Корисні поради
на всі випадки життя
» » Найбільш поширені проблеми сучасних підлітків

Найбільш поширені проблеми сучасних підлітків

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Перехідний вік, підлітковий період, можна сказати, вогонь, вода і мідні труби, щоб пройти і здобути перемогу в боротьбі за гідне майбутнє свого чада, через що тільки не доводиться пройти, і саме цей період стає справжньою каторгою, як для самих батьків, так і для колишніх діток.
Тільки вчора улюблена донечка була маминою помічницею, юним обдаруванням і просто чудовою дитиною, а сьогодні вона грубіянить, злиться через дрібниці, закинула улюблені заняття і захоплення, зате обзавелася друзями неформалами і вмовляє батьків проколоти собі губу.
Найбільш поширені проблеми сучасних підлітків

Улюблений син, який ніколи не вживав нічого міцніше, ніж півкелиха шампанського на Новий рік, прийшов додому пізно і наскрізь просочений ароматами важкого спиртного. Що відбувається? Невже почалося? Перехідний вік у всій його красі.
Кожен з нас прохосм цей складний період, у кого-то він проявлявся в складній формі, а хто-то практично і не помітив труднощів, але все-таки перехідний вік був, і боротися з ним вдавалося кожному по-різному.
Дуже шкода, що практично для кожного батька такий новий період в життя власної дитини стає чимось абсолютно несподіваним і незрозумілим, таке відчуття, що кожен в глибині душі вважає, а раптом обійдеться, але не тут-то було.
Далеко не кожен батько готовий усвідомити, що його маленьке і улюблене чадо виросло, а навіть якщо і приходить усвідомлення, то вести себе правильно, щоб не зашкодити психологічному та емоційному стану новоспеченого підлітка, вдається одиницям.
Найбільш поширені проблеми сучасних підлітків

Ще одна проблема криється в тому, що практично кожен батько під фразою «складний підлітковий вік» бачить, безсумнівно, власні труднощі, забуваючи, що дитині тут ще складніше.
Проблеми сучасних підлітків, у більшості, крояться в підвалини сучасного суспільства, величезний внесок відводиться домашньому вихованню, а також внутрішній атмосфері всередині сім'ї. Діти, які росли в благополучній, щирою і люблячої сім'ї набагато простіше переживають кризу підліткового віку, однак, і тут бувають прикрі винятки, правда, якщо навчиться правильно себе вести, можна і уникнути їх.
Підлітковий період завжди характеризується гострими стрибками в настрої підлітка, виникає підвищена увага до свого зовнішнього вигляду, а також бажання стати особливим, змішане з бажанням «бути як всі», іноді виникає підвищена черствість і впертість по відношенню до власних близьким, безпідставна агресія і напади самовпевненості - також не стануть винятком.

Актуальні питання і проблеми. Як впоратися?


Все починається з роботи над собою, безпосередньо самі батьки повинні чітко усвідомити, що дитина, яким би він коханим і самим опікуваним не був, окрема від вас обличчястість, яка має право на самовизначення, на вирішення певних проблем і питань.
Основна проблема більшості батьків у такий хиткий і важливий період - вони ніяк не можуть усвідомити, що їх «малюк» виріс, і тому за підлітком як і раніше зберігаються дитячі обов'язки і, відповідно, права.
Що ще гірше - обов'язки батьки ще періодично змінюють і вдосконалюють за віком, а от з правами все залишається на колишньому рівні, що неймовірно дратує дорослого «дитини».
Але як вчинити правильно? Кинеться у вир, і відпустити дитину на повне і самостійне плавання? Не зовсім так, але частково істина криється десь тут: зрозумійте, що ви не зможете все життя контролювати свою дитину, прийде час, коли вам доведеться дати йому можливість прожити своє життя самостійно, при чому, саме так, як подобається йому.
Але разом з тим, якщо зможете паралельно жити своїм наповненою, яскравою і гармонійним життям, ви станете кращим прикладом, на який зможе орієнтуватися ваше чадо.
Але, як допомогти, що зробити, щоб процес психологічного і фізичного дорослішання в цей період прохосм, як можна простіше? Після того, як ви прийняли факт дорослішання своєї дитини, необхідно переходити до другого пункту: що можна, а що не можна?

