Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як вибрати хороший пологовий будинок?

Як вибрати хороший пологовий будинок?

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Коли майбутня мама готується до народження малюка, її надзвичайно хвилює питання того, де саме відбудеться цей відповідальний момент і він, нарешті, з'явиться на світ. Всі довгі 9 місяців вона дбає про своє майбутнє карапузе, виконує приписи лікаря і читає розумні книжки, але от чомусь далеко не кожна майбутня мама завчасно спантеличується питанням пологового будинку, відкладаючи це на потім.
З одного боку це правильно, адже проблеми логічно вирішувати по мірі їх надходження, але, з іншого боку, вагітність - штука складна, і лише 4% жінок народжують у термін, який їм встановлюють під час спостережень і консультацій. У більшості ж випадків, це своєрідна лотерея, в якій ніколи не знаєш, як повернеться доля.
Як вибрати хороший пологовий будинок?

Дуже сумно, якщо запланований вами пологовий будинок, приміром, закриється на дезінфекцію або ж, закриється на ремонт, і таке буває! І тоді вже, доведеться покладатися на авось - куди швидка відвезе, там і доведеться народжувати. Але адже народження дитини - це зовсім не та ситуація, в якій можна покладатися на «будь, що буде»!
Ні, звичайно, якщо організм молодий матусі абсолютно здоровий і вся вагітність протікала без будь-яких проблем і нездужань, то, по суті, особливо переживати за процес пологів не варто, адже їх успіх багато в чому залежить саме від самої породіллі.
Але за невтішною статистикою, абсолютно здорові жінки сьогодні зустрічаються вкрай рідко, тим більше, що завжди може статися якась форс-мажорна ситуація, в якому кваліфікація лікаря і достатня технічна оснащеність пологового будинку можуть зіграти дуже важливу роль.
Ось чому так важливо перейматися цим питанням заздалегідь, а не за 2 тижні до передбачуваних пологів, адже можна і не встигнути! Але, як вибрати хороший пологовий будинок? За якими принципами варто відсіювати непотрібні, а за яким відрізняти цілком непогані варіанти? Тут і починає виникати в голові безліч питань, на які вагітна не може знайти відповідей.
Але, не хвилюємося і все вирішуємо поступово. Пологові відділення або пологові будинки розташовані практично в кожному районі міста, тому якщо трапиться так, що ви раптом не встигнете визначитися з вибором, то вас відвезуть у найближчий і приймуть там пологи. І все-таки, щоб відчувати себе спокійно, краще вивчити наявні у вас в місті варіанти і зважити всі «за» і «проти».

Збираємо інформацію


З чого необхідно почати? Багато дівчат насамперед звертаються до недавно або давно народили подругам, які можуть в подробицях розповісти, що, де і як у них протікав, висловити свою думку і порадити якісь варіанти.
Правда, варто помітити, що думка це суб'єктивне, комусь важливо, щоб в пологовому будинку просто було чисто і спокійно, а комусь потрібен обличчястий душ і туалет, та щоб годували посмачніше.
Як вибрати хороший пологовий будинок?

Те ж саме відноситься до відгуків жінок в інтернеті, які висловлюють власні враження щодо якихось питань, ставитися до них треба, як до простого збору правил та інформації щодо якогось пологового будинку.
Всю отримані «рейтинги» важливо самостійно проаналізувати і осмислити, зробити висновки щодо того, чи близько розташований пологовий будинок по відношенню до вашого дому (іноді це дуже важливий фактор), як там з персоналом і якого типу палати він надає, які правила і який сервіс можна отримати за додаткову плату.
Часто буває так, що здається важливим і суттєвим для вас, може абсолютно не турбувати іншого, тому робити вибір потрібно на підставі власного аналізу даних. Обов'язково вивчіть існуючі сайти пологових будинків, ще краще, якщо у вас, звичайно, є знайомі лікарі, які з обличчястого досвіду могли б вам порадити найкращі варіанти.

Що потрібно знати?


На що варто звернути увагу, займаючись таким важливим питанням? Читати і пізнавати - це добре, а ще краще відправитися самостійно в цікавить вас місце, де обличчясто поговорити з персоналом, лікарями і навіть породіллями, благо, що сьогодні це стало набагато доступнішим, ніж ще якісь 15-20 років тому.
Як вибрати хороший пологовий будинок?

Обов'язково огляньте санітарно-гігієнічні умови, є душ і де він розташований, де туалет і як часто міняють постільну білизну. Огляньте палати, уточніть, які є і скільки в них місць. Наприклад, деяким новоспеченим мамам краще інсмідуальні палати, де їх відразу поміщають з дитиною, а до виписки там з ними можуть перебувати чоловік або мама. Комусь зручніше варіанти з багатомісними палатами, де малюків приносять тільки, щоб погодувати.
Що краще - вибирати тільки вам. Зараз більшість пологових будинків практикують спільне перебування мами і малюка, на думку фахівців і самих мам, така схема найбільш сприятливо позначається, як на них, так і на самопочуття новонародженого.
У таких палатах можуть розселяти по дві породіллі, а за окрему плату можна отримати інсмідуальний номер. Зазвичай малюка приносять практично відразу після пологів, якщо з його здоров'ям і самопочуттям не виникло ніяких проблем.
Обов'язково дізнайтеся, чи існують в конкретному пологовому будинку відділення інтенсивної терапії, а також яке обладнання використовується у важких випадках - старе чи нове. Звичайно, хочеться вірити, що все пройде добре і без ускладнень, але краще перестрахуватися заздалегідь, мало що.
Якщо ви плануєте нетрадиційний спосіб пологів, наприклад, у воді, у вертикальному положенні або вас цікавлять партнерські пологи, то обов'язково уточніть, чи є така можливість і якщо так, то як це можна здійснити.
Також варто дізнатися платні або безкоштовні ліки використовуються, можливо, щось варто докупити або придбати більш якісний аналог. Запитати, що потрібно взяти з собою на пологи, комплект, який необхідно підготувати для малюка і самої породіллі.

Платно або безкоштовно?


Багато майбутні матусі довгий час мучаться цим питанням: скористатися безкоштовною схемою пологів або все-таки перестрахуватися і укласти платний контракт.
По-перше, запам'ятайте, дорого - не завжди добре, іноді ті ж лікарі, що приймають пологи у безкоштовних клініках, потім підробляють у платних, до того ж, і там двієчники зустрічаються, тому про кваліфікації акушера-гінеколога необхідно дізнатися заздалегідь і обов'язково з ним познайомитися до дати Х.
З іншого боку, якщо у вас є можливість, і ви переконані в надійності конкретного фахівця, то чому б і ні, адже в платних клініках, як відомо, і умови кращі і ставлення самого персоналу.
Ціни на такі послуги будуть різнитися від рівня самої клініки, мало чи, може, ви вирішите народжувати де-небудь в Європі. Зазвичай платний контракт укладається десь на 36 тижні вагітності, всі умови обговорюються, їх необхідно уважно вивчити, щоб потім знати, на що ви можете розраховувати і що, в разі необхідності, маєте право вимагати.
Головне не хвилюйтеся і зробіть правильний вибір!