Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке флоатінг і в чому його користь і шкоду?

Що таке флоатінг і в чому його користь і шкоду?

Додано: 02.10.14
На жаль, стреси чекають нас всюди, така сучасна життя. Але ж вони вкрай негативно впливають не тільки на нервову систему, але і на все здоров'я в цілому. Як з цим боротися? Допоможе флоатінг! А що це за процедура, як вона проводиться?

Що це таке?


Що таке флоатінг? Слово «float» з англійської перекладається дослівно як «плисти по поверхні». Саме в цьому і полягає суть даного методу. Основна мета такої процедури - це розслаблення і позбавлення від стресів. Але флоатінг - це не просто плавання, це буквально ширяння. Але про суть процедури трохи пізніше.
Що таке флоатінг і в чому його користь і шкоду?

Трохи історії


Про таку процедуру люди дізналися не так давно, а доступною для всіх вона стала зовсім недавно. Але сам метод з'явився в своєму первісному вигляді досить давно, 1954 року. Тоді вчений Джон Ліллі почав замислюватися про невагомості і про те, як у такому стані буде себе почувати звичайна людина, про що він буде думати, що з ним буде відбуватися.
Джон вирішив провести перші досліди і занурити людину в стан невагомості. Але так як можливості відправити випробовуваних в космос не було, він використовував воду. Піддослідні занурювалися в закритий і замкнутий басейн у спеціальних масках. В таких умовах людина була повністю ізольований від навколишнього середовища і подразників.
Що таке флоатінг і в чому його користь і шкоду?

Деякі вважали, що це може звести з розуму, але насправді все було інакше. Випробовувані розслаблялися і відчували очищення свідомості і розуму. У 1972 році Джон Ліллі з допомогою колег створив першу камеру сенсорної депривації, яка сьогодні називаються флоат-камерою і використовується успішно і ефективно.

Суть процедури


Як відбувається «ширяння» під час флоатінгу? Для проведення процедури використовується так звана флоат-камера, яка являє собою якусь велику камеру, що має товсті стінки. Це дозволяє захистити людину від впливів навколишнього середовища, так як всередину не проникають ні світло, ні звуки.
Дно камери заповнений водою, в якій розчинена велика кількість англійської солі. Висока концентрація сольового розчину дозволяє лежати на воді, не занурюючись в неї, при цьому шар має товщину всього 25 сантиметрів, але людина не стосується дна, що створює відчуття невагомості.
Що таке флоатінг і в чому його користь і шкоду?

Температура води близька до температурі людського тіла і становить близько 34-35 градусів, що робить умови перебування в камері ще більш комфортними і дозволяє не відчувати воду, а представляти себе у відкритому просторі, на повітрі.
Для розслаблення при зануренні в камеру в перші хвилини може бути включена розслаблююча музика, яка дозволить відключитися від зовнішнього світу і зануритися в невагомість.
Розміри камери досить великі, так що дискомфорту виникнути не повинно. Та все ж, якщо людині буде дискомфортно, двері камери може бути відчиненими, хоча, звичайно, краще її закрити, щоб нічого не заважало розслаблятися.
Тривалість одного сеансу становить в середньому від 40 до 60 хвилин, за цей час думки очищаються, світлішає розум, напруга йде, відчувається блаженство. З камери можна вийти відпочив духовно і фізично.
У деяких СПА-салонах пропонуються спеціальні програми для молодят, літніх людей, підлітків та інших груп.

Чи потрібно готуватися до процедури?


Ніякої особливої підготовки не потрібно. Але не рекомендовано за кілька днів до сеансу проводити епіляцію (будь-яким способом), так як подразнення після неї завадять розслабитися.

Показання


Для чого потрібен флоатінг? Кому потрібна така процедура і чого вона допоможе домогтися?

 • Якщо ви сильно втомлюєтеся і часто переутомляетесь, то вам просто необхідно розслабитися.

 • Даний метод може допомогти позбавитися від шкідливих звичок.

 • Якщо ви не можете розібратися в собі або зважитися на щось важливе, то процедура може допомогти привести думки в порядок.

 • Показаний флоатінг і при депресіях, частих переживання, стреси.

 • Якщо у вас безсоння, нормалізувати ваш сон і зробити його здоровим і міцним може відвідання флоат-камери.

 • Якщо ваше життя переповнене рутиною і побутом, відпочиньте від усього цього в невагомості.

 • Флоатінг необхідний спортсменам і людям, чия професія пов'язана з важкою роботою, так як він дозволяє зняти напругу, дати м'язам і суглобам відпочити після інтенсивних навантажень.

 • Це прекрасний спосіб реабілітації після переломів, вивихів, розтягнень та інших травм.

 • Флоатінг може використовуватися для полегшення стану при захворюваннях опорно-рухового апарату, таких як артроз, артрит і так далі.

 • Дана процедура корисна для шкіри і фігури, адже сольовий розчин впливає безпосередньо на все тіло.

 • У період вагітності навантаження на організм і нервову систему зростає, із-за чого жінка може відчувати болі в спині, втому, тривогу. Флоатінг допоможе позбутися всього цього.


 • Кому процедура протипоказана?


  Чи існують протипоказання? Хоч вони нечисленні, але все ж є.

 • Пошкодження шкіри. Так як сіль впливає на шкіру, то при попаданні на рани, садна й інші пошкоджені ділянки, вона може викликати неприємні відчуття.

 • Деякі захворювання серцево-судинної системи (наприклад, перенесений інфаркт або серцевий напад, стенокардія, гіпертонія та інші).

 • Стан наркотичного або алкогольного сп'яніння. Такі обличчя не допускаються до процедури.

 • Епілепсія.

 • Серйозні порушення роботи нервової системи, захворювання психоневрологічного характеру.

 • Гострі інфекційні захворювання (є ризик передачі таких інфекцій через воду іншим людям).

 • Менструація.

 • Деякі хвороби органів слуху, такі як отит, а також розрив барабанної перетинки. Вуха під час процедури теж будуть занурені у воду.

 • Хвороби дихальних шляхів.

 • Шкірні захворювання (особливо на стадії загострення).


 • Побічні ефекти


  Ніяких неприємних відчуттів зазвичай не виникає. Якщо у вас чутлива шкіра, то від солі вона може почервоніти, можливо печіння. Крім того, незвичайні умови можуть злегка налякати, але в будь-який момент можна попросити перервати сеанс. Якщо переживаєте, проконсультуйтеся з лікарем перед сеансом.

  Вартість


  Ціна одного сеансу флоатінгу доступна і невисока. В середньому одна процедура коштує від 700 до 160 грн. Якщо відразу купити абонемент на кілька відвідувань, то можна заощадити.
  Відчуйте невагомість і очистіть розум з допомогою процедури флоатінгу!