Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що таке каучсерфінг: його переваги та недоліки для мандрівника?

Що таке каучсерфінг: його переваги та недоліки для мандрівника?

Додано: 02.10.14
Ви завжди мріяли посмитися найкрасивіші та найсмовижніші місця нашої планети, але вас завжди відштовхувала ціла гора труднощів, яка часто виникає вчасно подорожей? Ви не боїтеся труднощів, але фінансова сторона питання не завжди дозволяла виконати ваші заповітні мрії щодо найкрасивіших і цікавих туристичних зон світу?
Тепер подорожувати набагато простіше і дешевше, особливо, якщо це робити разом з каучсерфингом (couchsurfing)! Якщо перекласти назву буквально, то вийде щось на кшталт «сманного серфінгу», значення хоч і близьке, але не зовсім зрозуміле для російської людини. Давайте розбиратися!
Що таке каучсерфінг: його переваги та недоліки для мандрівника?

Після адаптації, російською мовою це означає приблизно наступне : «Шукаю вільний сман!» або «Подорожі на смані», визначення хоч і вільні, але набагато ближче описують те, що ховається за цією новою, зовсім невідомою фрази. Що це таке?
«Livejournal» - це інтернет-портал, подібний всіляких популярним соціальним мережам типу «Facebook» чи «Вконтакте», основна мета якого об'єднати всіх вільних мандрівників світу в одне міцне і дружне співтовариство.
Суть ідеї полягає в тому, щоб члени даного співтовариства могли їздити один до одного в гості, при цьому нічліг надається безкоштовно. Каучсерфінг - це не просто спосіб пошуку безкоштовного ночівлі, це ще і можливість обміну культурними цінностями, пізнання чогось нового, набуття нових друзів по всьому світу, а також непогана мовна практика!

Як стати каучсерфером?


Нічого складного в цьому немає, достатньо зареєструватися на однойменному сайті, після чого створити свій обличчястий профіль. Перед користувачем відкривається ціла анкета, яку доведеться заповнити на англійською мовою (так як він найпоширеніший у світі) незалежно від того, в яку країну ви плануєте подорож.
Що таке каучсерфінг: його переваги та недоліки для мандрівника?

Сервіс був заснований в далекому 2004 році і з тих пір об'єднав в собі вже більше 7 мільйонів реальних користувачів! Зараз переважна більшість членів спільноти складають жителі Америки, Німеччини, Франції та інших країн Європи, але, що важливо, останнім часом, до них активно почали підтягуватися й наші співвітчизники.
Реєстрація на сайті є абсолютно безкоштовна, для всіх охочих є можливість внести символічну пожертву у фонд каучсерфінгу.
Слід зазначити, що анкетні дані, які у вас запросить сайт, краще вводити реальні, ніж ви більше інформації надаєте для інших каучсерферів, тим рівень довіри до вашої анкети зростає, та й шанси бути запрошеним в гості збільшуються.

На сайті потрібно буде обов'язково помістити інформацію про мови, якими ви володієте, а також розповісти про досвід подорожей і цілей, які ви переслідуєте, долаючи тисячі кілометрів. Також необхідно вказати власні умови проживання, бажано, з докладними фотографіями, а також уточнити, кого б ви хотіли приймати у себе в гостях.
Іноді у членів такої спільноти немає можливості приймати когось у себе, в цьому випадку, він може запропонувати свою компанію для зустрічей і прогулянок: хто, як не самі місцеві жителі, зможуть краще всього показати місцеві визначні пам'ятки, кращі місця і вулички, а також, невідомі широким масам, захоплюючі маршрути.
Іноді такі прогулянки можуть бути набагато цікавіше і запам'ятовуються набагато яскравіше, ніж розрекламовані глянцевими буклетами, офіційні туристичні стежки».

Як подорожувати з допомогою каучсерфінгу?


На сайті CouchSurfing відразу після реєстрації можна переходити до пошуку місць, де б ви хотіли побувати. Спеціально для цього існує вкладка «Почати подорож», в якій ви повинні вказати всі ваші критерії пошуку, щоб отримати список людей, які є потенційними «хостами» (тобто тими, хто готовий вас прийняти у себе в гостях).
Що таке каучсерфінг: його переваги та недоліки для мандрівника?

