Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як зробити домашнє вино з винограду?

Як зробити домашнє вино з винограду?

Додано: 01.10.14
Рубрика: Дім і затишок
Як зробити домашнє вино з винограду?
Виноробство - це мистецтво з багатовіковою історією і душею. Осягнути його дано не кожному.

Виноградне вино одержують в результаті зброджування мезги і виноградного сусла. Асортимент Червоних і білих виноградних вин досить великий. Тільки в нашій країні виробляється до 200 найменувань різних типів вин.

Виноградні вина, як, власне, будь-які інші алкогольні напої, класифікуються за рядом ознак: способу виробництва, змісту цукру і спирту, кольором, строку витримки і т. д. В залежності від способу виготовлення виноградного вина, алкогольні напої поділяють на спеціальні та натуральні.

Натуральні вина виходять в результаті повного або часткового зброджування сусла або мезги, в результаті чого з'являється спирт ендогенного походження. Також у виробництві вин може використовуватися концентрований виноградний сік.

Спеціальні вина робляться з додаванням готового етилового спирту. У виробництві таких вин може використовуватися містель або концентрат виноградного соку.

Як зробити домашнє вино з винограду?


Виноградне вино може бути витриманим або вживатися без витримки. За визначенням, вина без витримки - це алкогольні напої, приготовані за загальноприйнятою технологією і реалізуються з першого січня наступного після збору врожаю винограду календарного року. Витриманими вважаються білі, рожеві і червоні виноградні вина поліпшеної якості, які отримують з певних сортів винограду з обов'язковою витримкою перед кінцевим росливом.

До марочним відносяться виноградні вина високої якості, які виробляються лише з певних сортів винограду за спеціальною технологією.

При виготовленні вина з винограду розрізняють первинне й вторинне виноробство. До первинного виноробства належать: збір винограду, дроблення, гребнеотделение, приготування сусла, яке буде згодом бродити разом з мезгою, пресування і освітлення. Багато рецепти вина в домашніх умовах закликають обмежитися лише первинним виноробством. Однак тільки після витримки й купажування вино набуває більш насичений і бархатистий смак. Багато рецепти домашніх виноградних вин обмежуються лише первинним виноробством.

Вторинне виноробство включає: витримку, переливку, долив, купажування, а потім рослив у пляшки та вторинну витримку. Так, наприклад, марочні вина, що витримуються не менше 1,5 років, а колекційні - не менше 3 років.

Домашнє виноградне вино

Як зробити домашнє вино з винограду?


Приготування вина з винограду в домашніх умовах має свої особливості. Іншими словами, якість кінцевого напою, його солодкість і градус залежать від зрілості винограду. Так, виноград, вирощений в середніх широтах, містить більше кислот і менше цукру, порівняно з виноградом, вирощеним на півдні країни.

Тим не менш, навіть з такого винограду можна приготувати вино в домашніх умовах. Сьогодні ми розповімо про те, як зробити виноградне вино. Взагалі, існує велика кількість рецептів виноградного вина, але всі вони вимагають наявності якісної сировини.

Для вина не підходить недозрілий виноград. Так само не варто використовувати у виготовленні вина в домашніх умовах перезрілі або підгнилі ягоди. Виноград для вина повинен бути зрілим, тоді ягоди будуть містити максимальну кількість цукру. У сонячну погоду можна залишити виноград на кущі довше. А от дощова погода може вплинути на якість врожаю. Виноград не любить надлишок вологи. Це сприяє появі сірої гнилі, яка вражає ягоди і робить їх непридатними для домашнього вина з винограду. Можливо, не всі рецепти виноградного вина містять ту інформацію, але її обов'язково треба враховувати в процесі приготування виноградного вина в домашніх умовах.

Рецепт приготування вина в домашніх умовах

Як зробити домашнє вино з винограду?


Якщо ви новачок у виноробстві, спробуйте приготувати домашнє вино «Виноградне». Цей рецепт домашнього вина досить простий і не вимагає володіння спеціальними знаннями чи навичками.

Для приготування виноградного вина вам буде потрібно: 10 кг винограду і 3 кг цукру.

