Корисні поради
на всі випадки життя
» » Коли переводять час на годиннику на зимовий і літній?

Коли переводять час на годиннику на зимовий і літній?

Додано: 02.10.14
Рубрика: Цікаве
Переведення часу скасовували і вводили знову кілька разів. А деякі так і не знають, як, коли і що робити. Пора розібратися у всьому і навчитися переводити свої годинники!

Зимовий і літній час


Заглибимося в терміни. Отже, що таке літній і зимовий час?
Зимовий час, по суті, є правильним з астрономічної точки зору, тобто воно відповідає тому, яке діє на тому чи іншому поясі. Тобто, в принципі, визначення «зимовий час» з наукової точки зору є не зовсім вірним. Правильніше було б говорити «поясний час».
Коли переводять час на годиннику на зимовий і літній?

Літній час відрізняється від зимового (тобто астрономічного) на одну годину в більшу сторону (тобто для переходу на літній час : годинники переводять на годину вперед). Таке обчислення допомагає, як вважають багато хто, раціонально витрачати енергетичні ресурси і замінювати їх денним сонячним світлом.
Багато вважають перехід на зимовий час невиправданим. Справа в тому, що літній час дозволяє витрачати в основному денне світло, що, безсумнівно, призводить до економії та зменшує витрати енергії.
А от повернення до зимового часу потрібно лише для того, щоб люди почували себе комфортніше. Якби перехід назад не здійснювався, то ми були б змушені прокидатися і бачити за вікном темряву, а це для багатьох дуже і дуже болісно.
У деяких країнах до цих пір не можуть визначитися з часом і вирішити, який обчислення буде більш зручним для народу і правильним з точки зору економії.

Трохи історії


Історія переведення часу йде корінням в початок минулого століття. Так, вперше переведення стрілок годинника був здійснений в Великобританії в 1908 році. А, взагалі, сама ідея прийшла в голову Бенджаміну Франкліну.
Навіщо це було потрібно? Основною метою всіх маніпуляцій зі стрілками годин було раціональне використання енергетичних ресурсів та їх економія. Так, якщо взимку буде темніти пізніше, то люди будуть включати освітлювальні прилади пізніше, і витрата енергії скоротиться. У США переведення часу почали здійснювати з 1918 року.
Коли переводять час на годиннику на зимовий і літній?

Що стосується Росії, то вперше перехід на літній час був здійснений в 1917 році. Але в тому ж році був здійснений перехід на зимовий час. Потім було зроблено ще кілька спроб налагодити час, але всі вони, як вважало уряд, були безуспішними.
Далі в 1930 році вирішили стрілки не турбувати, і всі жили по декретному часу, що є правильним з точки зору поділу на часові пояси. Але ідея економії ресурсів виникла знову в 1981 році.

Як це робили раніше?


Чи є якісь правила переказу годин, обов'язкові для всіх країн світу? Ні, таких немає. Кожна країна встановлює свої правила. Зазвичай перехід на літній час здійснюється навесні, а взимку - восени. Але ось конкретні числа для різних куточків світу різні.
Варто відзначити, що далеко не всі країни переводять час. Лише близько третини здійснюють перехід два рази в рік. Інші ж не обтяжують себе і живуть так, як жили раніше, не піклуючись про економію.

У Росії перехід на літній час до недавнього часу здійснювали в останню неділю березня. Перехід на зимовий час провосмся в останню неділю жовтня. Точно також діяли і на Україні. Приблизно таким же чином діяли і в інших країнах, існували лише розбіжності в датах.
Коли переводять час на годиннику на зимовий і літній?

Багато хто не могли запам'ятати, куди саме і коли потрібно було переводити стрілки. Деякі жителі Росії, наприклад, знали одну невелику, але дуже корисну хитрість, яка допомагала швидко зорієнтуватися. Так, слово «осінь» (восени здійснювався перехід на зимовий час) починається з літери «О».
В цей час року переводимо стрілки назад. Слово «назад», як бачимо, теж починається з літери «О». Тепер розбираємося з літнім часом. Перехід на нього здійснюється навесні. Першою літерою слова «весна» є «В». Переводимо стрілки вперед. Слово «вперед» теж починається з «В».

Зміни


Законопроекти про скасування переходів створювалися і розглядалися не раз, але кожен раз вони відхилялися. У Росії так було до 2011 року. 8 лютого цього року Дмитро Медведєв, який на той момент був президентом Російської Федерації, дав уряду доручення про припинення переведення стрілок і переходів з літнього часу на зимовий і навпаки.
Був підготовлений відповідний закон, який набрав чинності з 6 серпня 2011 року. Таким чином, перехід на літній час було здійснено 27 березня того року, і він був останнім. І це призвело до того, що в Росії час відрізняється від поясного на 1 годину (в деяких регіонах на дві години).
Коли переводять час на годиннику на зимовий і літній?

На Україні також робились спроби скасування переходів. У тому ж 2011 році народні депутати запропонували скасувати переведення годинників. Верховна Рада прийняла відповідну постанову, але скасувала його дію в тому ж році.
З одного боку, скасування переходів - це дуже зручно, адже не потрібно згадувати, коли переводять час на зимовий, а потім на літній. Але більша частина населення Російської Федерації відноситься до середнього класу. Робочі люди змушені прокидатися рано. І при нинішньому обчисленні щоранку зими неймовірно темне.
А організм людини - унікальна система. Біологічний годинник працюють таким чином, що в темний час доби всі системи функціонують уповільнено. Так що багато висловили невдоволення. До Володимиру Володимировичу Путіну, який на даний момент є президентом країни, не раз зверталися ті, хто висловлювався за перехід на нормальний поясний час, тобто зимовий.
Поправки планувалося внести вже в 2013 році, але через запланованої Олімпіади це не вийшло. Справа в тому, що якщо б був здійснений перехід, то довелося б міняти програму, що спричинило б величезні штрафи за неустойки.

А що зараз?


Президент Росії врахував думку більшості (близько 50% опитаних повідомили, що у зв'язку з переходом на літній час стан погіршився) і вирішив внести поправки. 21 липня цього року він підписав і схвалив закон «Про обчислення часу», згідно з якою фактично буде скасовано літній час, по якому всі живуть на даний момент.
Так, 26 жовтня 2014 року в більшості регіонів Російської Федерації стрілки будуть переведені на годину назад. У деяких регіонах такого переходу не буде, так як там отже відповідає поясним. А в Магаданській області і Забайкальському краї буде здійснено переклад на 2 години.
На Україні теж вирішили змінити обчислення. Але там будуть жити за літнім часом. В останню неділю березня 2014 року всі переведуть стрілки годинника на годину вперед. Після цього ніяких маніпуляцій з годинником здійснюватися не буде. Якого числа все це потрібно буде зробити? В ніч з 29 на 30 березня.
Залишається лише побажати всім гарного самопочуття. І нехай воно не залежить від часу!