Корисні поради
на всі випадки життя
» » Продукти багаті вітаміном В

Продукти багаті вітаміном В

Додано: 30.09.14
Продукти багаті вітаміном В


Вітаміни - це органічні сполуки, необхідні для перебігу всіх біохімічних та фізіологічних процесів організму. Виробляти їх організм не може, вони поступають з їжею у складі різних продуктів. Вітаміни групи В відіграють важливу роль у клітинному метаболізмі. Вони необхідні для повноцінного функціонування всіх м'язів і нервової системи. Саме ця група вітамінів бере участь у переробці вуглеводів і у забезпеченні організму енергією. Тому потрібно стежити, щоб продукти, що містять вітаміни В, входили до складу щоденного раціону.


Продукти багаті вітаміном В • В1 або тіамін. Його функція полягає у перетворенні білків, жирів і вуглеводів в енергію. Знайти його можна в хлібі з борошна грубого помелу, зелений горошок, вівсяній та гречаній крупі.


 • В2 або рибофлавін необхідний для підтримки хорошого стану шкіри, зору, всіх слизових поверхонь і для вироблення гемоглобіну. Продукти з вітаміном В2: м'ясні і молочні продукти, яйця, гриби, гречана і рисова крупа, та інші.


 • В3 або нікотинова кислота приймає участь у звільненні енергії з поступаемой їжі й у синтезі жирів і білків. Міститься в м'ясних і молочних продуктах, бобових, гречці, горіхах і т.д.


 • В5 або пантотенова кислота бере участь у звільненні енергії і в освіті холестерину. Продукти: дріжджі, фундук, печінка, хліб, гречана і вівсяна крупа і т.д.


 • В6 або піридоксин необхідний для підтримки імунітету, синтезу гемоглобіну, для вуглеводного обміну і регуляції нервової системи. Його недолік викликає розвиток атеросклерозу і зниження функцій імунної системи. Знаходиться в багатьох звичних і простих овочі (морква, буряк, кабачки тощо) і фрукти (яблука, груші тощо), у молоці та м'ясі.


 • В7 або біотин бере участь у звільненні енергії. Міститься у всіх продуктах.


 • В9 або фолієва кислота добре відома багатьом жінкам, так як саме цей вітамін призначають вагітним на самих ранніх термінах. Він сприяє розвитку плода, клітинного ділення, утворенню еритроцитів. Усі зелені рослини з листям багаті фолієвою кислотою.


 • В12 або ціанокобаламін. З його допомогою відбувається утворення еритроцитів, розвиток, ріст і робота всієї нервової системи. Всі продукти тваринного походження включають його у свій склад. • Продукти багаті вітаміном В


  На основі вищевикладеного можна скласти оздоровче меню з урахуванням своїх проблем зі здоров'ям. Наприклад, при захворюванні нервової системи ми бачимо, що корисні вітаміни В6 і В12 тепер смимося, в яких продуктах міститься вітамін В6 і В12 і включаємо в повсякденне меню м'ясні та молочні продукти.

  Продукти багаті вітаміном В


  Наскільки видно зі списку, продукти, що містять вітаміни групи В, - самі прості і доступні кожному. Тому регулювати вітамінний баланс свого організму можна всім. Особливо це стосується людей, які дотримуються якоїсь дієти. Адже найчастіше при дотриманні строгих дієт, спрямованих на схуднення, організм не отримує потрібного обсягу вітамінів і мінеральних речовин. Від цього страждає стан і зовнішній вигляд шкіри, волосся, нігтів, а часом і зуби приймають удар на себе. У цей період особливо важливо враховувати, які вітаміни містилися в виключених продуктах, і в яких речовинах тепер можливий дефіцит, і по можливості знайти їм заміну, не порушуючи дієту, але зберігаючи споживання необхідної добової норми корисних речовин.