Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як можна побороти страх перед народженням дитини?

Як можна побороти страх перед народженням дитини?

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Ось і настав той чудовий момент, ви - майбутня мама. Тижні біжать дуже швидко, помітно округлився животик і придбав чималі обсяги, все це свідчить про швидку появу довгоочікуваного малюка на світ, а значить фатальний день, який позначений як «пологи», вже зовсім близький.
І зовсім немає нічого смного, якщо ви раптом зізнаєтеся в тому, що моторошно боїтеся народжувати, адже цей страх присутній у кожної другої майбутньої матусі, причому побороти його можуть, на жаль, далеко не кожна.
Як можна побороти страх перед народженням дитини?

Якщо задуматися, то цей процес завжди супроводжував людство, адже з самого його зародження, люди розмножувалися саме таким шляхом. Але чомусь досить вагомий аргумент «всі народжують» абсолютно не діє, а адже це було і з вашою мамою, бабусею, прабабусею і навряд чи хтось шкодує про те, що в їхньому житті сталося таке смо.

Процес пологів - це воістину чудовий момент, який означає появу на світ нової людини і, між іншим, ви в цьому сприяєте, як ніхто інший.

Чесно кажучи, страх перед пологами - це нормально, адекватно і цілком зрозуміло, залишилося знайти шляхи, які допоможуть майбутній мамі позбутися від нього, посмитися на процес народження малюка з іншого боку і тоді, цілком можливо, страх значно зменшитися або зовсім зникне.
Перш ніж шукати відповідь на питання, як можна побороти страх перед народженням дитини, необхідно виявити причини, які викликають цей страх, адже у кожної жінки вони різні, однак у цілому піддаються невеликий класифікації.
Спробуйте покопатися в собі, і ви обов'язково знайдете той самий болючий кілочок, який глибоко і міцно засів у вашій свідомості. І лише тоді, навіть, якщо не вдасться повністю позбавитися від нього, то хоча б змиритися зі своїми страхами вам вдасться, знаючи конкретні питання, завжди можна отримати ваші відповіді.

Причини виникнення страху і шляхи їх запобігання • Найперша і головна причина - це масовість і доступність абсолютно різної інформації, яка буквально переповнює простори інтернету, друкованої преси і книг. Більшість жінок, коли опиняються в цікавому положенні, починають вивчати всю наявну інформацію і це правильно! Тільки, чомусь вони звертаються не до грамотним фахівцям і досвідченим професіоналам, а всіляких форумах і пліткам, на яких так і рясніють історії про пологи з ускладненнями, пологових травмах, зміні фігури в жахливу сторону, а також про божевільних болях, яким немає кінця. Звичайно, прочитавши таке, можна перепугаться до напівсмерті, втративши всяке бажання взагалі коли-небудь народжувати. Пам'ятайте, що пологи - це інсмідуальний процес, який протікає у кожної жінки по-своєму, і чим більше ви будете боятися, тим важче і болючіше він буде. І ще один незаперечний факт: спокійні і практично безболісні пологи - не настільки захоплюючі і скандальні історії, ось чому настільки популярні пристрасті і шалені болі.

 • Невдалий попередній досвід або досвід подруг можуть стати ще однією причиною, чому виникає страх перед пологами. Буває і так, що перша вагітність закінчилася тяжкими пологами, які ще й брав не дуже добрий і кваліфікований лікар. І навіть в силу того, що все закінчилося благополучно, жінка не може позбутися переслідує її страху. А тут ще й подружка, в якої була схожа ситуація, і починає здаватися, що воно тільки так і може протікати, ніяк інакше. Це все дурниці, просто майбутній мамі необхідно проаналізувати свій перший досвід, продумати всі помилки, які були допущені в перший раз і, звичайно, постаратися їх більше не допускати.

 • Інша причина - це страх перед невідомістю. Найчастіше він буває у дівчат, які народжують вперше, не смлячись на розповіді подружок або родичів, ти все одно не знаєш, а як саме воно буде протікати в твоєму випадку. Найкращий спосіб у цьому випадку - це читати, як можна більше, літератури з даної тематики, записатися на курси для майбутніх мам, де всі питання, що цікавлять вас розкриваються на заняттях. Також там проводяться заняття йогою для вагітних жінок, які, між іншим, дуже корисні в даній ситуації і здатні зробити процес появи малюка на світ куди простіше і безболісніше. Крім всього цього ви отримаєте нове коло спілкування дівчат, які також знаходяться в такому ж становищі, як і ви, спілкуванні з ними також здатна сприятливо позначитися на вашому психологічному стані.

 • Ще один поширений страх - це боязнь серйозних ускладнень або смерті при пологах. Щоб перестати хвилюватися перед народженням дитини в цьому випадку, необхідно усвідомити собі, що ви будете перебувати в оточенні фахівців і рідних. Рівень сучасної медицини досяг таких висот, що летальні випадки під час пологів вже практично не зустрічаються, лікарі зроблять все необхідне, щоб не допустити подібного. Також дуже важливо уважно слухати свого акушера, який своїми порадами під час всього процесу зможе застерегти майбутню маму від більшості проблем і неприємностей.

 • Також існує певний відсоток прекрасної статі, який страшенно боїться здатися некрасивою під час пологів. Адже всі чудово знають, що в процесі жінка потіє, блідне, втрачає кров, а іноді і зовсім спорожняється прямо на кріслі. Для того щоб подолати такий страх, необхідно розібратися в собі і зрозуміти, чому вам так важливо навіть в такий момент свого життя виглядати ідеально? Адже існують речі куди важливіше краси зовнішності, особливо, якщо це стосується здоров'я вашого майбутнього малюка. Часто це буває пов'язано з заниженою самооцінкою, присутністю чоловіка на пологах, який ніколи не бачив вас у такому стані. Якщо це так, то цілком можливо, що краще запросити в такий момент маму або близьку подругу, щоб ви почували себе комфортніше.

 • Ще один момент - дуже рання вагітність, яка веде до неготовності дівчата стати матір'ю. В силу цього організм на підсвідомому рівні намагається відтягнути момент народження дитини, через що весь процес стає ще більш тривалий і болісний. Тут головне зрозуміти те, що малюк - це радість, шукайте позитивні емоції і не забувайте вірити в майбутнє, і тоді пологи пройдуть простіше і спокійніше.


 • Що допоможе заспокоїтися перед пологами?


  Тепер, коли з причинами страху покінчено, необхідно знайти спосіб, як налаштуватися на позитивну хвилю. Дуже допомагає самонавіювання і аутотренинги ви повинні постійно переконувати себе в тому, що все буде добре, що процес пологів - це завершальний етап вашої вагітності, до якого ви так довго готувалися, і який кожна жінка повинна пройти від початку до кінця зі своїм малюком.
  Як можна побороти страх перед народженням дитини?

  Будь-яка мати повинна радіти наближається зустрічі зі своєю дитиною, тим більше першою. Ще в таких ситуаціях добре допомагає така установка: дитині важче, ніж мені, адже йому страшно, він вперше зіткнеться з великим світом, він працює і намагається не менше, ніж мама. Коли жінка концентрується на свого малюка, то страхи відходять далеко на другий план, з'являється бажання допомогти і захистити його.