Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати няню для свого малюка?

Як вибрати няню для свого малюка?

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Небагато можуть дозволити собі сидіти з малюком в декреті і насолоджуватися материнством. Як бути, якщо дитину залишити нема з ким? Можна знайти няню. Але ця людина буде сидіти з вашим малюком, так що до вибору потрібно підійти відповідально.
Як вибрати няню для свого малюка?

Де шукати?


Отже, де знайти няню? Варіантів є кілька:

 • Через знайомих, друзів та близьких. Такий варіант найбільш простий і при цьому вірний, адже близька людина поганого не порадить, та й відгуки про няню можна отримати реальні і буквально з перших вуст. Так що спробуйте опитати друзів, ймовірно, хтось дасть пораду. Але є один невеликий нюанс: няня з кола друзів або знайомих може видати ваші сімейні секрети, і про них дізнаються багато.

 • Агентства. Сьогодні існує безліч спеціалізований рекрутингових агентств, що надають послуги майже будь-яких працівників, в тому числі і нянь. Якщо ви зверніться в агентство з хорошою репутацією, то будьте впевнені в тому, що няня буде порядною і сумлінною, адже вона напевно пройшла відбір.

 • Інтернет. Можна подати оголошення через інтернет або переглянути наявні там. Але будьте готові до того, що пропонувати свої послуги будуть не самі освічені і порядні люди, так що даний варіант не найкращий.

 • Газети. Вивчіть оголошення, подайте своє. Сьогодні через газети деякі шукають те, що потрібно, так що ймовірність знайти таким способом няню мала, хоч і є.

 • І наостанок крайній варіант. Спробуйте розклеювати оголошення на стовпах, це може спрацювати. Але не забувайте про ризик обману.


 • На що звертати увагу при виборі?


  Вибір няньки - справа вкрай відповідальна і важлива, так що не пропустіть жодного моменту, ні однієї деталі, адже на кону безпека і здоров'я вашої дитини. Зупинимося на кожному важливому моменті докладніше.

  Національність


  Для багатьох національність не має ніякого значення, але все ж деякі підводні камені є. Так, якщо няня приїхала з далекої країни, то вона цілком може бути освіченої, добросовісної, досвідченою і турботливою. Але менталітет, звички, звичаї, звичаї будуть зовсім іншими.
  І це може вплинути на дитину. Так що якщо няня буде проводити з дитиною багато часу або стежити за ним постійно, задумайтеся про це. А ось за кілька годин в тиждень навряд чи можна перевиховати малюка повністю. І все ж кращий варіант - місцева няня, так як у приїжджих можуть бути проблеми з документами.

  Вік


  Вік для багатьох важливий. Перерахуємо можливі варіанти:

 • В Америці і в деяких країнах Європи багато наймають підлітків. Безсумнівно, є плюси: підліткові досить легко знайти спільну мову з дитиною, так і малюкові буде набагато веселіше. Але ось з маленьким немовлям підліток може не впоратися. Та й труднощі перехідного віку можуть дати про себе знати. Так що якщо і наймати юну няню, то тільки перевірену і знайому.

 • Молода дівчина. З малюком спілкуватися їй буде просто, крім того, молодість - це маса енергії, бадьорості, ентузіазму, а також свіжі думки та сучасні знання та уявлення про виховання. Але якщо ви ревнуєте свого чоловіка, молода і приваблива дівчина, часто приходить у ваш будинок, може стати приводом для сварок, задумайтеся про це.

 • Жінка середніх років. У неї напевно є досвід спілкування з дітьми, що, безсумнівно, є великою перевагою. Але є й мінуси. У такий няні напевно вже є свої власні методи виховання і принципи, так що переконати її може бути нелегко.

 • Жінка старше 50-60 років. Досвід точно є, але у багатьох нянь такого віку є свої найчастіше застарілі поняття про виховання, погляди на життя та звички, так що змінити що-небудь в цьому випадку буде нелегко.


 • Зовнішній вид


  Як вибрати няню для свого малюка?

