Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що робити якщо у дівчини криві ноги?

Що робити якщо у дівчини криві ноги?

Додано: 02.10.14
Далеко не всіх природа нагородила ідеальними ногами. І якщо, наприклад, від зайвих кілограмів при бажанні можна позбутися, то зробити ноги ідеально рівними не так просто, як хотілося б. І все ж деякі спобличчя є.

Чому ноги криві?


Кривизна ніг - явище досить поширене. Деякі не надають такого дефекту особливого значення, так як він не дуже помітний, інші ж готові на все, щоб ситуацію виправити.
Що робити якщо у дівчини криві ноги?

Взагалі, розташування ніг відносно один одного закладається в дитячому віці, коли кісткові і суглобні тканини формуються. І саме порушення розвитку таких тканин призводять до викривлення.

 • Якщо щільність кісткової тканини зменшується, то кістки стають пористими і крихкими, не витримують навантаження і викривляються. В даному випадку ведуть мову про так званий Про-подібному викривленні (коли щиколотки стикаються, а між колінами залишається вільний простір), нерідко воно зустрічається при рахіті.

 • Якщо суглоби розвиваються не так, як треба, то кістки не можуть скріплюватися між собою належним чином, відбувається викривлення, найчастіше Х-образне (коліна стикаються між собою, а щиколотки немає).

 • Також може виникнути помилкове викривлення, що пов'язане з відмінностями у розвитку м'язової тканини (наприклад, якщо ікри занадто тонкі, то між ними може залишатися багато місця, зовні це виглядатиме як кривизна).


 • Що робити?


  Можна зробити ноги рівними? Що робити для цього? Є кілька шляхів вирішення даної проблеми, на кожному зупинимося докладніше.

  Операція


  Якщо кривизна явна і заважає пересуватися, то доцільно проведення операції. Можливо два варіанти:
  Апарат Ілізарова. На сьогоднішній день використання даного апарату є найбільш ефективним заходом для виправлення ніг. Пристрій являє собою сукупність кілець з закріпленими на них спицями. Спиці поміщаються прямо в кістку. Кільця між собою з'єднуються спеціальними стрижнями. Шляхом регулювання таких стрижнів (їх періодично підкручують) проводиться стиск або розтяг кісток, що дозволяє нормалізувати їхній стан і домогтися ідеальної рівності.
  Що робити якщо у дівчини криві ноги?


  Операція проводиться під наркозом, вже через кілька днів пацієнтові дозволяють вставати. Є ризик деяких ускладнень (запалення, переломи кісток, обмеження рухливості), але його можна звести до мінімуму, так і результат виправдовує всі муки.
  Якщо викривлення незначна, то може бути проведена пластична операція. Триватиме вона не більше півгодини, ризик розвитку ускладнень мінімальний. Є два варіанти. Перший передбачає встановлення силіконових імплантів, які збільшать певну частину гомілки і скоротять відстань між ногами, що значно зменшить кривизну.
  Форма і розміри імплантів, а також місце їх розміщення підбираються інсмідуально залежно від ступеня та виду викривлення. Другий варіант передбачає використання власних жирових тканин людини (їх витягують з живота).
  Таке хірургічне втручання малотравматично, так як жирові клітини або імпланти поміщаються всередину ноги через маленький надріз. А накладення косметичного шва дозволяє уникнути рубців і шрамів, так що практично жодних слідів не залишиться.

  Вправи


  Деякі вправи здатні вирівняти ноги за рахунок опрацювання певних м'язів і збільшення м'язової маси в необхідних місцях. А при виконанні деяких з них задіюються і суглоби.
  Щоб тренування були максимально ефективними, зверніться до досвідченого лікаря-ортопеда, щоб він оцінив розташування ваших ніг і ступінь кривизни і розробив інсмідуальний комплекс вправ, які підходять саме для вашого конкретного випадку. Але ми все ж запропонуємо кілька варіантів.
  При помилковому викривленні з-за недостатньої розвиненості м'язів можна виконувати такі вправи:

 • Якщо великий простір є між стегнами, то можна робити так: ляжте на підлогу, руки покладіть вздовж тулуба, прямі ноги підніміть вгору. Тепер розведіть ноги в сторони настільки, наскільки це можливо, постарайтеся в такому стані затриматися. Ви повинні відчути напругу з внутрішніх сторін стегон. Коли напруга стане максимальним, повертайтеся у вихідне положення. Повторіть 20-30 разів, зробіть два-три підходи.

