Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як під час вагітності можна боротися з токсикозом?

Як під час вагітності можна боротися з токсикозом?

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Якщо вас нудить вранці, виникає неприємна реакція на гострі запахи, а на тест показує дві яскраві смужки, то ми вас вітаємо, ви - вагітні!
Звичайно, все це досить перебільшена, нудоти, а вже тим більше блювоти може і зовсім не бути, сонливість і легке відчуття втоми - ось це запросто, хоча токсикоз, як би це сумно не було, зустрічається у кожної другої майбутньої матусі.
Як під час вагітності можна боротися з токсикозом?

Це явище не можна назвати захворюванням, особливо в його легких формах, тому, більшість вагітних жінок, ігнорують його і вважають, що блювота і нудота - це нормально стан будь-якої жінки, яка перебуває в цікавому положенні.
Так-то воно так, та ось виявляється, з основними симптомами токсикозу можна боротися, причому успішно, тому зовсім необов'язково терпіти всі ті моменти, які затьмарюють початок вагітності .
Як правило, перші симптоми раннього токсикозу проявляються на 5-6 тижні цікавого положення, хоча буває і так, що вже при першій затримці менструацій відчувається сильна нудота і запаморочення.
Деякі дівчата стверджують, що вже в перший день після незахищеного статевого акту відчувають всі принади раннього токсикозу, але фахівці з упевненістю стверджують, що такого бути не може. Це або наслідки отруєння організму, перевтоми або синдром самонавіювання, особливо яскраво він проявляється у дівчат, які бояться завагітніти.
До речі, реальний токсикоз, який виникає в належний час, також може з'явитися лише на ґрунті самонавіювання, особливо це стосується дам, які наслухалися від мам і бабусь, «як їх нудило і нудило під час вагітності».
Для таких випадків навіть працюють психологи, які допомагають впоратися майбутнім матусям з таким психологічним станом.
Зазвичай всі симптоми припиняються до 12-13 тижні, і всі неприємності забуваються, як страшний сон. Однак зустрічаються випадки, коли мучить токсикоз вагітну жінку протягом всіх дев'яти місяців, або ж, що ще гірше, на пізніх термінах виникає гестоз (пізня, і більш страшна версія токсикозу, яка вимагає лікування).
У кожної жінки в цікавому положенні з'являється свій інсмідуальний набір способів, які допомагають під час вагітності боротися з токсикозом.
Як під час вагітності можна боротися з токсикозом?

Звичайно, є й такі матусі, яким щастить, і симптомів такого явища вони не відчували взагалі за весь термін вагітності, що також є нормальним станом речей.
Як же розібратися у всьому цьому? Реально чи зовсім позбутися від такого неприємного стану, чи є спобличчя, які дозволяють його уникнути? Звідки взагалі береться токсикоз і що він означає? Про все це та багато іншого ми спробуємо розібратися разом з вами.

Що таке токсикоз і чому він виникає?


Основними симптомами раннього токсикозу вважають: нудоту, запаморочення, блювання, дратівливість, зниження ваги, поганий настрій і сонливість.
Звичайно, все дуже інсмідуально, хтось може обійтися однією нудотою, а кого-то постійна блювота може замучити по кілька разів на дню, що, звичайно, малоприємно.
Більшість фахівців вважають, що розглянуте явище не можна вважати хворобою, тому він вимагає особливого лікування, крім правильного харчування і способу життя.
Як під час вагітності можна боротися з токсикозом?

Але все-таки, якщо ви відчуваєте, що з кожним днем ваш стан все гірше, блювання тільки збільшується в кількості раз, вага став стрімко знижуватися, то негайно зверніться до лікаря, адже в рідкісних випадках буває так, що без втручання фахівців, не впоратися.
До сих пір фахівці не зійшлися на спільній думці, чому у вагітних виникає токсикоз. Одні вважають, що це наслідок гормональної перебудови організму: в перші 5-6 тижнів активно формується плід, його органи і нервова система.
В цей час організм матері ще не звик до такого стану, сприймаючи плід, як чужорідне тіло, намагаючись його відторгнути всіма шляхами, внаслідок чого, майбутня мама постійно відчуває нездужання і всі інші симптоми.
Інша теорія пояснює цей факт дещо інакше: протягом перших 16 тижнів разом з плодом активно формується плацента, яка допомагає йому харчуватися, захищає малюка від негативних впливів.
До моменту її повного дозрівання, жіночий організм не захищений від продуктів обміну речовин, які виділяються дитиною, що і викликає інтоксикацію. Найчутливіші обличчя реагують на запахи, смак продуктів і навіть звуки, сприйняття змінюється, причому вплинути на цей стан досить важко.

Токсикоз може бути небезпечним?


Вважається нормальним, якщо налічується помірна блювота: близько 4-5 разів вдень. Зазвичай це не впливає на дитину і втрату ваги, організм матері може продовжувати нормальну життєдіяльність.
Куди небезпечніше, якщо блювота переростає у свою середню ступінь - близько 10 разів на день, зазвичай у такому стані жінка втрачає вагу і може настати зневоднення організму, що небезпечно для плоду.
У таких випадках необхідна термінова госпіталізація. Але подібні ситуації трапляються дуже рідко, тому немає необхідності зайвий раз накручувати себе подібним, адже не забувайте, токсикоз може бути вашої психологічної вигадкою!

Як боротися з нудотою при вагітності: ліки і народні засоби


Більшість фахівців і лікарів цій галузі рекомендують перебороти себе і намагатися перетерпіти перші ознаки токсикозу. Якщо ж нудота і блювота зовсім не дають спокою, тоді потрібно намагатися вживати заходів.
По-перше, вагітна жінка повинна пам'ятати, що порушення режиму дня і стресові ситуації можуть посилити симптоми, тому важливо часто гуляти, спати стільки, скільки хочеться. Якщо ви працюєте, то візьміть відгул, гарненько відіспляться і відлежиться.
Важливо пам'ятати, що вживання правильних і корисних продуктів також зменшує симптоми такого неприємного явища.
Тут механізм жіночого організму радий допомогти, він сам вказує майбутньої матусі, чого йому більше хочеться, а головне, чого йому не вистачає. Зазвичай у вагітних виникає відраза на всі шкідливості: алкоголь, запах нікотину і кави.
Щоб якось боротися з нудотою, постарайтеся підібрати собі фрукт або запах, який буде своїм запахом чи смаком зменшувати нудоту, наприклад, це може бути лимон, солоні овочі або ароматичні масла.
Коду визначитеся, постійно носіть його з собою і, в разі чого, скористаєтеся. Не забувайте, як можна більше пити чорний чай можна замінити свіжою водою з лимонним соком, також іноді допомагає овочевий бульйон.
Як під час вагітності можна боротися з токсикозом?

Якщо ознаки токсикозу особливо заважають вранці, то є перевірений спосіб: не стрибайте з ліжка, як тільки прокинулися. Перш ніж встати, випийте кухоль чаю або з'їсти шматочок хліба, крекер або банан, ще трохи полежте, а лише потім вставайте. Ще одна відомий народний засіб - це розсмоктування столової ложки меду.
При крайніх випадках можна скористатися спеціальними препаратами, вони зазвичай мають рослинне походження і не надають час майбутньої матері і дитині. Перш ніж зважитися на такий крок, обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем, цілком, що він пропише вам щось інше.