Корисні поради
на всі випадки життя
» » Основні проблеми після пологів у жінки

Основні проблеми після пологів у жінки

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Виношування і народження дитини - прекрасний і дуже важливий період у житті будь-якої жінки, адже поява маляти на світ - явище природне і навіть необхідне для жіночого організму.
Але після пологів, звичайно, організму доводиться несолодко, процес відновлення і пристосування до нових умов - досить важкий, але, що дуже важливо, прийнятний і полегшується він у тому випадку, якщо підійти до нього не як до фатальної проблему, а як до чергового нормальному і проходить етапу вашого життя.
Основні проблеми після пологів у жінки

У перші кілька тижнів після пологів виникають деякі моменти, які раніше жіночий організм досі не відчував, з'являється безліч страхів і комплексів, причому більша частина з них - необгрунтовані і цілком розв'язувані.
Ми спробуємо розібратися у більшості з них, пояснити милим дамам як потрібно себе вести, щоб впоратися зі своїми страхами і фізіологічними проблемами.
Те, що народження вашого власного малюка переверне весь ваш звичний устрій і спосіб життя з ніг на голову - це ні для кого, ні секрет.
Проблеми після пологів у більшості жінок найчастіше пов'язані з психологічними моментами, впоратися з якими не так просто, особливо самостійно.
Хтось занурюється в післяпологову депресію, хтось знаходить безліч недоліків своєї нової фігури, яка, звичайно, зміниться після пологів, ну а хтось, цілком виправдано, страждає від фізіологічних проблем, з якими, до речі, боротися іноді набагато простіше, ніж з психологічними. Отже, давайте розберемося в основних моментах, які можуть ускладнювати життя новоспеченої матусі.

Основні проблеми після пологів


З чим тільки не доводиться зіштовхуватись молодим мамам після пологів: проблеми з грудьми, шкірою, спиною, провали в пам'яті, проблеми зі стільцем, болю і постійна втома. Але все це реально подолати, головне налаштувати себе на позитивний лад.
Погана пам'ять - заведемо собі блокнотик і записуємо всі важливі справи, і це, до речі, нормально, вона відновитися, просто під час вагітності і після пологів гормональний фон жінки сильно змінюється, що і веде до самих несподіваних моментів. Отже, про все окремо.

Грудне вигодовування


Тут проблем буває кілька: перше - це усталену думку, що якщо «у мене маленькі груди», то й годувати їй не треба, так як не вийде, молока буде мало, малюк не зможе наїдатися і так далі. Все це досить поширені дурниці, яких навіть слухати не треба.
Основні проблеми після пологів у жінки

Буває так, що груди велика, а молока немає, і, навпаки, груди маленька, а молока хоч відбавляй. Проблема номер два - у перші кілька днів після пологів немає молока. Та хіба це проблема? Це нормально!
У перші 2-4 дні виділяється молозиво, якого мало, але воно в кілька разів корисніше, ніж звичайне молоко, тому малюк наїдається сповна. Головне, постійно прикладати малюка до грудей, і тоді в надалі у вас з цим жодних проблем не буде.

Кров'яні виділення з піхви


У перші кілька тижнів після пологів - це абсолютно нормальне явище, яке пов'язане з відновленням слизової оболонки матки, яка трохи постраждала під час виношування малюка або після його народження.
Найбільш рясні виділення - перші три дні після пологів, але в цей час ви перебуваєте під контролем лікаря. У наступні 4-5 тижнів кров'янисті виділення будуть нагадувати звичайні перші дні місячних, вони можуть мати досить темний колір, виходять разом зі згустками. Звертатися за медичною допомогою потрібно тільки в тому випадку, якщо виділення стануть занадто великими і яскраво червоного кольору.
Основні проблеми після пологів у жінки

У перші дні після пологів можуть спостерігатися сильні болі внизу живота, різкі, що нагадують сутички. Не переживайте, це цілком нормальне явище, що свідчить про скороченні матки і повернення її в колишню форму. Найчастіше такі болі можуть виникати під час годування груддю, через 5-7 днів після пологів болі мають зійти нанівець.

Проблеми зі стільцем і запори після пологів


Як тільки малюк з'явився на світ, шлунок починає звикати до свого нового стану, адже під час вагітності він був сильно стиснутий, що могло стати причиною поганої прохідності їжі і запору . Саме тому більшості породіль за кілька годин до пологів пропонують зробити клізму, щоб уникнути мимовільних викидів під час появи малюка на світ.
Якщо це так, то в перші кілька днів після пологів стілець у молодої мами може бути відсутнім, якщо ж клізми не було, то кишечник починає функціонувати в першу ж добу. Якщо пройшло близько 6-ти днів, а стілець так і не нормалізувався, то необхідно звернутися до лікаря. Зазвичай в таких випадках роблять клізму.
Головне - це відновити нормальне функціонування в післяпологовий період, для цього важливо правильно харчуватися - вживати ті фрукти і овочі, які багаті клітковиною і позбавляють від проблем зі стільцем.
Важливо, щоб ці продукти не нашкодили малюкові, адже практично всі молоді мами годують дитину груддю. До таких універсальних продуктів можна віднести: гарбуз, кабачки, баклажани, варена морква і буряк, груші, яблука, банани, вишня або агрус.
Також на роботу кишечника сприятливо впливає чорнослив, соняшникова або оливкова олія, яку потрібно вживати по 1 столовій ложці в день.

Проблеми з чоловіком після пологів: відсутність сексу і уваги


Минуло кілька тижнів після народження дитини, ви давно вдома, оточили свого маляти турботою і увагою, і все начебто добре, але пора б і згадати про свої подружні обов'язки, які, цілком можливо, тепер зовсім не в радість.
Основні проблеми після пологів у жінки

Найчастіше виною цьому явищу - катастрофічна втому і страх. І якщо з втомою ще можна посперечатися, то страх сидить на рівні підсвідомості, що не дає жінці знову розкритися перед улюбленим чоловіком. По-перше, молоді мами часто скаржаться на болі і неприємні відчуття після пологів під час статевого акту.
Пам'ятайте, що відновлювати статеве життя можна не раніше, ніж через 4-6 тижнів після пологів, а щоб уникнути усіляких страхів з приводу повного загоєння піхви або матки, то необхідно проконсультуватися зі своїм гінекологом.
Як тільки він дасть добро, то у фізіологічному плані у вас не повинно залишитися проблем.
Наступний момент - «я не приваблива»! Це часте явище, яке має багатьох жінок, адже постать з дівочої перетворюється в жіночу.
Пам'ятайте, що підтягти животик нескладно, а чоловічий погляд не настільки прискіплива, як жіночий, багатьом чоловікам, навпаки, дуже подобається з'явилася «округлість» і «жіночність», головне, звичайно, себе не запустити до зайвої ваги.
По суті, притуплення лібідо - це нормально для молодої матері, адже організм заповнив свою потребу в материнстві і, поки малюк ще зовсім малий, матері ще одне дитинча просто не потрібен.
Це служить причиною зниження гормону задоволення, який відповідає за збудження. Спробуйте відновити у ваших відносинах романтику: легкий масаж, ароматичні масла і романтична атмосфера зіграють свою роль у вашому розслабленні.