Корисні поради
на всі випадки життя
» » Фітнес під час критичних днів: можна чи не можна?

Фітнес під час критичних днів: можна чи не можна?

Додано: 02.10.14
Сучасна жінка вже давно звикла вести активний спосіб життя: робота, дім, діти, подруги, постійні зустрічі і, звичайно ж, заняття спортом. Фітнес або басейн, можливо, танці або розтяжка, абсолютно неважливо, чим ви займаєтеся, головне, що ви отримуєте від цього задоволення і, по ходу справи, підтримуєте свою фігуру в тонусі.
Але ось настає цей важкий день місяця, коли жінку відвідують менструації, уникнути їх точно не вийде і тут виникає питання, а що ж робити з звичними тренуваннями?
Фітнес під час критичних днів: можна чи не можна?

Для кого-то прихід критичних днів - це миттєвий відмова від будь-яких фізичних навантажень і відправка в теплу ліжечко, так би мовити, «перехворіти» це час за всіма правилами. Інші ж панянки, відчуваючи себе все такими ж сильними і активними, як і в звичайні дні, відправляються на тренування. Так який варіант дійсно правильний?
Всі фахівці даної галузі стверджують в один голос: займатися чи ні - справа суто обличчяста, все повинно відбуватися за власними відчуттями і станом. Більшість жінок у такі дні відчувають занепад сил, зводять болі в нижній частині живота і спини, настрій зводиться в повний нуль, робити нічого не хочеться.
Але, як виявилося, навіть в такому страшному і дико некомфортному, на перший погляд, стан можна успішно займатися спортом, при цьому позбавляючись від усіх неприємних симптомів!
Саме самопочуття, найчастіше, стає визначальним фактором, який схиляє дівчину до того чи іншого рішення щодо фізичних навантажень, але от чи завжди це правильно? Не всім жінкам відомо, що відсутність болю і дискомфортних відчуттів це завжди зелене світло для тренувань, іноді навіть у таких випадках варто утриматися.

Давайте розберемося


Фітнес під час критичних днів - дуже суперечливий і неоднозначний питання, який не має суворого відповіді, істина криється, як завжди, десь посередині, навіть у такій ситуації можна знайти компроміс.
Буває, що з якихось причин лікар забороняє заняття спортом в такі особливі дні, якщо це так, то тут краще не сперечатися, навантаження однозначно доведеться відкласти.

Також будь-які фізичні навантаження і підвищену активність краще припинити, якщо менструації проходять з рясними виділеннями, головними болями і запамороченнями, а якщо до такого «комплекту» ще й додаються спазматичні болі в області малого тазу, то себе однозначно варто поберегти, можливо, навіть взяти вихідний або відгул на роботі.
Також слід знати, що вправи, які спрямовані на обтяження передньої черевної м'язи, небажані, оскільки вони здатні викликати надмірний викид менструальної крові в черевну порожнину або різке припинення виділень, яке може спричинити за собою розвиток серйозного захворювання, ендометріозу.
Фітнес під час критичних днів: можна чи не можна?

До речі, якщо така проблема вже існує, то заняття спортом в критичні дні категорично протипоказані. З іншого боку слід знати, що у фізичних навантажень у такий період є величезна кількість своїх плюсів, наприклад, хоча б той факт, що фітнес під час менструацій може скласти здорову конкуренцію знеболюючих засобів!
Багатьма дослідженнями доведено, що регулярні тренування здатні зменшити або навіть позбавити вас від ПМС, поліпшити самопочуття і загальний настрій в період менструацій, а також скоротити їх термін протікання!

При наявності помірних болей теж можна займатися, ось тільки комплекс вправ потрібно підібрати економний і не найактивніший. Ви й помітити не встигнете, як за допомогою такого розвантаження, поганий настрій кудись поділося, біль вщух, а загально самопочуття зросла на кілька пунктів.
І в цьому немає нічого смного, виявляється, вся справа в ендорфінах, гормони радості, які активно виділяються під час фізичних навантажень і сприяють поліпшенню настрою.

А ви знали про це?


Існує цікавий факт, який підтримується багатьма фахівцями світу.
Виявляється, саме під час місячних жінки здатні витримувати підвищені фізичні навантаження і займатися з найбільшою ефективністю.

Вважається, що це пов'язано з незначним гормональним стрибком, який обов'язково відбувається в такі дні, позначаючись таким незвичайним чином на загальному стані. Вірити в такі факти чи ні - справа обличчяста, але багато тренера впевнені, що саме в цей період можна домогтися максимальних результатів у спорті.

Яких правил слід дотримуватися під час менструацій?


Як ви вже, напевно, помітили, мінусів від фізичних навантажень у такі дні значно менше, ніж плюсів, тому багато дівчат все-таки вирішують продовжувати заняття, не звертаючи уваги на маленькі витівки природи.

 • Якщо під час тренування стали наздоганяти сильні переймоподібні болі в області живота і органів малого тазу, то необхідно терміново відкласти інтенсивні навантаження і, можливо, навіть навідатися до лікаря.

 • Постарайтеся перед черговими заняттями не пити колу і кава , оскільки саме ці напої не тільки бадьорять, але і здатні викликати посилені менструальні болі.

 • Під час тренування пийте більше води, ніж зазвичай, адже в період менструацій жіночий організм втрачає значно більше вологи, ніж у звичайні дні.

 • Якщо ви займаєтеся не вдома, а десь в залі або студії, то обов'язково подбайте про комфортний і темній формі, яка не буде вас відволікати і змушувати комплексувати під час навантажень.

 • Пам'ятайте, що в такі дні посилюється потовиділення, тому простежте, щоб у залі не було душно, і був постійний приплив свіжого повітря.


 • А які вправи можна виконувати в такий період? Можливо, від чого варто відмовитися? Найпростішим і чудовим засобом у такий особливий період є біг, він найкращим чином знімає всі хворобливі симптоми, а також дозволяє отримати хорошу фізичну навантаження.
  Фітнес під час критичних днів: можна чи не можна?

  Фахівці рекомендують віддати перевагу йоги і стретчінгу, адже саме розтяжка м'язів переноситься організмом куди простіше, але разом з тим сприяє зменшенню болю. Багато фахівців рекомендують пілатес, оскільки такі тренування не зажадають від вас великої кількості рухів.
  З одного боку це дійсно так, а з іншого в таких методиках існує ряд вправ, які можуть негативно позначитися на вашому загальному самопочутті. До них, зокрема, відносяться вправи з сжиманиями м'язів області живота, а також перевернуті ассани.
  Фітнес під час критичних днів: можна чи не можна?

  Не смлячись на скептичне ставлення багатьох дівчат, в такий період досить-таки сприятливим видом спорту є плавання в басейні, яке чудово розслабляє і приводить в тонус всі м'язи тіла.
  Через велику кількість новомодних гігієнічних засобів, даний вид спорту під час критичних днів не повинен стати особливою проблемою.