Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як відучити дитину гризти нігті

Як відучити дитину гризти нігті

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Швидше за все, практично кожна дитина стикався з такою проблемою, однак далеко не всі батьки докладно обізнані про те, чому відбувається такий процес, а так само, як з ним боротися.
Адже, як і будь-яка проблема, звичка гризти нігті не виникає на порожньому місці, це зовсім не «вікова» проблема. А якщо з нею ще і не боротися або вдаватися до неправильних методів, то можна забезпечити вашої дитини цієї проблемою на все життя.
Як відучити дитину гризти нігті

Ті батьки, які вважають, що в цій звичці немає нічого поганого, грубо помиляються. Думаєте, більшість дорослих людей, які гризуть нігті, не робили в дитинстві те ж саме?
Як раз таки робили, тільки у дорослому житті така звичка може зіграти з людиною злий жарт, крім непривабливої форми нігтів, а також різних естетичних проблем, підуть і соціальні труднощі, які призводять до проблем взаємодії з іншими людьми. Чому так? Давайте розбиратися.

Причини появи звички гризти нігті


Найчастіше появи такої звички сприяє поведінку власних батьків, які самі гризуть нігті. Не можна забувати, що виховання дитини, в першу чергу, ґрунтується на правильному прикладі, який і прищеплює багато звички і манери. Так що, якщо ви помітили у дитини таку проблему, то в першу чергу необхідно стежити за собою.
Інша причина має психологічне підмога, яке грунтується на тому, що дитина таким способом знімає напругу, що нагромадилася. Тепер ви розумієте, чому так важливо відучити дитину гризти нігті?
Адже з психологічним станом жарти погані, особливо, якщо це стосується раннього дитячого віку. Зазвичай поява такої звички супроводжується якими-небудь стресовими ситуаціями, які стали турбувати вашої дитини, а він не навчився з ними справлятися.
Наприклад, перший похід в садок або в школу. Це говорить про те, що дитина, швидше за все, має деякі проблеми з адаптацією до нових умов, а також з закладом нових знайомств і друзів.
Бажання гризти нігті буде виникати кожного разу тоді, коли дитина отримає чергову порцію стресу і страху, підвищена сором'ясливість і тривожність будуть супроводжувати такі пориви.

І, до речі, на цьому етапі батьки часто роблять саму грубу помилку, вони починають лякати і карати дитину за те, що він гризе нігті, тим самим породжуючи для нього чергову порцію негативних емоцій. Запам'ятайте, цього робити не можна, ні в якому разі!

У старших дітей, а також у дорослих людей, які страждають такою звичкою, може простежуватися прояв перфекціонізму. Коли дитині нічим зайнятися, йому стає нудно, він підсвідомо шукає собі розвагу.
А ось перфекціонізм виражається в більш дорослому віці, коли людина аналізує свій зовнішній вигляд і «виправляє недоліки», вдаючись навіть до таких не естетичним способів.

Але як би те ні було, психологи вважають, що не існує точної відповіді на запитання, чому дитина гризе нігті. Це пов'язано з тим, що поява такої звички може бути не пов'язане з будь-якими видимими на те причинами, а виходить від інсмідуальних рис характеру і темпераменту людини.

До чого це може призвести?


Така, начебто б не смертельна, але все-таки шкідлива звичка, може призвести до серйозних наслідків, які викорінити у вже дорослому віці, буде куди складніше, ніж у дитинстві.
Придбання непривабливої форми нігтьової пластини і форми пальця, особливо це небезпечно для дівчаток, які в майбутньому можуть сильно страждати з-за непривабливої форми своїх пальців і нігтів.
Як відучити дитину гризти нігті

Пошкодження кутикули і ділянок шкіри, які розташовуються навколо нігтів, доведення до стану гематом і кровотеч. Можуть з'являтися невеликі рани і виразки, які ризикують стати воротами попадання інфекції.
Всім відомо, що простір, який розташовується під нігтем - це розсадник інфекцій і мікробів, які успішно заковтує ваша дитина.
Покусані, пошкоджені нігті і пальці можуть стати причиною того, що більш «акуратні» дітки стануть відсторонюватися від дитини, а в більш дорослому віці це може послужити причиною комплексів і проблем з працевлаштуванням, самоповагою.

Спобличчя позбавлення від звички гризти нігті народними способами  • Найважливіше в такій ситуації: не сваріть дитину за звичку гризти нігті. Скоріше, ви повинні спробувати з'ясувати, що ж турбує вашого малюка, якщо дитина вже досить доросла, то спробуйте делікатно поговорити з ним про його справах і заняттях, одночасно розбираючись в його психологічному стані.

  • Якщо дитина зовсім маленька, то спробуйте його чим-небудь зайняти, відвернути від такої потреби. Не можна акцентувати на цьому уваги, необхідно акуратно запропонувати дитині пограти, а може і навчити якого-небудь заняття, яке вимагає постійної зайнятості рук. Інакше кажучи, необхідно перенаправити джерело тривоги в інше русло, добре впливає зміна обстановки, наприклад, вивести дитину на прогулянку.

  • Замінити одну звичку іншого. Це може здатися смним, але перемикання уваги на якийсь замінник «улюблених нігтів», може дійсно допомогти. Наприклад, запропонуйте дитині насіння. Зрозуміло, що звичка не найкраща, але куди краще, ніж обгризання ороговілих нігтьових пластинок. Просто слідкуйте, щоб у дитини завжди був з собою пакетик насіння і, якщо ви побачили, що він починає гризти нігті, то м'яко запропонуйте замінити це дія поїданням насіння. Раз нагадайте, два, десять і, як і будь-яка звичка, вона щільно оселиться у вашої дитини. А з часом, і її можна замінити на щось інше.

  • Зміна мотивації. Вважається, що такий підхід є одним з кращих серед існуючих. Як ми вже з'ясували, звичка гризти нігті, несе в собі глибокий психологічний сенс, дитина просто переживає деякі комплекси і власну невпевненість. Рішення - відправте свого малюка в секцію єдиноборств. І для здоров'я корисно, і ваша дитина отримає чималі навички та здібності, які допоможуть надати йому впевненості в собі. Та й однолітки на нього посмляться вже по-іншому. Повірте, під час відпрацювання чергового прийому, у вашої дитини просто не буде часу, щоб гризти нігті, а з часом і зовсім позбудеться цієї звички.


  • Якщо всі ці спобличчя не допомагають, то в спеціалізованих магазинах та аптеках можна придбати лікарські препарати для дітей, які допоможуть у подоланні такої проблеми. Зазвичай, це спеціальні мазі і креми, якими необхідно змащувати руки малюка. Вони мають гіркий смак, важливо пояснювати дитині, що гірко не через «поганий» мазі, а з-за неправильних дій.