 • Щоб опрацювати ікри, можна виконати таку вправу: на підлозі поруч зі стіною покладіть дошку товщиною близько 8 сантиметрів. Встаньте на цю дошку носком правої ноги, а ліву стопу розмістіть на ікрі правою (обвивши її). Тримайтеся руками за стіну і спочатку приподнимайтесь на шкарпеточки якомога вище, потім повільно опускайтеся так, щоб п'ятка перебувала на рівні дошки або навіть трохи нижче. Повторіть вправу не менше 20 разів, виконайте хоча б два підходи.


 • Якщо форма ніг О-подібна, то допоможуть такі вправи:

 • Розставте носки нарізно і ходите по кімнаті протягом 3-5 хвилин.

 • Також допоможе ходьба на внутрішніх сторонах стоп.

 • Сядьте на підлогу, руки зігніть в ліктях і упріться на них. З'єднаєте ноги і підніміть їх якомога вище, потім опускайте.

 • Ляжте на бік, одну руку (якщо лежите на правому боці, то праву) розмістіть під головою, а іншу розташуйте перед собою, на неї ви будете спиратися. Підніміть ногу, відвівши її як можна далі, затримайте в такому стані, потім поверніть у вихідне положення. Зробіть 20-30 повторів, потім поміняйте бік.

 • Візьміть еспандер для преса (у вигляді двох ручок для рук і однієї для ніг). Сядьте на підлогу, ноги зігніть в оленях, стопи упріть в підлогу. Одну ручку затисніть між колінами, інші дві тримаєте в руках, підніміть їх. Стискаючи колінами ручку, розгинайте ноги, затримуйте їх в такому стані (для збільшення навантаження одночасно тягніть руки вгору).


 • Вправи для Х-образних ніг:

 • Розставте ноги на ширину плечей і виконуйте в такому положенні присідання.

 • Ходьба на зовнішніх краях стоп.

 • Сядьте на підлогу, зігнувши ноги в колінах і з'єднавши стопи (поза лотоса). Розводьте коліна якомога далі.


 • Як одягатися?


  Що робити якщо у дівчини криві ноги?

  Що носити, якщо у дівчини криві ноги? Одяг, безсумнівно, допоможе приховати такий дефект. Але як вибрати правильні речі? Ось кілька варіантів:

 • Взуття намагайтеся підбирати без каблука, в туфлях на підборах кривизна може посилюватися, а хода буде псуватися. Оптимальний варіант - ботфорти . Вони закриють всі нерівності і приховають кривизну. Поєднуйте їх з короткими спідницями або шортами.

 • Носіть розкльошені або пишні спідниці довжиною нижче коліна (до середини ікри). Також вам підійдуть спідниці в підлогу або рік. А короткі моделі варто носити тільки з ботфортами.

 • Довгі сукні - ідеальний варіант. Це елегантно і красиво.

 • Що стосується штанів, то від облягаючих моделей доведеться відмовитися. А ось штани «труби», прямого крою або розкльошені від стегна - оптимальні варіанти.

 • Відвернуть увагу колготи з великим візерунком або мереживні моделі. Також візуально зроблять ноги більш прямими горизонтальні смуги. А ось від однотонних темних колготок відмовтеся, вони, навпаки, підкреслять недоліки.


 • І пам'ятайте, що все це можна виправити. Прикладіть зусилля, дізнайтеся деякі хитрощі, і про вашу особливості ніхто не дізнається!