, які затримуються на стінках судин - прямий шлях до розвитку серцево-судинних захворювань.

При недоліку білка і заліза у дітей може розвинутися анемія. Якщо порушений обмін речовин у малюків першого місяця життя, що обумовлено дефіцитом фосфору і кальцію, чекайте появи рахіту.

Симптоми порушення обміну речовин


Причини порушення метаболізмуПричин цього патологічного стану багато, до кінця вони не вивчені. Це може бути генетична схильність, дисфункція залоз - щитовидної, гіпофіза, наднирників, статевих. Цілий ряд причин залежить від нас: неправильний спосіб життя і режим харчування, недостатня рухова активність, шкідливі звички. Призвести до порушень можуть стресові ситуації, нестача вітамінів і мікроелементів.

Симптоми порушення обміну речовин


На прояв будь-яких інших захворювань може вказувати неправильний обмін речовин. Симптоми цього розладу - серйозний привід звернутися до ендокринолога.

Для того щоб нормалізувати процес, потрібно усунути його причини. На початкових стадіях може бути досить дотримувати правильний режим, рухову активність і раціон харчування. Такий простий раду для того, щоб позбутися від недуги. Якщо ж першопричиною є спадкові чинники, то шлях до одужання буде складним. Але і в тому, і в іншому випадку категорично не можна запускати хворобу. Своєчасне звернення до лікаря - запорука успішного лікування.Порушення обміну речовин відбувається при збої нормального процесу засвоєння поживних речовин ,
виявивши симптоми порушення обміну речовин потрібно негайно звернутися до лікаря.