Корисні поради
на всі випадки життя
» » Симптоми і лікування страшної булімії

Симптоми і лікування страшної булімії

Додано: 02.10.14
Останнім часом у засобах масової інформації все частіше зустрічається таке поняття, як булімія, не смно, адже дане захворювання з кожним роком набирає небачених обертів. Завдяки сучасним ідеалам і нормам, більшість представниць прекрасної статі щиро переконана: щоб подобатися чоловікам, і бути успішною жінкою, необхідно обов'язково бути худою.
І добре, якщо такі думки підкріплюються лише здоровим харчуванням і спортом, але, на жаль, такий ідеальний образ життя складається і виходить далеко не у всіх, а як наслідок-розчарування, розлади, депресії і захворювання.
Булімія - це один з видів можливого психічного розладу, серйозне захворювання, при якому спостерігаються хворобливі і неприродні напади голоду.

Багато чули про назву і навіть приблизно знають, якими симптомами воно характеризуються, але мало кому відомо, що булімія - це не просто відсутність сили волі або небажання себе контролювати. Це реальне захворювання, відхилення та залежність те саме що наркоманії, тільки наркотиком тут виступає - їжа.
Симптоми і лікування страшної булімії

Назва «булімія» має грецькі корені, які в перекладі на російську мову означає «бичачий голод» - дуже барвисто для такої проблеми. Хворого мучить неконтрольовані, гострі і різкі напади болісного голоду, в цей момент всі думки, бажання і увагу приділено тільки їжі.
В такі моменти людина не помічає кількості з'їденого, він заковтує все, що бачить перед собою, часто навіть толком не пережовуючи, головне, якомога швидше наситити голодний шлунок.
Після того, як гостре почуття голоду тимчасово забито величезною кількістю продуктів, людини починає мучити совість, з'являється почуття відрази до себе і своєї слабкості.
Сором за скоєне і страх сильно поправитися від величезної кількості з'їденого, змушує йти хворого на крайні заходи: повністю позбутися від усього, що викликає такі почуття.

Найчастіше це відбувається за допомогою штучних способів очищення шлунка: викликаються напади блювоти, п'ються проносні і сечогінні засоби, а деякі ще і приступають до виснажливим спортивних навантажень і сидять на постійних строгих дієтах.
Коли ж людина розуміє, що він в черговий раз вчинив неправильно, його знову починає мучити почуття сорому і відрази до себе, негативні емоції знову викликають голодну бурю і все повторюється, як по замкнутому колу.
Симптоми і лікування страшної булімії

Небезпека полягає ще й у те, що почати лікування такого хворого вдається не відразу, адже він ретельно приховує свої проблеми, а зовні довгий час може виглядати, як здорова людина. Справа в тому, що із-за страху набрати зайві кілограми, хворий всіма способами намагається підтримувати нормальну вагу, або набирати його, але дуже повільно і поступово.

Причини виникнення


Причини розвитку даного захворювання, найчастіше, мають психологічні і фізіологічні корені, причому останні зустрічаються набагато рідше. Фізіологічні причини можуть бути пов'язані з іншими захворюваннями травного тракту, обмінними порушеннями, а також ушкодженнями харчового центру головного мозку.
Однак, в більшості випадків, булімія має саме психологічні коріння, на грунті нервових розладів і всіляких відхилень.
Нервова булімія, найчастіше розвивається у молодих жінок (починаючи з 13-річного віку), але зараз її симптоми все частіше зустрічаються і у протилежної статі. Фахівцями відмічено, що симптоми булімії часто зустрічаються у людей, які росли і виховувалися в забезпечених сім'ях.
Симптоми і лікування страшної булімії

