Корисні поради
на всі випадки життя
» » Дитячий літній відпочинок

Дитячий літній відпочинок

Додано: 02.10.14
Рубрика: Сім'я і діти
Природно, кожен люблячий батько хоче, щоб його дитина не безцільно прошвендяв вулицями або просидів за комп'ютером протягом всіх літніх місяців, а провів їх з користю, оздоровився після річного сидіння за шкільними партами і може, придбав якісь нові навички. Все це цілком реально, якщо підійти серйозно до організації дитячого літнього відпочинку.

Літо - це чудова пора, яку чекають як дорослі, так і діти. І це справедливо, адже саме цей сезон несе більшість відпусток, канікул , вихідних, що сприяє великій кількості вільного часу, особливо у молодшого покоління.

Існує безліч варіантів, слідуючи яким, можна створити для дитини захоплююче і корисне літнє дозвілля. Звичайно, це чудово, якщо ви вільні і можете самі займатися своєю дитиною щодня, але найчастіше батьки не мають такої можливості, так і з настанням певного віку у дитини, бажано, вчитись відпускати його на самостійні подорожі і пригоди. Що ж можна запропонувати своєму чаду цього літа?
Дитячий літній відпочинок

Найпростіший варіант для тих, хто боїться або з якихось причин не має можливості відпускати свою дитину за межі міста.
Існують спеціалізовані табори, які розташовуються недалеко від будинку. Часто такі організації відносяться до якійсь школі чи дитячому садку, але можливі і самостійні організації. Зазвичай у таких таборах діти проводять час робочого дня, після чого відправляються додому.

План розваг тут стандартний - спортивні майданчики, ігрові кімнати, гуртки за інтересами, невеликі поїздки та екскурсії, походи в кіно або, якщо в межах міста є водойми, то купання в них.

Але можна підшукати і більш цікаві табори, які відрізняються від стандартної програми розваг. Існують табори, в яких шукають скарби: вивчають карти, проводять піратські сутички, дізнаються історії про першовідкривачів і так далі.
Дитячий літній відпочинок

Є й інші варіанти, де в ігровому вигляді проводяться поглиблене вивчення іноземних мов комп'ютерних наук, розвиваються лідерські якості. Зазвичай таке навчання проводиться на спеціальних тренінгах, іноземними мовами можуть займатися по 3-4 години в день, все це розбавляється іншими розвиваючими заняттями - верхова їзда, стрільба з лука, плавання або походи в багатоденні подорожі.

Природно, такі табори потребують фінансової підтримки з боку батьків, але і якість перебування в такому місці значно вище для вашої дитини.

Де ще може відпочити ваша дитина влітку?


Інший, найбільш поширений варіант, це відпочинок на морському узбережжі. В нашій країні найпоширенішими місцями дитячого відпочинку є кримське узбережжя.
І недарма, адже табори, розташовані біля самого Чорного моря, можуть похвалитися чистим повітрям, ласкавим сонечком і морською водою. Вам доведеться здати свою дитину на вашому міському вокзалі в руки до вожатого, отримати розписку про те, що ви відправили своєї дитини в конкретний табір і помахати ручкою.
Дитячий літній відпочинок

Згідно з нормами, на 15 хлопців покладається один супроводжуючий, так що вам доведеться змиритися з думкою, що у вашого чада не буде цілодобового нагляду.

Але не переживайте, в таких таборах є свій суворий розпорядок дня, в якому купання та відпочинок на пляжі - строго за дозволом, діти завжди чимось зайняті.

Звичайно, це не буде високоінтелектуальний відпочинок, як у вищеописаних таборах тому, що програма відпочинку на узбережжі більше розрахована на прекрасні погодні умови - гори, хвойні дерева, прекрасне повітря і морська вода.
Все це, в правильних дозах, може дуже добре позначитися на фізичному здоров'ї вашого нащадка. А якщо такий відпочинок буде приправлений ще і новими знайомствами, то будьте впевнені, ваша дитина буде вам дуже вдячний за подаровану путівку.
Табори в Криму теж бувають різні, як поділяються за фінансовим принципом, так і за територіальним розташуванням. Щоб як можна менше переживати, уважно вивчіть програму відпочинку, яка пропонується в конкретному таборі, харчування та умови проживання.

Відпочинок в Криму - прекрасна можливість для вашої дитини придбати море позитивних вражень та поправити здоров'я.

Що ж там, за горизонтом?


Звичайно, якщо ви вважаєте за потрібне, то дитячий літній відпочинок можна організувати і за кордоном. Це абсолютно нескладно, потрібно лише мати фінансову можливість, пакет необхідних документів для конкретної країни, ну і, звичайно, запастися терпінням, адже відпускати в далекі країни своєї дитини зможуть зважитися далеко не кожні батьки.

З плюсів: • Так як діти перебувають на такій стадії розвитку, що схоплюють все на льоту, то поїздка за кордон - це відмінний спосіб підтягнути знання мови, так і навички спілкування і поводження в незнайомій ситуації.

 • За кордоном чудово розвинена інфраструктура, система охорони здоров'я, рівень комфорту значно вище, ніж у наших, місцевих таборах.

 • Відмінна можливість почати пізнавати світ, в повному розумінні цього слова, з ранніх років, можливість обзавестися друзями з різних точок земної кулі.


 • Зазвичай дітей поселяють у готелях, кімнатах не буває більше ніж 4 людини, навіть самі недорогі путівки зможуть надати цілком комфортні умови проживання. Але, звичайно, не все так ідеально, є і мінуси таких поїздок.
  Наприклад той факт, що меню, пропоноване в зарубіжних путівки може вас збентежити, адже ви не знайдете в ньому звичних супів і каш, молочні продукти також практично відсутні.

  Та варто знати, що ваша дитина повинна бути досить самостійним, адже няньок і вожатих там немає, ніхто не буде щохвилини наглядати за вашим чадом. Там з дітьми працюють аніматори, а коло їх обов'язків дещо інший.

  Звичайно, відпочинок за кордоном мало з чим порівняти, але будьте уважні при виборі певного табору. Перш ніж придбати путівку, то дізнайтеся про навчальній програмі, яка повинна обов'язково включатися у такі поїздки.
  Організація дитячого відпочинку в літній час за кордоном справа серйозна, пам'ятайте, що дітям до 10 років необхідно, щоб всі заняття проходили в ігровій формі. Якщо ви хочете відправити свою дитину на мовне річне навчання, то кращим варіантом є Мальта, де навчання проводиться на базі місцевої школи, а все решту часу діти проводять на морському узбережжі.
  Дитячий літній відпочинок

  Кожен з батьків має право вирішувати, як і де проведе чергове літо його чадо, але пам'ятайте, що дитинство короткий, постарайтеся, щоб у вашої дитини залишилися про нього лише найкращі і яскраві спогади, а знання та навички, набуті в таких таборах, зможуть не раз стати приємним бонусом в їх вже дорослому житті.