Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дитина вперше йде до школи

Дитина вперше йде до школи

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Наближається 1 вересня і перший місяць року, коли ви поринете свого малюка вже цілком доросле життя, він попрощається зі своїм званням дошкільника і придбає куди більш серйозне - школяр. Початкові класи в чомусь подібні до дитячого садка, однак існують свої кардинальні відмінності, які необхідно враховувати, і зіткнутися з ними підготовленими.
Все готово: новенька шкільна форма , підручники і канцелярські приналежності, начебто тільки вчора ти ще сам вирушав у школу, а вже незабаром ти поведеш туди свого малюка.
Дитина вперше йде до школи

З якими проблемами може зіткнутися дитина в новому колективі? Кількість труднощів, з якими стикаються діти у початкових класах, досить велика, проте їх можна подолати, якщо правильно підійти до питання.
Коли дитина вперше йде до школи, то це, безперечно, свято для всієї родини, а ось для малюка це свого роду стрес. І в першу чергу він пов'язаний з тим, що в школі дитина не наданий сам собі, як це було в садку.
Він зобов'язаний дотримуватися загального суворого розпорядку, основи якого, все ж, закладаються в дитячому садку, ось чому так важливо не позбавляти дитину такої можливості в дошкільному віці.

Що там, за дверима?


Якщо ж ваш малюк не хосм до цього часу в садок і смутно уявляє, що таке дисципліна і самостійність, то його необхідно гарненько підготувати до цього.
Для цього необхідно поговорити з дитиною, пояснити, що його чекає у школі, розкажіть, хто такий вчитель і те, що його треба слухати. Привчіть дитину вставати щодня в один і той же час, навчіть складати в портфель потрібні речі, а також поясніть, що їх не можна втрачати.

Взагалі, практично кожна дитина у віці 6-7 років ще не знає, що існує поняття обличчястої власності. Адже вдома всі іграшки були його, а в дитячому садку, хоч і були шафки, але вони не закривалися, а іграшки були загальні, навіть ті, які приносили з дому.

Саме тому, вступивши до школи, дитина може не розуміти, чому не можна взяти у сусіда олівець, зазирнути йому в рюкзак або в кишеню куртки. Більшість батьків починають бити тривогу і тягати дитини за психологам, мовляв, у нього ознаки дитячої клептоманії проявляються. Звичайно, може бути і так, але швидше за все, це змащене поняття того, що можна, а що не можна, відсутність відмінності «свого» і «чужого».
Якщо ви не хочете вислуховувати невдоволення від інших батьків, а також не запустити цей момент, так як можна дійти і до свідомого крадіжок, то з дитиною необхідно обов'язково розмовляти, пояснюючи, що без попиту можна брати тільки свої речі.

До речі, є і таке явище, коли дитина починає тягати з собою в школу домашні іграшки. Це важливий момент у вихованні, і якщо правильно себе повести, це допоможе дитині звикнути до школи.

Все легко пояснюється, домашня іграшка - це невеликий шматочок будинку», помічник в адаптації дитини до нових умов і кола спілкування. І, якщо ви почнете всіляко забороняти йому це робити, то тільки погіршить становище, малюк продовжить потайки тягати іграшки і це може простягнутися класу до п'ятого, як і його загальна адаптація до всього що відбувається.
А от якщо не забороняти, то, швидше за все, до початку другого класу малюк вже й забуде, що колись йому була потрібна іграшка, до цього часу у нього почнуть складатися перші дружні стосунки з хлопцями та іграшки стануть непотрібними.

З якими проблемами може зіткнутися дитина в школі?


Звичайно, сама головна і основна проблема для багатьох дітей - це нездатність адаптуватися в колективі, знайти там коло спілкування і, бажано, затриматися в ньому на довго, адже одинаком бути мало кому подобається.

Природно, дружні відносини виникають не відразу, а зазвичай на початку другого класу, коли дітки вже присмилися один до одного і виділили тих, з ким їм хотілося дружити і спілкуватися.

На перших порах дружба виникає суто за «територіальною ознакою», хлопці заводять дружбу з тим, з ким живуть в одному дворі і разом ходять в школу, сидять за однією партою чи знайомі ще до школи. В такий період дружба зовсім не має меж за статевою ознакою, хлопчики можуть мати цілком міцну дружбу з дівчатами і, навпаки. Проблеми на тлі «протистояння підлог» починаються лише класу з третього і тривають аж до 13-14 років.
Багато вирішити проблеми можна лише шляхом обговорення, і питання правильного спілкування - це чи не перший пункт, про який треба поговорити з дитиною перед школою.
Адже у віці 6-7 років діти дуже схильні думку однолітків, а сам дитина формується, як обличчястість. Саме тому розмовляйте зі своєю дитиною в тому ключі, що в школі йому доведеться спілкуватися з різними дітьми, хтось буде подобатися, а хтось не дуже, але до всіх потрібно бути доброзичливим і не сваритися.
І не думайте, що всі ваші розмови пройдуть в порожню, це необхідно робити регулярно, пояснюючи на власному прикладі, з часом і у вашого нащадка з'явиться своє коло спілкування.
Крім спілкування з однолітками, існує ще один момент: правильне ставлення і спілкування з учителем. Дитині, особливо того, хто не відвідував дитячий сад, необхідно доступно пояснити, що вчитель - це важлива людина в школі, якого не просто необхідно боятися, а слухати і намагатися зрозуміти, що він розповідає.
Дитина вперше йде до школи

Поясніть, що таке оцінки і чому так важливо отримувати високі бали. Розтлумачте і той момент, що якщо дитина щось не зрозумів, то він завжди може перепитати свого вчителя або, на крайній випадок, прийти і запитати будинку.
У більшості дітей до певного віку, існує деякий поріг, який викликає страх здатися дурним, а у деяких людей він перетікає в подальшу доросле життя. Ось чому так важливо спілкуватися з дитиною, пояснюючи, що можна, а що не можна.

Як підготуватися до першого шкільного дня дитини?


Якщо ви до цього моменту постійно вели бесіди і виховний процес дитини, то потреби особливої підготовки не повинно бути. До цього часу ваш малюк вже цілком готовий до такого кроку, а от чи готові батьки?
Сімейні психологи стверджують, що перший похід нащадка в школу може спровокувати кризу в сім'ї, адже батькам часто так важко випустити свій «продукт» у вільне плавання, хоч і на час. До того ж завжди існує страх, а раптом дитина підкачає, адже у школі, на відміну від садка, його вже будуть оцінювати по всій строгості.
Це дуже важливий момент виховання маленького школяра, важливо пояснити йому, і усвідомити собі, що він повинен вчитися не для мами з татом, а для себе. Важливо пояснити дитині, що він завжди може звернутися за допомогою до батьків. Коли у нього щось не виходить, йому важливо знати, що його підтримають, існує якась передача відповідальності.
А от у ситуації, коли батьки вимагають від дитини лише відмінного навчання, то, з часом це переросте у велику напругу для дитини, яке він коли-небудь, нехай скине, переставши вчитися зовсім.
Отже, можна зробити висновок, що для комфортної і успішного навчання вашого нащадка необхідні хороші умови праці, дружній колектив і, звичайно, ваша постійна підтримка і увага. Поставтеся до вибору школи з великою увагою, переконайтеся, що дитині там буде комфортно і цікаво.