Високий рівень претензійності таких сімей здатний розвивати певний рівень комплексів, страхів не виправдати покладених надій, зганьбити свою сім'ю.
Факторами ризику, які можуть вплинути на розвиток даного захворювання, є готельні професії, де потрібно низький вага тіла і певні параметри фігури, наприклад, модельний бізнес, танці, спорт з ваговими обмеженнями.
Також булімія частіше розвивається у тих осіб, які живуть у великих містах, мають спадковий фактор (хтось із родичів чи близьких страждав подібними захворюваннями), а також володіють завищеними вимогами до себе і власної зовнішності.
Вважається, що булімія часто йде рука об руку з анорексією, але це не завжди так, адже такі хворі не завжди стають страхітливо худими, частіше, навпаки.
Навіть якщо спорожняти шлунок практично відразу після їжі, більшість калорій все одно встигає засвоїтися в організмі, до того ж хворі булімією, найчастіше, намагаються в таких випадках поглинати солодку і борошняну їжу, від якої в організм виділяється найбільше ендорфінів, а значить і задоволення більше.

Основні симптоми захворювання


І все-таки не варто шукати в кожному приступі голоду, який був пов'язаний з нервовим розладом, симптоми булімії, в рідкісних випадках така реакція організму цілком виправдана. Якщо ж напади почастішали, ви стали помічати, що вони з'являються мало не кожен день, а то й по 4-5 разів на день, то це вже говорить про те, що сумніватися немає часу, потрібно терміново звернутися до лікаря.
Проблема в тому, що впоратися самостійно хвора людина практично не здатний, він хоч і розуміє, що робить щось не правильно, але, найчастіше, залежність сильніше його, замкнуте коло продовжує повторюватися.
Симптоми і лікування страшної булімії

На початкових етапах хворий стає замкнутим і потайним, спостерігаються смні вчинки, настрій може різко змінюватися, частішають походи в туалет, де відбуваються спроби позбутися від з'їденого.
Згодом починаються проблеми фізичного характеру: хворий може різко набирати і втрачати вагу, скаржитися на постійну слабкість і загальне нездужання.
Туди ж відносяться: запалення привушної слинної залози (особа набуває набряклий вигляд), постійні розлади кишечника (з-за надлишку проносних і інших лікарських препаратів), загальне зневоднення, а також дисбаланс солей і мінералів (з-за частої блювоти), порушення зубної емалі і постійні роздратування і запалення області глотки.
Якщо не почати лікування вчасно, то наслідки такого захворювання можуть бути самими неприємними, а іноді навіть, плачевними: розвиток ендокринних захворювань, різноманітні захворювання шлунково-кишкового тракту, гінекологічні розлади, можливий летальний результат.

Як допомогти хворому?


Якщо ви помітили подібні ознаки і симптоми у когось зі своїх близьких, то необхідно терміново приступати до лікування, але, як позбавитися від такого захворювання, адже тут змішано цілих два фактори - психологічний і фізіологічний?
Лікування булімії завжди ґрунтується на вирішенні проблеми її виникнення, іншими словами, потрібно розібратися в тому, що спровокувало людини впадати в депресію, а потім «заїдати» її такими обсягами.
Симптоми і лікування страшної булімії

При лікуванні нервової булімії завжди поєднується два види терапії: здійснюється корекція психологічних розладів, а також призначено курс медикаментозного лікування.
Як ми вже говорили, впоратися самостійно, швидше за все, не вдасться, тому доведеться підшукати хорошого фахівця, можливо, психіатра, який зможе призначити необхідний комплекс антидепресантів , а також підібрати інсмідуальне психіатричне лікування.
Іноді - це гіпноз, фахівець сам вводить хворого в цей стан і там розбирається з його проблемами, а іноді хворого навчають техніці нлп. Досить дієвими є групове лікування, коли людина бачить, що з такою проблемою зіткнувся не він один, йому набагато простіше подолати всі труднощі реабілітаційного періоду.
Часом призначається комплекс сімейної психіатрії, особливо вона актуальна для осіб молодших 18 років: весь курс спрямовується на відновлення і корекцію подружніх взаємин, які могли вплинути на розвиток булімії у підлітка.