Корисні поради
на всі випадки життя
» » Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Берліні?

Що туристу обов'язково потрібно подивитися в Берліні?

Додано: 05.10.14
Якщо ви хочете відвідати Берлін, то для початку дізнайтеся, які місця цього міста варті вашої уваги.

Що цікавого в Берліні?


Отже, що посмитися туристу в Берліні? Пропонуємо найцікавіші місця цього міста:
[b] 1. Берлінська стіна [/b] . Багато людей їдуть сюди тільки за цієї стіни. Раніше вона являла собою триметрове бетонну огорожу, обнесене колючим дротом, яке коли-то ділило країну на дві незалежних один від одного частини. Довжина становила цілих 160 кілометрів!
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

З-за цієї стіни постраждало чимало людей було вбито багато. Лише в 1989 році вона впала. У той час деяким стали видавати візи, які дозволяли перетинати кордон, але люди почали діяти рішуче, так що незабаром огорожу стали руйнувати. Сьогодні від колишньої Берлінської стіни залишилися лише окремі фрагменти, але й вони є значущими з історичної точки зору.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

До речі, деякі уламки розмальовували відомі художники і продавали за шалені суми. Сьогодні мало хто може пригадати, де саме знаходилася стіна, але незабаром все зміниться, адже планується відновлення фрагментів цієї унікальної споруди.
[b] 2. [/b] Якщо перераховувати пам'ятки Берліна, то можна забути про [b] Рейхстазі [/b] . Це будівля Парламенту Німеччини з багатою історією. Так, будівництво тривало більше 10 років і було закінчено в 1894 році. Будівля була воістину величним і красивим, а прикрашав його величезний скляний купол, який привертав увагу кожного німця. Але в 1993 році почалася сильна пожежа, з-за якого Рейхстаг сильно постраждав.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

За однією з версій ініціатором цієї пожежі був сам Адольф Гітлер, для якого згодом спорудження стало справжнім символом влади. Але будівля з часів пожежі пустувало. Під час Світової війни Рейхстаг майже повністю зруйнували, а відновлення почалося лише в 1961 році і завершилося в 1964 році. Але і нова будівля практично не використовувалося. І лише після возз'єднання Східної Німеччини та Західної уряд остаточно переїхав сюди.
[b] 3. Бранденбурзькі ворота [/b] є практично візитною карткою Берліна, як Ейфелева вежа для Парижа. Це масштабне спорудження висотою більше ніж 25 метрів, розташоване в самому центрі столиці Німеччини і є не тільки величним, але й історично важливим.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

Побудували ворота в далекому 1791 році за наказом Фрідріха Вільгельма II, який в той час був королем Німеччини. Будівництво велося три роки, а за основу ескізу були взяті парадні ворота Афінського Акрополя. Потім на вершину воріт поставили статую богині миру Ірени (до речі, друга назва ворота - Врата Світу), яка пізніше була вивезена Наполеоном Бонапартом в Париж.
Але потім скульптуру відвоювали і повернули на місце. Сьогодні богиня виглядає трохи не так, як раніше: замість гілки оливи вона тримає хрест. Під час війни ворота були частково зруйновані, але потім їх реставрували.
[b] 4. Пергамон [/b] . Ця пам'ятка розташована на знаменитому Острові музеїв. Музей вражає своєю величчю і дозволяє зануритися в далекі часи. Він розташований на річці Шпрее в центрі міста. Будівництво тривало близько 30 років, в проектуванні і зведенні брали участь найкращі архітектори.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

Після війни музей відновлювали, але і сьогодні він виглядає так, ніби стоїть вже сотні років. Колекція музею представляє собою зібрання експонатів, що відносяться до епох давньої Азії, античності та ісламської культури. Тут можна побачити смовижні скульптури, різні хитромудрі арки і ворота. Неодмінно присміться до вівтаря Зевса, він зачаровує своєю красою.
[b] 5. [/b] Якщо ви відправляєтеся в подорож з дітьми, обов'язково відвідайте знаменитий [b] Берлінський зоопарк [/b] , який займає одне з перших місць у світі за кількістю наявних тут видів тварин. В цьому природному куточку живе всього близько 13 тисяч різних тварин, які відчувають себе чудово і радують відвідувачів. Є тут і рідкісні представники тваринного світу, такі як панди, безкрилі птахи ківі, а також величезні горили.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