  Особливу увагу варто приділити зовнішності няні. Вона неодмінно повинна бути охайним і акуратним. Ніяких плям на одязі, всі речі повинні бути чистими, випрасуваними. Крім того, неприпустимий і викликає або вульгарний зовнішній вигляд, така няня нічому хорошому дитини точно не навчить.

  Вік дитини


  Як знайти няню для маленької дитини або для малюка віком 3-5 років? Про вік дитини варто повідомляти відразу, так як деякі спеціалізуються на догляді за новонародженими або грудними дітьми, а інші прекрасно справляються з підготовкою до школи і іншими труднощами, з якими стикаються дітки постарше.

  Освіта


  Звичайно, хорошою нянею можна бути і без спеціальної освіти. І все ж якщо у такої співробітниці є диплом про закінчення педагогічного університету, це буде чудово, адже людина з такою освітою знає всі особливості тих чи інших вікових періодів, вміє справлятися з труднощами і кризами, може запропонувати батькам на вибір кілька методик виховання.
  Як вибрати няню для свого малюка?

  Якщо малюк зовсім маленький, то незайвим буде і медичну освіту або хоча б диплом про закінчення медичних курсів. Це необхідно для того, щоб при виникненні непередбаченої ситуації (наприклад, якщо дитина подавиться або сильно пораниться) няня змогла негайно надати грамотну допомогу.

  Рекомендації


  Якщо працівниця має позитивні рекомендації, це відмінно. Але частіше рекомендації даються в країнах Європи, в інших же не всі агентства вимагають, та й не всі роботодавці пишуть відгуки.

  Проводимо співбесіду


  Співбесіда допоможе з'ясувати деякі подробиці і визначитися з вибором. Насамперед, прислухайтеся до свого першого враження, зверніть увагу на те, як поводиться няня в перші моменти візиту. Ось кілька деталей:

 • Якщо няня принесла змінне взуття, то це безсумнівний плюс.

 • Пішла співробітниця мити руки?

 • Стала чи няня відразу знайомитися з малюком і шукати з ним контакт?

 • Як співробітниця розмовляє? Грамотна її мова, відчувається в словах впевненість?

 • У няні з собою є блокнот, в який вона записує всі побажання батьків.


 • На співбесіді необхідно задати ряд питань, які допоможуть з'ясувати, наскільки няня компетентна і освічена. Ось деякі:

 • Поцікавтеся, будь методик виховання дотримується співробітниця.

 • З'ясуйте, як няня буде себе вести в тих чи інших ситуаціях (наприклад, при блюванні, сригиваниях, ударах і так далі).

 • Дізнайтеся, як співробітниця буде реагувати на пустощі.

 • Розпитайте няню про режим дня, про заняття з малюком.

 • Можна запитати про те, чи погодиться співробітниця на установку в кімнаті камери відеоспостереження. Деяких такий контроль лякає, і це повинно насторожити.


 • Оцінюйте всі відповіді, спостерігайте за реакцією няні. Також можна попросити співробітницю виконати яку-небудь обов'язок, пов'язану з доглядом за малюком, наприклад, змінити підгузник.

  Знайомство


  Як познайомити з дитиною няню? Перше знайомство неодмінно повинно відбуватися при батьках. В такому разі у вас буде можливість спостерігати за спілкуванням і за реакцією дитини, вносити деякі корективи. Зверніть увагу на те, як дитина реагує на нову людину. Але навіть якщо няня дитині не сподобалася, повторіть зустріч і поспостерігайте за тим, як жінка буде шукати шляхи підходу.

  Спілкування з нянею


  Спілкуйтеся з нянею шанобливо, але не нахабно. Не намагайтеся зробити її другом сім'ї, це ні до чого. Не допускайте образ і зневаги.

  Обговорення обов'язків


  Неодмінно відразу обговоріть всі обов'язки няні і розкажіть їй, що вона повинна робити. Краще всього надати повний докладний список з усіма діями, це дозволить надалі уникнути питань і нерозуміння.

  Ціна питання


  Скільки коштує найняти няню? Ціни можуть змінюватись і бути різними в різних регіонах і містах. Але в середньому вартість однієї години буде становити 150-60 грн залежно від обов'язків і кваліфікації няні.
  Вдалих пошуків!