«Я вже не маленький!»


Зберіть сімейну раду, на якому розподіліть усі обов'язки і права, які влаштують кожного. Загальний зміст такий: раз ти тепер дорослий, то так, ти можеш приходити додому пізніше, вирішувати свої проблеми самостійно, а також вибирати секції і захоплення.
Однак, як і всі дорослі люди, ти зобов'язаний: робити якісь обов'язкові покупки, стежити за чистотою своєї кімнати, а може і вносити частину коштів у сімейний бюджет.
Найбільш поширені проблеми сучасних підлітків

Все залежить, природно, від віку самого підлітка, складний період зазвичай починається з 12-13 років, а закінчується до 16-18 у всіх інсмідуально. За цей час дитина проходить кілька стадій, і те, що під силу 16-річному підлітку, зовсім рано для 12-тирічного, тому систему «зобов'язань і прав» необхідно редагувати за течією віку.
При такому розкладі, дитина почне бачити, як влаштовано все всередині сім'ї, як працює сімейний бюджет і, що, виявляється, щоб він поповнився, потрібно багато і важко працювати.
Головне, щоб відпрацьовані вами правила і звичаї дотримувалися бездоганно, як самою дитиною, так і батьком, а не в залежності від того, який настрій у вас сьогодні.
Якщо батьки не дотримуються свої власні правила, то, як їх буде дотримуватися дитина? Правильно, ніяк. Ще один - обличчястий приклад батьків. Вам не подобається, що ваша дитина приходить пізно і не попереджає вас про це? А у вас у родині всі так роблять? Якщо так, то й саме чадо швидко усвідомлює, що саме така модель поведінки - правильна і нормальна.

Я вже виріс, але мене не помічають!


Ще один момент, чому виникають проблеми з підлітковим віком, він пов'язаний з соціальними засадами нашого суспільства: вже в 12-15 років у дитини повністю формується обличчястість, він відчуває себе дорослим і здатним, щось робити, але можливості реалізувати свої потреби у нього немає.
Дайте можливість підлітку відчути свої сили, спробувати себе десь поза домом, наприклад, відмінно підійдуть табору або екскурсії, які будуть проходити далеко від дому.
Найбільш поширені проблеми сучасних підлітків

Ще одна чудова можливість дати підлітку відчути свою значимість і «дорослість», запропонувати йому підробити: це може бути річна підробіток, залучення до сімейного бізнесу або кілька годин після школи в сфері послуг.
Непоганий той варіант, коли батьки відпускають в більш дорослому підлітковому віці попрацювати десь в іншому місті, наприклад, на якому-небудь курорті, там завжди потрібен обслуговуючий персонал.
Фахівцями встановлено, що діти, які з самого раннього віку активно підключаються до дорослого життя, хоча б частково, набагато легше переживають цей важкий період, або він зовсім стирається, як такої. Після того, як підліток зможе заробляти, він почне поважати сам себе, та й ви зможете посмитися на свого «малюка» дещо в іншому ракурсі.

Статеві труднощі


Саме в підлітковому віці колишній дитина раптом усвідомлює, що він вже зовсім не дитина, він змінюється фізично, з'являється лібідо і перші ознаки «дорослої людини», перші закоханості і статеві контакти.
Все б нічого, це повинно було статися коли-небудь, от тільки проблема залишається в тому, що фізіологічно ми можемо народжувати дітей хоч у 15 років, а от морально до цього ще треба рости і рости.
Обов'язок батьків в такій ситуації не стає нудним і зудящим створінням, яке тільки бентежить і нічого не розуміє (а саме так вважають підлітки).
Тут треба діяти тонко: пробувати смитися тематичні фільми, обговорювати на прикладі знайомих якийсь випадок (незапланована вагітність, хвороби тощо). Пам'ятайте, що розмови в «в лоб» рідко призводять до чогось доброго, знову-таки обличчястий приклад - кращий спосіб показати, що таке справжні почуття, любов і романтика.