Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як можна заспокоїти дитину, що плаче?

Як можна заспокоїти дитину, що плаче?

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Поки дитина не навчилася чітко формулювати свої думки, виражаючи їх словами або цільними пропозиціями, єдиним способом, який дозволяє їм «достукатися» до своїх батьків або оточуючих їх людей - це крики, схлипування або нестримний плач.
На жаль, маленький малюк не в змозі розповісти, що у нього болить або що йому заважає, турбує, все, що в його силах - будь-яким доступним способом привернути до себе увагу дорослих.
Щоб заспокоїти дитину, потрібно, в першу чергу зрозуміти, чому він так безутішно захлинається сльозами, що не завжди виходить, часом, для цього потрібен час і спостережливість, адже існує безліч причин, а «сигнальний» крик всього один.
Як можна заспокоїти дитину, що плаче?

Не смлячись на всі поради молодим батькам, що головне в такій ситуації зберігати спокій і холоднокровність, мами і папи, в більшості випадків, не здатні спокійно слухати, як їх улюблене і довгоочікувана дитина заходиться в істериці.
І зовсім даремно, адже відсутність паніки, найкращим чином допоможе холоднокровно мислити і відсіювати невірні варіанти. До того ж варто зауважити, що дитина здатна заспокоїтися тільки на руках спокійного людини, всі вібрації душі і тремтячі від страху та безвиході руки матері, тільки посилюють занепокоєння малюка.
Тому перший пункт, який повинні засвоїти всі молоді батьки - «спокій, тільки спокій», як говорив відомий персонаж дитячого мультфільму . Коли ви повернули собі здатність міркувати розсудливо і тверезо, необхідно відшукати причину дитячого невдоволення, а потім зрозуміти, як її ліквідувати. Як можна заспокоїти дитину, що плаче?
Цим питанням часто задаються недосвідчені мами і тата, хоча навіть тим, хто займається вихованням другого, а то й третього чада, буває дуже важко зрозуміти, що діється з дитиною.
Якщо ви відчуваєте, що на руках з кричущою крихіткою міркувати виходить погано, то кращим рішенням буде передати його в чиїсь сильні та надійні руки, а самій вийти в іншу кімнату на пару хвилин, привести думки в порядок і подумати.

Що може стати причиною дитячого крику?


По-перше, варто відзначити, що багато чого залежить від віку дитини: плаче немовля і трирічний малюк - це зовсім не одне і те ж, так і потреби у них дещо відрізняються. Гарненько подумайте над тим, що могло стати причиною дискомфорту.
Як можна заспокоїти дитину, що плаче?

Наприклад, якщо це немовля, то перша можлива причина - це голод втамувати свій смоктальний рефлекс, взяти груди. Навіть якщо малюк недавно їв, спробуйте погодувати його, можливо, до цього він не встиг толком насититися, так як замість молока наковтався повітря або занадто швидко заснув. Далі перевірте пелюшки і памперс, можливо дитина мокрий і вимагає, щоб його перевдягли.
Дві інші найпоширеніші причини дитячого плачу у віці від перших тижнів життя до 12 місяців, це больові і дискомфортні відчуття малюка, викликані зубками і болями в шлунку.
Постійні кольки в шлунку - часта проблема грудних діток, вона й стає причиною частих істерик, які починаються на другий-третьому тижні життя і можуть тривати аж до четвертого місяця.
Справа в тому, що кишечник новонародженого ще не до кінця розвинений, а, отже, відчуває деякі труднощі з засвоєнням молока матері, склад якого, до речі, теж змінюється в залежності від часу доби і з'їдених продуктів. Багато матусі не раз, напевно, помічали, що ввечері коліки виникають частіше, це пов'язано з рівнем жирності і гормонів у вечірньому молоці.
Якщо малюка дійсно турбують коліки, то він починає плакати і підтискати ніжки, животик в цей момент напружений і злегка роздутий. Спробуйте зробити легку гімнастику: підтискайте ніжки до животика, а потім розпрямляйте.
Зробіть легкий масаж: акуратно помасажуйте живіт, а потім погладьте його за годинниковою стрілкою. Можна прикласти до животика щось тепле, наприклад, тільки що пропрасовану складену пелюшку або просто прикладіть малюка до свого тіла. Можна спробувати спеціальне питво - кропова водичка, дитячий чай з фенхелем або аптечні препарати.
Починаючи з трьох місяців життя, діти починають відчувати дискомфорт в області ясен, задовго до того, як почнуть прорізатися зубки, потрібно запастися спеціальним гелем для дітей, а також кільцями з водою, які можна попередньо охолоджувати.
Діткам постарше можна запропонувати пожувати сушку, печиво або солоний огірок, який вони будуть мусолити і масажувати розпухлі десна. Якщо ви впевнені, що дитяча істерика точно не пов'язана з голодом, пелюшками, холодної ліжечком або незручним одягом, яка натирає або тисне, не з зубками або коліки, то, можливо, дитина погано себе почуває.
Як можна заспокоїти дитину, що плаче?

Пощупайте малюка, можливо, у нього температура, йому заклало ніс, і він просить про допомогу, а, можливо, дитина примудрився себе травмувати (подряпався нігтями, вдарився) і так далі. Якщо ви тривалий час не можете впоратися з криками і нестримним плачем, то, можливо, варто зателефонувати у швидку або звернутися до знайомого лікаря.
Але буває і так, що дитина вередує без особливої причини, можливо, його дратує якийсь шум або яскраве світло, не подобається велика кількість людей або йому просто сумно, самотньо і страшно.
У таких випадках спробуйте притиснути дитину до себе, змініть його положення в просторі (якщо він лежав горизонтально, переверніть вертикально), покладіть до себе на коліна і поиграйтесь його ніжками, ручками. Позбавтеся від можливого подразника (вийдіть в іншу кімнату, позбавтеся від шуму), важливо, щоб малюк чув мамин голос, тому можна тихенько і спокійно наспівувати якусь пісеньку або розповідати про своїх діях.
Ще один непоганий спосіб - спробуйте його чимось відволікти, наприклад, подзенькайте ключами або іграшкою, пошуршите папірцем, згодитися може все, що є під рукою.

А як бути з дітьми постарше?


Як правило, діти від 2-х років і старше, вже здатні мінімально виражати свої емоції, до цього віку мама завжди знає, коли малюка пора нагодувати, а коли пора сходити на горщик.
Істерики старшого віку залишаються способом привернути увагу, тільки потреби трохи інші: можливо, малюк втомився, він ображений чи переляканий, у нього щось болить або просто виникло бажання звернути на себе увагу. Як поступати в таких випадках? Головне, не дати звичайного плачу перерости в дику істерику, яку вже дійсно складно заспокоїти.
Як можна заспокоїти дитину, що плаче?

Раніше діють спобличчя відволікання: різко переведіть увагу дитини на щось інше, «ой, смись, яка пташка летить!», «ой, я чую, що на кухні знову прибігла мишка, злякалася твого плачу». Дитини, напевно, зацікавить, що ж там відбувається, і він забуде про причини своїх розладів, головне, не завжди обманювати його наявністю пташки або мишки, а то наступного разу фокус не пройде.
Спробуйте перевести сльози у щось смішне - скорчите пику або почніть лоскотати малюка, як варіант, почати плакати разом з ним, як правило, діти забувають про себе і приймаються тішити батьків.