Корисні поради
на всі випадки життя
» » Ожиріння у дітей: ступеня і способи лікування

Ожиріння у дітей: ступеня і способи лікування

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Якщо уважно присмитися на вулиці до навколишнього контингенту, то можна помітити одну загальну тенденцію: кожен 3-4 проходить людина може страждати надмірною вагою. І, якщо до недавнього часу ця проблема стосувалася тільки дорослого населення, то, недовго думаючи, підростаюче покоління з великою активністю поповнює їх нездорові ряди.
Статистика щороку передає жахливі цифри: на сьогоднішній день близько 30 % дітей і підлітків нашої країни страждає надмірною вагою! А адже ще якісь 20-30 років тому ця цифра була в 3 рази менше, і, що найцікавіше, за останніми даними лише 5% із загальної маси мають реальні захворювання, які викликають утворення зайвої жирової прошарку.
Ожиріння у дітей: ступеня і спобличчя лікування

Що ж виходить? Виходить, що більшість дбайливих батьків, бабусь і дідусів просто гублять своїх дітей, прикриваючись тим, що «злегка пухкенький» дитина - це добре, значить, він здоровий і сповнений енергії. На їхню думку, чадо ще переросте, витягнеться, коли прийде час і перетвориться у вродливого юнака або дівчину.
Та ось, на жаль, фахівці стверджують, що визначити «на око», що ваша дитина вже на перших кроках освіти ожиріння, практично нереально. А коли приходить час «повненький» малюк повинен перетворитися в надуманого підтягнутого юнаки, ви отримуєте закомплексованого карапуза, який з кожним днем тільки і робить, що збільшується в розмірах.
А, як відомо, проблема ожиріння зачіпає не тільки естетичні норми, з часом, у таких дітей розвиваються хвороби серця, збільшується тиск на суглоби та інші органи, що веде до їх деформації.
І це лише початок, далі - інфаркти в 20 років, гіпертонія, цукровий діабет і вооз інших небезпечних захворювань. Чи варто нагадувати про розвиток хмари комплексів, непорозумінь, внутрішніх переживань та депресивних станів? Напевно, немає.
Озираючись на такі страшні наслідки ожиріння у дітей, багато батьків намагаються знайти шляхи вирішення проблеми, адже, чим молодша дитина, тим важче пояснити йому ступінь серйозності проблеми, довести, що йому потрібна допомога і лікування. В першу чергу важливо зрозуміти, чому ваше чадо розвивається неправильно, значно випереджаючи свої природні габарити, а вже потім вести оздоровчу боротьбу.

Основні причини проблеми дитячого ожиріння


Перша і головна причина, яка з'являється буквально з першими пелюшками вашого малюка, це неправильний раціон харчування. З самих перших днів життя вашого чада, лікар призначає вам режим харчування, з яким ви повинні годувати його 6 разів за день, і 1 раз за ніч.
Ожиріння у дітей: ступеня і спобличчя лікування

Більшість матерів, дотримуються такого розпорядку лише зрідка: дитина заплакав, і молода мама миттєво дає йому груди або пляшечку. О, смо, малюк замовк, значить, він був голодний, а значить так треба чинити в кожній наступній ситуації.
І що саме прикре, що мало хто розуміє, що дитина їсть не тому, що сильно хотів, а тому що у нього спрацьовує умовний смоктальний рефлекс. У міру зростання малюка, батьки продовжують в тому ж дусі, особливо не переймаючись, чому малюк пухкенький, вважаючи, що в такому віці - це нормально.
Друга причина, це неправильне харчування і шкідливі продукти. Ні для кого не секрет, що улюблене морозиво, чіпси , солодка вода, фаст-фуди, солодкі батончики та інша «радість» не несе ніякої поживної цінності, одні мінуси. Але, незважаючи на все це, багато батьки досить спокійно ставляться до таких пристрастям свого чада, а іноді навіть, підносять такі «ласощі» в якості заохочувального призу за хорошу поведінку або оцінку в школі.
Ожиріння у дітей: ступеня і спобличчя лікування

Третя причина, це поганий приклад будинку. Ви ніколи не зможете допомогти дитині схуднути, якщо не зміните свої домашні підвалини. Всі діти з самого маленького віку беруть приклад зі своїх найближчих родичів - батьків, повністю повторюючи їх модель поведінки.
І якщо вдома звикли їсти жирне смажене м'ясо, салати заправлені майонезом і закушувати всі пачкою чіпсів, то ваш малюк, навіть при самих грізних рекомендаціях, не поведеться на тушковане м'ясо і зелений салат.
Проблема нестачі руху, спілкування та активного дозвілля також має місце бути в проблемі розвивається дитячого ожиріння. Якщо раніше діти грали в рухливі ігри, гуляли на вулиці, освоювали спортивні навички, то тепер все це не потрібно, коли вдома є комп'ютер з безліччю ігор і телевізор з великою кількістю мультиків.
Мало того, що, таким чином, ваша дитина росте істотою асоціальною, до всього іншого, йому нікуди дівати весь надлишок енергії, який із задоволенням відкладається в жирові прошарки вашого чада.
І остання проблема, яка також складає неправильне уявлення про здоровий спосіб життя у молодого покоління, це занадто суворі заборони. Коли батьки починають усвідомлювати, що проблему дитячого ожиріння потрібно терміново вирішувати, єдиний варіант, що робити і як бути, на їх думку: заборонити повністю солодке шкідливе, а також під страхом «страти» відправляють дитину в першу-ліпшу спортивну секцію.
Переляканий малюк, так і не зрозумівши, що відбувається, починає опиратися, шукати шляхи, як все одно зробити по-своєму, що веде до утворення ще більших внутрішньосімейних проблем.

Як правильно впоратися з проблемою?


Для початку потрібно пам'ятати, що ваша дитина ні в якому разі, не винен у своїй повноті: годують його батьки, і саме вони привчили його до неправильного харчування, нездорового раціону і способу життя. А, значить, щоб допомога була справді результативною, повинна змінитися вся сім'я.
Ожиріння у дітей: ступеня і спобличчя лікування

Часто саме в сім'ях, де батьки також мають надлишкову вагу, з'являються і ростуть такі ж діти. Перший крок, який ви повинні зробити разом зі своєю дитиною, це відвідати лікаря-педіатра, який направить вас до дитячого дієтолога. Якщо ваша дитина зовсім маленька, то, можливо, варто звернутися до дитячого психолога, який допоможе вашій дитині усвідомити глибину проблеми без травмованої дитячої психіки і з позитивним настроєм.
Залежно від того, яка ступінь ожиріння у дитини - 123 або 4 - дієтолог призначить правильний раціон харчування, а також порекомендує необхідний режим дня.
Цілком можливо, що якщо ступінь, приміром, перша, то й особливої дієти не знадобиться, допоможе загальна реорганізація плану харчування і, звичайно ж, фізичні навантаження. Взагалі, жоден процес схуднення не може проходити без спорту, до того ж, ви, напевно, хочете, щоб ваша дитина після схуднення став підтягнутим і добре складеним, а не з обвислими складками і «желейними» бочками.
І не забувайте, що саме ви - головний приклад для дитини, якщо займатися правильним харчуванням, то разом, якщо необхідно займатися спортом, постарайтеся підтримати вашого малюка, відвідавши разом з ним першу тренування, особливо, якщо він цього потребує.