Прийшовши сюди, можна витратити на прогулянку цілий день, адже неодмінно захочеться познайомитися ближче з кожним мешканцем зоопарку. А якщо ви вирішите поглянути на акваріум (а зробити це варто), то зможете побачити рифи з акулами і рідкісними рибами, океанські ландшафти з смовижними тваринами, а також крокодилів і їх місця проживання. На вході в зоопарк ви побачите двох величезних слонів, але не справжніх, а кам'яних.
[b] 6. Музей еротики Беате Узе [/b] . Якщо ви вирішили відправитися в поїздку зі своєю другою половиною, то зайдіть в цей музей. Що тут цікавого? Багато чого! Взагалі, сам музей є частиною однойменного секс-шопу, який у далекому 1962 році відкрила Беате Узе. І цей заклад став практично першим в світі в своєму роді, адже в той час все, що було пов'язано з еротикою, вважалося вульгарним і низьким. Але Беате змінила думку багатьох, так що магазин закривати ніхто не збирався.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

Музей на основі секс-шопу був відкритий в 1996 році. Сьогодні він займає цілих три поверхи і 2000 квадратних метрів площі. Тут можна побачити експонати різних часів і з різних куточків світу. Деякі були привезені з далеких країн, у число яких увійшла Індонезія. Це і порнографічні фільми, і різні малюнки, і іграшки.
[b] 7. Палац Шарлоттенбург [/b] є одним з найбільших палаців світу. Дім був побудований в кінці XVII століття за примхою Софії-Шарлотти, яка була дружиною прусського короля Фрідріха I. Довгий час палац був резиденцією королівської сім'ї.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

До речі, саме з Шарлоттенбурга була перевезена янтарна кімната, подарована Петру I. За будівлею розташований шикарний сад, найцікавіші місця якого - це мавзолей, у якому поховано деякі члени королівської сім'ї, а також бельведер (там можна побачити музей фарфору).
Сьогодні туристи можуть відвідувати лише деякі приміщення палацу. Також можна зазирнути в Новий павільйон, в якому розміщені предмети мистецтва часів відомого в Німеччині архітектора Карла Фрідріха Шинкеля.
[b] 8. Телевежа Берлінер Фернзэетурм [/b] . Це не тільки одна з самих високих телебашен в світі, але і ще візитна картка Берліна. Якщо ви зважитеся піднятися на вежу, то зможете насолодитися шикарними видами міста і його околиць. Оглядовий майданчик розташований на висоті 203 метрів, а загальна висота споруди становить 368 метрів.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

Підйом на телевежу здійснюється з допомогою ліфта і триває майже хвилину. А ще неодмінно відвідайте кав'ярню, розташовану прямо на телевежі. Вона обертається навколо вежі і вчиняє 1 повний оборот за 30 хвилин.
[b] 9. «Європа-центр» [/b] . Якщо за 5 днів ви обійшли всі цікаві місця і тепер плануєте купити подарунки, то обов'язково загляньте сюди. Сьогодні тут розміщується близько 70 магазинів, кілька ресторанів і кафе, кінотеатр, банк, а також офісні приміщення, готелі і житлові будинки.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

На даху найвищого хмарочоса розміщена величезна емблема компанії «Мерседес-Бенц». Перед центром розташований фонтан «Земну кулю», а у дворі ви зможете побачити танцюючий і співаючий фонтан «Лотос».
[b] 10. Берлінські підземелля [/b] - це не одне місце, а ціла мережа підземних приміщень і споруд, що збереглися з часів війни. Тут можна побачити і кабінети, і бомбосховища, і катакомби, і бункери, і цілі будівлі. До речі, екскурсія в підземелля призначена для осіб старше 15 років, так що будьте готові до суперечливих емоцій.
Що туристу обов'язково потрібно посмитися в Берліні?

Тепер ви знаєте, що цікавого можна посмитися в столиці Німеччини.