Немиті ягоди винограду переберіть і перекладіть їх в емальоване відро. Потім за допомогою товкачика гарненько перемніть їх. Коли виділиться велика кількість соку, накрийте відро марлею поставте на 5 днів у тепле місце для первинного бродіння. Намагайтеся раз на день перемішувати виноградний сік дерев'яною лопаткою. Після того як мезга підніметься, виноградний сік процідіть через марлю, а мезгу ще раз відіжміть. Далі перелийте чистий виноградний сік у велику скляну пляшку. Додайте цукровий пісок і перемішайте. На шийку бутля надіньте медичну рукавичку. В кількох місцях проколіть її голкою, щоб виходило повітря, який буде утворюватися в результаті бродіння виноградного соку. Для кращої герметичності місце з'єднання шийки і рукавички обв'яжіть гумкою. Залиште вино на 3-4 тижні для бродіння. Коли рукавичка здується, вино буде готово. За допомогою сифона розлийте вино по пляшках і укупорьте їх пробками. Через 1,5 тижні налити вино в інші пляшки, так щоб весь осад залишився в попередніх. Проробляйте так 3 рази. Потім залиште пляшки з вином ще на місяць. Зберігайте їх у прохолодному темному місці. Після цього вино можна пити. Рецепт виноградного вина може здатися дуже складним, але це не так. Не лякайтеся і спробуйте це вино зробити в домашніх умовах.

Як зробити сусло

Як зробити домашнє вино з винограду?


Розмірковуючи над тим, як зробити домашнє вино, хочеться відзначити, що якість вина багато в чому залежить від правильності приготування сусла.

Сорти винограду, зібрані в середній смузі або в північних районах нашої країни не надто підходять для приготування вина в домашніх умовах. Іншими словами домашнє вино виходить занадто кислим. Тому на етапі приготування сусла, слід зменшити кислотність вина.

Взагалі, існує кілька способів знизити кислотність вина, але ми торкнемося лише один, який передбачає додавання води.

Складність цього способу полягає в тому, що виноробу необхідно знати, яка первинна кислотність виноградного соку, і яку кислотність необхідно отримати в кінцевому продукті. Приклади розрахунків кислотності можна знайти в інтернеті, тому не будемо на цьому загострювати увагу. Єдине, що хочеться відзначити, що вода, яка додається в виноградний сік, повинна бути хорошої якості, тобто вода не повинна містити органічних включень і шкідливих домішок. Але в той же час кип'ячена вода дещо поступається джерельній воді. Нерідко крім води і цукру в виноградний сік додаються ще й дріжджі, щоб сусло краще бродило. Однак багато винороби вважають, що використовувати дріжджі у виробництві вина не зовсім правильно, і можна обійтися без них. Справа в тому, що на поверхні ягід міститися природні дріжджі, яких повинно вистачати, щоб вино добре бродило. Саме тому не слід мити виноград перед подальшою обробкою. Тому для приготування сусла досить змішати виноградний сік, цукор і при необхідності додати воду.

Молоде вино


Як зробити домашнє вино з винограду?


Вино молоде - це натуральне сухе вино, яке виходить в результаті первинного виноробства. Не смлячись на те, що витримане вино володіє більш насиченим і оксамитовим смаком, молоде вино вважається найкориснішим з усіх вин. Так, в червоних виноградних винах міститься велика кількість поліфенольних сполук, які найбільш цінуються у вині. При цьому колекційні червоні вина сильно поступаються молодим винам за вмістом цих речовин. Тому в багатьох Європейських країнах на Різдво прийнято дарувати молоді французькі вина, так як вони вважаються не тільки смачними, але і корисними.

Як зробити виноградне вино кріплене

Як зробити домашнє вино з винограду?


Як правило, домашні вина виходять не дуже міцними. Тому у багатьох виникає бажання виготовити в домашніх умовах кріплене вино. Даний рецепт приготування виноградного вина дозволять отримати досить міцний алкогольний напій.

Для приготування вина в домашніх умовах вам знадобиться: 600 г цукру на первинне вино, 5 кг винограду і 20 г цукру на кожен літр для подальшого кріплення вина.

Процес приготування кріпленого вина проходить у два етапи.

Перший етап. Переберіть ягоди, перекладіть їх широку ємність, перемніть, щоб вийшов сік. Потім виноградний сік разом з мезгою на кілька днів приберіть в тепле місце. Після перелийте сік в бутель і поставте водяний затвор. Через 15 днів можна приступати до кріплення вина.

Другий етап. Фортеця вина розраховується від побажань винороба. Щоб підвищити міцність напою на 1 градус, вино додається по 20 г цукру на кожен літр соку. Отже, на 5 л соку потрібно додати 100 г цукру або більше, якщо ви хочете отримати досить міцний напій. Після того, як ви додасте цукор, знову надіньте водяний затвор на бутель і залиште її ще на 2 тижні, протягом яких буде йти інтенсивне бродіння. Потім розлийте кріплене вино по пляшках і укупорьте. Витримуйте вино ще протягом трьох місяців. Тільки після цього кріплене вино готове до вживання.

Відео як зробити домашнє вино з винограду?