Корисні поради
на всі випадки життя
» » Робимо вироби з пластиліну своїми руками для дітей

Робимо вироби з пластиліну своїми руками для дітей

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Напевно, важко знайти людину, яка хоча б кілька разів у своєму житті не ліпив з пластиліну. І це легко пояснити, адже ліплення з пластиліну - заняття дуже цікаве, корисне і цікаве, яке здатне не тільки з користю провести вільний час, але і розвинути в людині почуття прекрасного, відкрити завісу світу творчості та мистецтва.
Що найцікавіше, пластилін - це річ, яка популярна не тільки серед дітей, але і серед дорослого населення, його часто використовують в якості зручного матеріалу скульптори, ще б пак, він не засихає і стійкий до перепадів температури, на відміну від глини або тіста.
Зараз різноманітність пластилінових наборів досить велика: плаваючі воскові, люмінесцентні, перламутрові, скульптурні або звичайні, таке розмаїття обов'язково зацікавить навіть самого вимогливого дитини!
Ще б, фігурки можуть світитися в темряві, деякі шматочки пластиліну можна змішувати та отримувати нові відтінки для створення все нових і нових виробів!
Ваш вибір повинен залежати від того, в яких цілях ви його купуєте, якщо ви хочете робити вироби з пластиліну своїми руками, то краще вибирати більш тверді варіанти, а от дітей можуть порадувати яскраві і м'які набори. Але, як не крути, в кожному є свої переваги і недоліки.
Робимо вироби з пластиліну своїми руками для дітей

Крім усього іншого, пластилін - це прекрасне спільне проведення часу зі своїми дітьми, можливість навчити їх чомусь новому, ліплення і розминання шматочків пластиліну пальцями рук - це захоплююче і, не напружуюче дитини, розвиток моторики рук, координація пальців, тренування тих навичок, які знадобляться при листі та інших заняттях.
Такі легкі забави, підсумку, можуть перерости в серйозні захоплення і прагнення в житті, так що, хто знає, яку роль зіграє нова пачка пластиліну у вашому житті або в житті вашої дитини.
До речі, а адже раніше, буквально якісь сто років тому, такого смного матеріалу і зовсім не існувало, його винахід приписується двом обличчястостям - Францу Колбу і Вільяму Харбуту.
Саме їм належить ідея створення такого матеріалу, який не висихає і легко піддається ліпленню, до речі, Вільям Харбут був викладачем школи мистецтв, де він і використовував пластилін в якості навчального матеріалу для своїх студентів.
З нього можна було легко ліпити скульптуру, а потім переробляти ті моменти, які не вийшли з першого разу.
До речі, тоді не було кольорового пластиліну, а колір був лише один - сірий.
Лише з часом, звернувши увагу на популярність такого матеріалу серед дітей, було виведено ще 4 кольори, які і увійшли в перший набір пластиліну. В даний час пластилін являє собою особливу масу, яка зазвичай складається з порошку глини і речовин, які не дадуть їй засохнути: вазелін, тварина сало, віск, озокерит.

Як вибрати хороший пластилін?


Якщо ви вибираєте пластилін для маленької дитини, то до цього моменту потрібно підійти серйозно, адже маленькі непосиди можуть не подолати спокусу засунути апетитну фігурку яблучка в рот або облизнути гарний шматочок тортика.
Робимо вироби з пластиліну своїми руками для дітей

Така допитливість дитини може бути дуже небезпечною, адже батьки не завжди здатні побачити за кожен дією свого малюка. Ось чому так важливо знати, що тягучий і яскравий матеріал для ліплення складається з більш чи менш безпечних речовин, які не зашкодять дитині.
Сміємо вас запевнити, що найкраще віддавати перевагу вітчизняній продукції, так, фарби тьмяніше, ніж у іноземних виробників, але зате в його склад входять нешкідливі компоненти, які використовувалися в первісних формулах - глина, жир, віск, фарбувальні пігменти.
Зазвичай вітчизняний пластилін легко впадає в очі - він продається в звичайних картонних коробочках у брусковой формі, на дотик він досить твердий.
Але це, до речі, плюс, адже більш тверді і пружні представники тягучої маси краще піддаються створення усвідомлених, складних фігурок, які можуть складатися з безлічі деталей. По закінченню ліплення, такий пластилін стає грубіше, що дозволяє малюкам ще й побавитися з новою іграшкою.
Робимо вироби з пластиліну своїми руками для дітей

Зовсім маленьким діткам такий варіант не підійде, для початкових рівнів ліплення з однорідної маси або для малювання пластиліном по поверхні, підійдуть більш м'які сорти, зазвичай в їх склад повинен входити крохмаль.
Він розм'якшує пластилін, роблячи його більш поступливим, але пам'ятайте, що з нього не зліпиш складних фігур, так як він не тільки не прилипає до ручок, але і до самого себе не дуже клеїться.
Різні новомодні новинки краще використовувати дітям старше, так як, чим яскравіше колір, додані нові ефекти, наприклад, світіння, тим більше сторонніх і шкідливих складових у нього входять. Але, звичайно, іноді хочеться спробувати щось новеньке, тоді стежте, щоб процес ліплення відбувався під вашим контролем.
Наприклад, дуже цікавий і популярний останнім часом варіант - кульковий пластилін, який складається з пінопластових кульок і спеціального сполучного речовини. Він не липне до рук, волосся, стін чи килимах, буває різних видів і може використовуватися самими маленькими дітками.

Як зробити саморобку з кулькового пластиліну?


Наприклад, дуже захоплююче зробити своїми руками саморобку-фоторамку. Для цього нам знадобиться аркуш щільного картону - з нього вирізаємо рамочку потрібного розміру, з решти шматочків - різні фігурки, якими б ви хотіли прикрасити вашу рамочку - сердечка, зірочки, сонечко або квіточки, на ваш смак.
Робимо вироби з пластиліну своїми руками для дітей

Тепер обліпити кульковим пластиліном всю рамочку, бажано, одним кольором, це підстава. Тепер обліпити окремі деталі по квітам - сонечко жовтим кольором, сердечка - червоним і так далі. Прикрашаємо готовими деталями рамку і залишаємо сохнути на 12 годин, після чого красива і незвичайна рамка для фотографій готова!
Крім такого сма можна робити об'ємні фігурки - звертаємо листок паперу в кульку, облепляем його кульковим пластиліном, додаємо до неї інші частини - ручки або ніжки, кульки поменше робимо голову, малюємо мордочку і отримуємо незвичайну звірятко!

Красиві вироби з кольорового пластиліну можна урізноманітнити та іншими складовими: шишками, жолудями від каштанів, листочками, гілочками і різними намистинками, отримуючи нових і незвичайних істот!
Наприклад, з декількох каштанів, зліплених між собою прошарками кольорового пластиліну можна отримати симпатичну гусеничку, додати ріжки і милу посмішку.

А ось звичайні насіння підійдуть для створення голок у їжака, мордочку і лапки робимо з пластиліну. Фантазуйте, і навчіть фантазувати своїх дітей, завлекайте їх грою, зробивши якусь фігурку, пограйте з нею, зліпіть для неї будиночок або почастуєте красивим пластилиновим тортиком. Такі ігри дуже радують дітей і з легкістю заманюють їх у процес ліплення.