Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що впливає на збільшення ваги при вагітності і її норма

Що впливає на збільшення ваги при вагітності і її норма

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Кожну жінку хвилює питання: скільки можна набрати ваги за час вагітності, щоб потім, після пологів, повернутися до колишніх форм не стало проблемою?
Те, що під час вагітності кожна жінка набирає деякий вага - знають всі. Але ще зовсім недавно лікарі говорили, що майбутній мамі не можна «їсти за двох» і, виходячи з цього твердження жінки часто їли не достатньо, боячись набрати багато зайвої ваги за вагітність.
Що впливає на збільшення ваги при вагітності і її норма

Вагітність-не найкращий час, щоб сидіти на дієті. При поганому харчуванні організм не отримує у повній мірі всі ті необхідні поживні речовини та вітаміни, які необхідні для росту малюка в утробі. І тому дитина забирає для свого зростання запаси з маминого організму, що не дуже добре позначається на здоров'ї жінки. Також, неправильне харчування є причиною тяжкого перебігу вагітності, ускладнень в пологах, народження слабких дітей з малою вагою.
У жінок, що харчуються більш менш правильно і нормально набирає вагу, найчастіше вагітність протікає добре, пологи проходять легше, практично відсутні викидні.
Під час вагітності потрібно добре харчуватися, але, в той же час, що і не передати. Надмірний і швидкий набір ваги також позначається негативно, як на перебіг вагітності, так і на здоров'я самої жінки.

Норма набору ваги в період вагітності


Нормальної збільшенням ваги за весь період вагітності вважається 8-16 кг. Така розбіжність обумовлена тим, що у кожної жінки своя фізіологія. Великі жінки можуть набирати більше ваги, а тендітні - менше. Ті, хто чекає двоє або троє малюків також додають значно більше, і це буде нормою.
Яким повинен бути розмір і вага плода по тижнях вагітності читайте тут .


Скільки кілограм під час своєї вагітності набере майбутня мама залежить від декількох факторів, але найважливішим буде її вагу на момент початку вагітності.

Фактори, які впливають на набір ваги при вагітності


Зазвичай кілька перших місяців організм запасається жировою тканиною, це необхідно для наступної лактації і годування грудьми. Такі запаси залишаються і після пологів, вони поступово вичерпуються поки мама годує грудьми й отримує певні фізичні навантаження. Але весь набір ваги за вагітність відбувається не тільки з-за накопичення жиру.
Що впливає на збільшення ваги при вагітності і її норма

Близько 35 кг доводиться на сам плід, але і це значення коливається в певних межах, залежно від набраної дитиною ваги за вагітність. Навколоплідна рідина становить приблизно 800 р, плацента 650г, матка близько 1 кг, молочні залози - 500г, позаклітинна рідина - 15 кг, об'єм крові збільшується на 1500 мл, жирові відкладення - 24 кг. Виходить, що мінімальний набір ваги повинен скласти близько 10 кг за всю вагітність, велика частина з цього піде відразу після пологів, решта через деякий час.
За перший триместр вагітності жінка повинна набирати в середньому близько 300 г в тиждень. Але найчастіше саме в першому триместрі жінки не тільки не набирають вагу, а навіть і втрачають його. Втрата ваги відбувається із-за сильних токсикозів.
У другому триместрі вагітна повинна набрати в загальному 6-8 кг, тобто 450-650 м за тиждень. На сьомому та восьмому місяцях вагітності прибавка ваги повинна становити 500 г в тиждень, а на останньому дев'ятому місяці - близько 400 в тиждень. За третій триместр загальний набір ваги складе близько 4-6 кг
Що впливає на збільшення ваги при вагітності і її норма

Вага не повинен набиратися або скидатися різкими стрибками, саме це і контролює ваш лікар-гінеколог, який вас веде.
Найчастіше, основний набір ваги відбувається в другому триместрі. Занадто швидкий набір ваги в цей період може призвести до пізнього токсикозу, гестозу, набряків. А також різка надбавка може негативно вплинути не тільки на перебіг вагітності в цілому, але і на результат пологів.
Вагітній жінці дуже важливо самій стежити за набором своєї ваги, влаштовувати розвантажувальні дні і харчуватися правильно. Вчасно здавати всі необхідні аналізи і постійно відвідувати свого лікаря.
Перевірити відхилення від норми набору ваги при вагітності можна за допомогою безкоштовного калькулятора прибавки ваги по тижнях вагітності .


За матеріалами статей онлайн-журналу для батьків Mamapedia.com.ua