Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як швидко знизити холестерин в крові?

Як швидко знизити холестерин в крові?

Додано: 02.10.14
Останнім часом поняття «холестерин» можна почути чи не в кожному телешоу, прочитати в будь-якому журналі або статті, у чому причина такої популярності? Слово «холестерин» можна зустріти практично на будь-якій упаковці з продуктами, але, тим не менш, далеко не всім відомо, що ж це за такий компонент, для чого він потрібен і чи потрібен взагалі.
Як швидко знизити холестерин в крові?

У кого-то могло скластися думка, що холестерин - це безпосередньо жир, але це не так, він не містить калорій, а значить, організм не може отримати з нього енергію. Іншої частини населення відомо, що холестерин, а точніше його підвищений рівень в крові, може негативно позначитися на здоров'я людини, а значить, з цим потрібно щось робити, але що?

Що таке холестерин і чим він небезпечний?


Виявляється, сам по собі холестерин безпечний, як раз-таки, навпаки, це будівельний матеріал для нашого організму, який бере участь у формуванні клітинної мембрани.
Так що, неважко здогадатися, що нашому організму холестерину не обійтися, плюс до всього, саме він є важливою складовою для виробництва деяких кислот, необхідних для нормального травлення.

Крім цього він активно бере участь в роботі статевих гормонів, є важливою частиною надниркових залоз, допомагає організму синтезувати вітамін Д. В організм людини холестерин потрапляє двома способами: основна його частина виробляється самостійно печінкою (близько 80%), що залишилася ж частина потрапляє в нього разом з їжею.
Неважко здогадатися, що перевантажений молекулами холестерину організм не здатний їх все в повному кількості використати на будівництво і життєдіяльність клітин, а значить, утворюється окрема частина молекул холестерину, яка починає безпричинно плавати по кровоносних судинах.
Як швидко знизити холестерин в крові?

З часом, він починає осідати на стінках, судини звужуються, кров починає проходити з великим трудом, органи, де утворюються такі «пробки» отримують менше кисню, а значить, гірше функціонують або можуть зовсім відмовити, особливо це небезпечно у випадку з серцем, мозком або нирками.
Але не переживайте, знизити рівень холестерину в крові досить швидко реально, для цього існують цілі системи харчування, лікарські засоби та інші спобличчя.

Якою буває і які причини його підвищення?


З тим, що таке холестерин, ми приблизно розібралися, але ви, напевно, не раз чули, що він буває «хороший» і «поганий», як це зрозуміти? Зазвичай рівень того чи іншого характеризується особливими показниками - ЛПНЩ і ЛПВЩ для «поганого» і «хорошого» відповідно.
«Хороший» холестерин, можна сказати, є збирачем сміття, подорожуючи по кровоносній системі, він збирає залишки зайвого «поганого» холестерину, і перенаправляє його назад в печінка . Для того щоб дізнатися свій рівень холестерину на даний момент, необхідно провести біохімічний аналіз крові, який виявить його підвищений або нормальний стан.
Як швидко знизити холестерин в крові?

Зазвичай нормальний рівень становить, приблизно, 5 ммоль на літр, правда, ця цифра може коливатися в залежності від деяких факторів, наприклад, спадковість (можливо, були проблеми з серцем і судинами у кого-то з найближчих родичів), деякі хвороби (цукровий діабет, підвищений артеріальний тиск, захворювання судин у самого пацієнта), а також наявність шкідливих звичок.
Зазвичай, якщо виявлений рівень холестерину перевищує встановлену норму, це вже стає небезпечним і вимагає невідкладного лікування, на щастя, це абсолютно реально. Жінкам дітородного віку можна не сильно переживати з цього приводу, оскільки в їх організмі виділяється природний захист у вигляді естрогенів.
Всім іншим, а іноді і жінкам, після настання 20 років бажано проходити загальне обстеження на визначення рівня холестерину, хоча б 1 раз в 5 років.

Як впоратися з проблемою?


Переглянути спосіб життя


Виявляється, безпосередній вплив на рівень ЛПНЩ надають регулярні фізичні навантаження, це значить, чим частіше і активніше людина займається активними видами спорту, тим вище рівень ЛПВЩ. При цьому достатньо виділяти в день 40-50 хвилин будь-якого виду фізичного навантаження, це може бути спортивна ходьба, біг, просто прогуляйтеся швидким кроком після вечері, в ідеалі - заміряйте кількість кроків у день, їх повинно бути не менше 10000.
До речі, тут досить непоганим помічником може стати, популярні останнім часом, фітнес-браслети .

Ідеальний варіант - записатися у спортивну секцію або у фітнес-клуб, досить 3-4 разів на тиждень, щоб знизити рівень холестерину не гірше, ніж всілякими ліками і дієтами. Для людей, які, в основному ведуть сидячий спосіб життя, необхідно через щогодини сидіння на стільці робити п'ятихвилинні перерви.

Дотримання особливої дієти


Знизити рівень холестерину без ліків і таблеток реально, нехай, спорт стане першою сходинкою до мети, а правильне харчування - другий, причому, не менш важливою і обов'язковою. Велика частка шкідливого холестерину надходить в організм безпосередньо з продуктами харчування, в основному це продукти тваринного походження, тому особлива дієта і ґрунтується на принципі вживання продуктів рослинного походження. Це не говорить про те, що потрібно повністю відмовитися від м'яса і молока, просто кількість доведеться скоротити.

 • Звертаємо увагу на яйця, їх нормальна щотижнева норма не повинна перевищувати 3 штук в тиждень, але це стосується лише жовтки, кількість білків, по суті, не обмежується.

 • Замініть жирне м'ясо більш пісним і корисним, підійде курка, індичка, кролик, телятина.

 • Обов'язково включайте в щоденний раціон жирну морську рибу, вона, як ніхто інший, сповнена поліненасиченими жирними кислотами, які перешкоджають утворенню небезпечних холестеринових бляшок.

 • Вживайте в їжу якомога більше, бобових, а також моркву, цибулю, брокколі, а також інші фрукти і овочі, багаті клітковиною, яка здатна виводити розглянутий компоненти крові.

 • Дуже корисні горіхи, деякі рослинні олії - оливкова, лляна, арахісова, соєва, а також підсушене лляне насіння, ягоди і часник - всесвітньо відомий інгредієнт, який активно використовується у багатьох народних рецептах проти підвищеного рівня холестерину.

 • Звичайно, слід відмовитися від шкідливих звичок, куріння і алкоголь ще ні до чого хорошого не приводили, однак, науково доведено, що червоне вино непогано розщеплює холестерин, тому келишок перед вечерею або обідом точно не зашкодить.

 • Відомо, що компоненти зеленого чаю здатні не тільки контролювати рівень холестерину в крові, але і, в разі необхідності, знижувати його рівень, так що, пийте на здоров'я!


 • Ліки і таблетки


  Іноді трапляється й так, що впоратися з такою проблемою за допомогою однієї дієти й спорту, не виходить, тоді на допомогу приходять спеціальні лікарські засоби, які розчиняють холестеринові відкладення на стінках судин, виводять їх і тим самим, знижують його рівень.
  Зазвичай такі препарати призначають людям літнього віку в якості профілактики і продовження тривалості життя.