Переглянувши список можливих варіантів, ви можете написати докладний лист тому учаснику спільноти, який найбільше привернув вашу увагу і, по щасливою випадковості, є місцевим жителем того міста, який ви б так хотіли відвідати.
Лист має бути грамотне і докладне: розкажіть, з якою метою ви відправляєтеся в подорож, які плани у вас на нього і чому саме це місто вас зацікавив найбільше.
Обов'язково приділіть увагу вашим загальним інтересам, адже набагато приємніше спілкуватися з тими людьми, у яких вони збігаються.

Зрозуміло, користуватися послугами каучсерфінгу і зупинятися в різних країнах у таких же мандрівників як ви, можна не тільки поодинці, але і разом з друзями, це куди веселіше і, звичайно, безпечніше.
Природно, цей момент необхідно обговорювати у своєму запиті на «вписку» у іншого каучсерферів.

Кілька порад початківцю мандрівникові • Займаючись пошуком людей, яких ви б хотіли зупинитися, не варто посилати запити всім підряд, вставивши в повідомлення текст, скопійований, як під копірку. Краще всього вибрати кілька людей, уважно вивчивши їх профіль, захоплення та інтереси, приступати до написання розгорнутого листа. У ньому важливо показати, що ви дійсно зацікавлені зупинитися саме у цих людей, розповісти трохи про себе й показати, який ви різнобічний, цікавий і веселий співрозмовник, з яким буде цікаво провести час.

 • Про можливості проживання домовляйтеся заздалегідь, бажано, за 3-4 тижні. Якщо вийшло так, що ви в чужій країні опинилися без ночівлі і грошей, для цього на сайті існує функція «last-request time» або «запит в останній момент», де «вписку» можна буде знайти дуже швидко без попередньої домовленості.

 • Не кидайтеся на найпопулярніші і рейтингові профілі, зазвичай у таких учасників спільноти житло розписаний на кілька місяців вперед і ймовірність того, що їх відповідь буде позитивною, досить низька. Завжди можна зупинитися на менш популярних варіантах.

 • За правилами системи залишатися у приймаючої сторони можна не більше ніж на 5 днів. Але, якщо ви подружитеся, то, можливо, господар поселить вас і на більший термін.


 • А що стосується безпеки?


  Абсолютно нормально, що багато мандрівники побоюються залишатися з нічлігом у зовсім чужих людей у незнайомій країні, адже випадки бувають різні. Саме тому на сайті саме безпеки приділяється дуже багато уваги.
  Що таке каучсерфінг: його переваги та недоліки для мандрівника?

  По-перше, існують рівні довіри. Вони підвищуються в залежності від пожертв, які учасник спільноти готовий внести у фонд каучсерфінгу: переводячи кошти з банківського рахунку або карти, йде звірка ваших персональних даних.
  Важливу роль відіграють відгуки інших учасників, які може залишити кожен каучсерфер на сторінці іншого учасника після обличчястого знайомства з ним. Навіть один негативний відгук може дуже сильно вплинути на репутацію учасника, тому в інтересах каучсерферів вести себе максимально привітно.

  Переваги таких подорожей: • Можливість дізнатися країну «з вивороту», перейнятися культурними традиціями і звичаями, спілкуючись безпосередньо «всередині» місцевого суспільства.

 • Економія фінансових коштів.

 • Відмінна практика іноземних мов.

 • Міжкультурний обмін.

 • Взаємодопомога: учасники спільноти завжди раді допомогти один одному, дати поради і допомогти освоїтися без попадання в неприємні ситуації в чужій країні.


 • Недоліки: • Необхідність підлаштовуватися під певні дати.

 • Необхідність в узгодженні домашнього режиму: господарі можуть рано вставати і лягати, коли вони йдуть на роботу чи у справах, можливо, доведеться довго гуляти по вулиці.

 • Розміщення не завжди буває комфортабельним: окрема кімната з ліжком і обличчястим душем - це мрія каучсерферів. Іноді вашим нічлігом може стати кут на підлозі в спальному мішку, те ж саме стосується і інших зручностей.