Корисні поради
на всі випадки життя
» » Перша допомога при ударах

Перша допомога при ударах

Додано: 30.09.14
Перша допомога при ударах


Нерідко трапляється, що в транспорті, торговому центрі або просто в парку чоловік випадково падає або підвертає ногу. Отримавши удар, не всі поспішають звертатися в лікарню, тим більше, якщо шкірний покрив не пошкоджений. Проте встановити ступінь травмування дуже важливо. Це дозволить уникнути розвитку наслідків у майбутньому.


Перша допомога при ударах


Забій супроводжується пошкодженням і навіть розривом судин, що призводить до внутрішньої кровотечі. Якщо ви відчуваєте різкі болісні відчуття, а на місці удару з'являються синці і припухлість, то це і є головні симптоми. Розрізняють чотири ступені ударів:


 • перша. Обумовлюється появою невеликих травм (саден, подряпин). Проходить самостійно через 3-4 дні і не супроводжується болем;


 • друга. Характеризується розривом м'язи, розвитком гематоми та набряки. Пацієнт відчуває сильний біль і загальне погіршення самопочуття;


 • третя. Дана ступінь розвивається із-за сильного удару і супроводжується розривом м'язової тканини і сухожилля. Можливий навіть вивих. Така травма вкрай небезпечна для голови, куприка, колін і суглобів;


 • четверта. Це найважча ступінь з усіх, яка несе найбільшу небезпеку для людини. Травмовану частину тіла вже не зможе функціонувати в майбутньому і не піддається лікуванню. • Перша допомога при ударах


  Терапія проводиться виходячи зі ступеня тяжкості травми. У разі отримання удару слід якомога швидше звернутися до травматолога. Для того щоб не нашкодити собі або кому-небудь іншому, треба знати все про першої допомоги. Ви зможете не просто запобігти погіршення стану, але і навпаки - поліпшити його.

  Перша допомога при ударах


  Перша допомога при ударах  Не у всіх в школі був предмет, на якому розповідали про надання різних видів медичної допомоги. Зараз у вас є можливість запам'ятати основні правила. Ми вивчимо поширені види травм, яким можуть піддаватися як діти, так і дорослі.


 • Удари рук, ніг, пальців. Потрібно негайно прикласти щось холодне до ушкодженого місця. Це може бути лід, компрес, заморожене в морозильнику м'ясо і т.д. Холод допомагає звузити кровоносні судини, що позбавляє від появи синяка. Крім того, такий прийом знижує болючі відчуття. Через деякий час слід усунути лід і туго перев'язати травмовану ділянку. Важливо, щоб пацієнт тримав забиту частина тіла в трохи піднятому положенні, щоб уникнути проблем з кровообігом.


 • Травми обличчя або якої-небудь ділянки тулуба. В даному випадку також знадобляться холодні компреси. Потрібно слідкувати за температурою та замінювати по мірі нагрівання. Через 24 години компрес потрібно усунути і замість холодного впливу забезпечити тепле (прогрівання). Це сприяє розсмоктуванню гематом. Краще всього відразу викликати лікаря, так як при ударах тулуба можуть уражатися внутрішні органи.


 • Забій суглобів. Травми суглобів, у тому числі колінних, потрібно лікувати в першу чергу льодом. Якщо удар не вимагає медичного втручання, то швидко усунути біль і припухлість допоможуть відвари з квітів арніки, ромашки. Також дуже ефективні розтирання камфорним маслом і цибульно-часникові компреси. • Добре допомагають прискорити процес одужання кошти від ударів, які можна придбати в аптеці. Найбільш популярні: Троксевазин, Долобене-гель, Индовазин, мазь доктора Тайсса.

  Перша допомога при ударах


  Якщо ви помічаєте, що зовні від травми не залишилося ніяких слідів, а біль все ще переважає, потрібно підключити до лікування фізіологічні процедури. Електрофорез або магнітотерапія допомагають боротися не тільки з дискомфортними відчуттями, але і запобігають розвиток різних хвороб.