Корисні поради
на всі випадки життя
» » Тріщини на сосках під час годівлі і їх лікування

Тріщини на сосках під час годівлі і їх лікування

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Як правило, жіночий організм є загадковим і, з іншого боку, цікавим. Адже прекрасна стать не тільки вражає небувалою красою, але ще дівочий організм дає нове життя, повністю змінюючись на період всієї вагітності і лактації. Однак такі незвичні стани викликають стрес організму. Ми схильні до порушень та зниженням імунітету, що повинні заповнювати недоліки іншими підручними засобами. Щоб наші частини тіла звикли до впливів ззовні, а також внутрішнім змінам, важливо знати, що ж важливо зробити, щоб посилити опірність до проблем і захворювань.
Тріщини на сосках під час годівлі і їх лікування

Одним з недуг, який може привести до дуже серйозних захворювань і травм є явні тріщини на сосках під час годівлі. Вони виникають найчастіше від того, що годуючі мами погано прикладають своїх дітей, а також несвоєчасно починають лікування.
Ще однією важливою причиною такого явища можна назвати і неправильне дотримання чистоти і догляду за грудьми безпосередньо в сам період лактації. Такі явища здатні не тільки створити багато проблем для мами, але і також поставити під загрозу подальше вигодовування.
Адже тріщини провокують велику і серйозну біль під час захоплювання малюком грудей. Тому нестерпні і дуже неприємні відчуття можуть бути причиною переводу дитини тільки на повне штучне годування. Звичайно, такі дії можуть стати величезною проюлемой не тільки для матері, яка буде битися з постійним застоєм молока, але і для здоров'я дитини. Адже, як відомо, грудне вигодовування дозволяє домогтися міцного імунітету для майбутньої дорослої людини.

Чому виникають тріщини?


Звичайно, такі тріщини виникають з різних причин:
1. У першому ж випадку можна говорити про те, що жінка неправильно стежить за своєю груддю, дотримуючись не досить точно правила основний гігієни.
2. Ще причиною можуть стати ті кошти, які підібрані неефективно. Адже багато креми і гелі можуть не зволожувати, а, навпаки, сушити шкіру. Шкіра стає, при цьому, нееластичною.
3. В період лактації малюк недостатньо захоплює груди, тим самим травмуючи її.
4. Якщо мама завчасно забирає дитину від грудей, коли сам малюк ще не наситився, також може спровокувати виникнення дрібних тріщин і травм на поверхні соска.
5. Нестача основних вітамінів, які просто необхідні для нормальної життєдіяльності, може призвести до того, що весь ваш організм буде такими методами сигналізувати про проблеми.

Проблеми та запалення під час годування


З усіх цих факторів, звичайно, можна виділити годування. Адже тільки воно може викликати в найбільш частих випадках виникнення запалення на поверхні соска. Насамперед, молода мама тільки вчиться прикладати своєї дитини. Тому шкіра, не звикнувши до таких випробувань, починає відразу реагувати на дії негативно. Однак, не треба побоюватися, що так буде постійно.
Болі почнуть поступово вщухати, а також травми будуть затягуватися по мірі того, як ви станете виключати з вашого життя всі ризики, а також будете набиратися основного досвіду у годуванні дитини.
Тріщини на сосках під час годівлі і їх лікування

Якщо під час безпосереднього годування вам сам процес доставляє нестерпний біль, не треба продовжувати його. Варто придбати в аптеці накладки і продовжувати вигодовування з їх допомогою. Краще за все , зовсім відмовитися від прикладання малюка на якийсь період. Поки всі рани не загояться повністю. У серйозних випадках може так статися , що вам просто доведеться відкласти прикладання дитини, якщо тріщини сосків грудей будуть викликати небезпеку для вашого здоров'я.

Як позбутися від недуги


Впоратися з проблемою, звичайно, можна. Необхідне використання різних кремів, а також тут зовсім доречно звернення до народних засобів. Багато мам говорять про ефективність обліпихової олії, яка не тільки дуже ефективно зволожує, але і також захищає ніжну шкіру.
Серед сучасних методів можна назвати використання Пантенола, який швидко сприяє затягування ран. Загалом, можна сказати, що жінці знадобляться гелі і креми, а також допоміжні речовини, які у складі містять вітаміни з важливої групи В.
Тріщини на сосках під час годівлі і їх лікування

Звичайно, тріщини на сосках є не дуже приємними явищами. Адже вони можуть поставити під загрозу можливість найбільш тісного контакту зі своїм малюком при постійному грудному вигодовуванні. Так жінка повинна проводити впевнену і точну профілактику ще задовго до періоду лактації.
Адже тільки попередження хвороби може бути найбільш дієвим засобом не тільки для основного полегшення загального стану, але також і для того, щоб найбільш точно позбутися жахливих проблем і запальних станів.

Профілактика виникнення тріщин на сосках


Відомо, що за час вагітності наш організм зазнає великі і серйозні зміни, які дуже помітні не тільки зсередини, але і зовні. Шкіра повинна бути підготовлена до того, щоб за максимально короткий період вона змогла розтягнутися.
Груди стає в кілька разів більше. Тому тут варто подумати неодмінно про те, який одяг обрати для постійних ситуацій. Пам'ятайте, що бюстгальтер повинен бути з натуральних бавовняних тканин. Це забезпечить надійний захист і підтримку вашої грудей під час періоду вагітності.
Уникайте тісних і маленьких розмірів. Нічого не повинно приносити дискомфорт. Намагайтеся відмовитися від поролонових чашок.
Бажано в останній триместр виношування, а також після пологів звільняти груди і соски від усякої одягу. Дозвольте шкірі дихати безперешкодно. Це піде на користь, а також полегшить вам стан. Адже одяг також може травмувати соски, а також погіршити стан, якщо вже з'явилися тріщини.
Після душу бажано обмити груди холодною водою, гартуючи, при цьому, шкіру і себе, а також підвищуючи опірність до всіх проблем і захворювань грудей.
Пам'ятайте, що після пологів ви не можете ще контролювати молоко, яке буде литися великими обсягами у вас з грудей. Намагайтеся носити спеціальні прокладки, щоб не дозволяти одязі вимокнути. Міняйте накладки по мірі вимокання. Таким чином, максимальна сухість шкіри буде сприяти тільки тому, що у вас не буде небезпечних запальних реакцій.
Не варто забирати малюка раніше, ніж він встигне насититися молоком. Намагайтеся дочекатися закінчення годування. Якщо вам необхідно припинити період годування, просто вставте в куточок рота дитини мізинець.