Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що не можна робити вагітним жінкам: факти і прикмети

Що не можна робити вагітним жінкам: факти і прикмети

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Не дарма кажуть, що вагітність - це прекрасний і смний стан душі і тіла будь-якої жінки, даний період обов'язково супроводжується чудовими думками, відчуттями і переживаннями, які, в підсумку, перероджуються в самого коханого і довгоочікуваного малюка.
Жінка, будучи вагітною, перетворюється, її почуття і емоції загострюються, а своєрідне шосте почуття загострюється буквально до межі. Адже не даремно існує повір'я, що жінки з «животиком» навіть можуть володіти якимись паранормальними здібностями!
Що не можна робити вагітним жінкам: факти і прикмети

До речі, про повір'ях. Вагітна жінка у всі часи була оточена нескінченною низкою упереджень, страхів і повір'їв, які ускладнювали життя на протязі вже не одного століття.
Звичайно, посперечатися важко, адже існує безліч дійсно корисних і навіть необхідних рекомендацій для дам в особливому становищі, але як від них відрізнити ті, які не мають під собою ніякого наукового підґрунтя?
У період вагітності кожна жінка, навіть та, яка до цього не була забобонною, починає прислухатися до всього, що говорять навколо, і це не смно, адже кожна майбутня мати хоче захистити свого малюка від можливих небажаних негативних впливів.
Як же відрізнити ті обмеження, які дійсно не можна робити вагітним жінкам, прикмети і міфів, які тільки заважають жити та насолоджуватися таким прекрасним періодом жіночого існування.
Більшість забобонів, які утворилися навколо майбутніх мам, сягає глибоко корінням в сиву давнину, коли рівень медицини залишав бажати кращого, і від більшості проблем першого триместру вагітності не існувало ліків і методів впливу.
Допомогти майбутньої матері, у якої з'являлися якісь ускладнення, виходило лише в одиничних, найпростіших випадках, невивчені захворювання називали «пристрітом», від якого існував тільки один спосіб позбавлення приховувати, як можна довше своє цікаве положення.
Що не можна робити вагітним жінкам: факти і прикмети

Звідси відразу ж і промальовується перший, відомий багатьом, міф, що на ранніх термінах вагітності не можна говорити про своєму цікавому положенні, щоб не «зглазили».
Природно, вірити в пристріт чи ні, обличчяста справа кожного, але, по суті, на успішність проходження внутрішньоутробного розвитку малюка, це ніяк не впливає.
Єдине, що слід враховувати, що перший триместр вагітності - самий небезпечний в плані усіляких викиднів і завмирань плода, тому, що якби, не дуже потім приємно кожному розповідати, що сталося, так чому ти вже не вагітна.
Це може стати серйозною підставою для того, щоб дійсно, хоча б перший триместр, особливо не розповсюджуватися про свій маленький секрет.

Прикмети і забобони, у що вірити?


Що не можна робити вагітним жінкам: факти і прикмети


 • Не можна, щоб вагітна смилася жахи, бачила некрасивих і потворних людей, була присутня на похороні, так як дитина може народитися негарним. Вважається, що цей вислів має під собою деяке наукове пояснення. Справа в тому, що дитина, перебуваючи в утробі, дуже чутливий до будь-якого емоційного зміни матері, він реагує на різку зміну світу, на будь-які звуки і, звичайно ж, емоції. Саме тому жінкам в цікавому положенні радять якомога частіше смитися на все прекрасне, естетичне і приємне, тоді і емоції майбутня матуся буде отримувати самі позитивні, що буде позначатися на характері, а іноді навіть на зовнішності малюка.

 • Вагітним жінкам не можна стригтися і фарбувати волосся, інакше дитина може народитися передчасно. Дане твердження абсолютно безпідставне, кожна матуся повинна відчувати себе доглянуто і красиво, тільки в такому разі вона зможе отримувати позитивні емоції, які їй зараз так необхідні. Фарба, якою ви фарбуєте волосся, хоч і проникає через шкіру в кров, але в такій кількості, яке не здатне нашкодити малюкові, тим більше, при бажанні, її можна замінити натуральної - басмою або хною. Що стосується зачіски, то це взагалі на здоров'я, до того ж після пологів, вирватися у перукарню буде значно важче.

 • Вагітна не повинна шити, в'язати, різати або латати, інакше дитина може отримати «латку» на видному місці (родима пляма), а робота з нитками може вплинути на те, що плід заплутається у власній пуповині. Все це абсолютна нісенітниця і неправда, займатися рукоділлям під час вагітності - відмінне хобі для будь-якої представниці прекрасної статі! А ніякої містичної фізичного зв'язку «шитейних» справ з пуповиною дитини бути не може!

 • Не можна заздалегідь купувати речі для малюка. Напевно, вона з тих прикмет, яка все більше і більше сприймається батьками, як міф, що, природно правильно. Неможливо позбавити майбутню матусю можливості купити ліжечко, коляску або ванночку для малюка, адже саме їй, більшою мірою, всім цим користуватися. До того ж після пологів зовсім немає часу всім цим займатися, а деякі речі знадобляться вже в перші хвилини життя дитини.


 • Що дійсно протипоказано майбутній мамі?


  Природно, сучасна медицина вже давно вивела стійкий список тих моментів, які точно потрібно вагітній жінці, щоб вона змогла виносити і народити здорову дитину.

 • По-перше, це перелік того, що можна їсти і пити вагітним дівчатам. Природно, в першу чергу це стосується алкоголю, його вплив на розвиток плода давно вивчено: лицьові аномалії, фізична недорозвиненість, недорозвиненість мозку і багато інші проблеми. Що стосується продуктів, то важливо стежити, щоб вся їжа була добре просмажене або провареної. Особливо це стосується яєць, м'яса і риби. Молоко можна вживати тільки пастеризоване, після ретельної теплообработки. Не можна вживати в їжу сири з цвіллю, слід обережно ставитися до ковбас, особливо, сирокопченим.

 • Підняття тягарів. Дуже важливо враховувати цей факт: під час вагітності жінці не можна піднімати тяжкості вагою більше 2 кг, інакше можна спровокувати викидень, особливо це актуально при гіпертонусі матки.

 • Активні види спорту. Багато жінок не впевнені, чи можна займатися спортом під час вагітності . Виявляється, не тільки можна, але і потрібно, головне, вибрати правильний вигляд для вашого цікавого положення: плавання, пілатес , йога для вагітних. А ось від активних видів спорту доведеться відмовитися: біг, верхова їзда, боротьба і т.д.

 • Під час вагітності протипоказані багато ліки і лікарські трави. Важливо завжди уважно вивчати інструкцію, там обов'язково вказано, чи можна використовувати конкретний препарат вагітній жінці. Якщо ви в чомусь сумніваєтеся, то потрібно проконсультуватися з лікарем. Теж саме стосується лікарських трав і настоянок, деякі з них можуть спровокувати передчасні пологи, тому слід в такий період до народної медицини ставиться обережно.