Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як стати фотогенічною і добре виходити на фото?

Як стати фотогенічною і добре виходити на фото?

Додано: 05.10.14
Рубрика: Цікаве
Якщо ви, розсмляючись свої фотографії, постійно незадоволені тим, як ви на них виходите, то це не значить, що ви некрасиві. Можливо, ви просто не вмієте правильно фотографуватися. Адже бувають люди дуже красиві від природи, але на фотографіях вони виглядають зовсім не так.
Як стати фотогенічною і добре виходити на фото?

А буває і навпаки, людина з абсолютно звичайними зовнішніми даними на фото виходить просто надзвичайним. Згадайте відомих світових зірок і моделей: їх фотографії нікого не можуть залишити байдужим, але в житті багато хто з них далеко неідеальні. Так у чому ж їх секрет? Просто вони знають, як потрібно правильно себе подати перед об'єктивом фотокамери. І ви теж можете навчитися цього. Так як же стати фотогенічною?

Для початку давайте з'ясуємо, що це таке, фотогенічність?


Вперше це поняття з'явилося завдяки французу Луї Деллюку. Фотогенічність - це здатність людини виходити на фотографіях краще, ніж він є насправді, тобто вміло демонструвати свої достоїнства і приховувати недоліки.
Як стати фотогенічною і добре виходити на фото?

Хоча це слово складається з двох складових «фото» і «ген», але це не означає, що людина з вродженою красою буде вважатися фотогенічним. Якщо ви володієте примітними рисами обличчя, нехай навіть неідеальними, і вмієте їх показати у вигідному для вас ракурсі, то у вас є всі шанси стати фотогенічною.

Трохи рекомендацій


Як стати фотогенічною і добре виходити на фото?

Для того щоб ваші знімки завжди виходять вдалими вам допоможуть наступні поради:

 • Правильно одягайтеся. Можливо, ви не подобаєтеся собі на фотографії з-за того, що ваш одяг підкреслює всі недоліки вашої фігури. Спробуйте змінити свій стиль. Купуйте тільки той одяг, яка вигідно демонструє всі ваші достоїнства і приховує недоліки. Якщо ваша фігура далека від ідеальної, то на фотосесію ні в якому разі не можна одягати занадто облягає наряд. Також не варто вибирати дуже складний, і навіть химерний спосіб, так як він відверне на себе увагу. У правильно підібраному одязі ви будете почувати себе впевненіше і це відбитися на фотографії.

 • Вибирайте правильний колір одягу. Ні для кого не секрет, що колір відіграє важливу роль для створення правильно образу. Він може, як прикрасити вашу зовнішність, так і зробити її безликою. Тому дуже важливо знайти в одязі свою колірну гамму, яка б підкреслювала красивий колір ваших очей і волосся, а шкіра на її фоні виглядала б красивою і здоровою. Крім того, для фотографування краще вибирати вбрання не занадто яскравих кольорів, щоб вони не відволікали увагу від вашої обличчя. Також краще буде, якщо нижня та верхня частина вбрання будуть різних відтінків. Інакше на фотографії ви будете виглядати суцільним одноколірним плямою.

 • Використовуйте правильний макіяж . Для того щоб не загубитися на фотографії, краще використовувати більш яскравий макіяж, ніж у повсякденному житті. До того ж варто приділити особливу увагу стану вашої шкіри. Постарайтеся приховати всі недоліки за допомогою косметичних засобів, або хоча б припудрити носик, щоб не було жирного блиску. Навіть якщо ви володієте ідеальною шкірою, то від великих ракурсів все ж краще відмовитися, так як фотоапарат може виявити навіть незначні її нерівності, а сама зйомка крупним планом вимагає використання професійної апаратури і правильної постановки світла.

 • Приховуйте свої недоліки. Якщо ви знаєте про всіх своїх недоліках, то ви заздалегідь можете їх приховати, використовуючи попередні поради, так і просто повернувшись правильної стороною обличчя до об'єктиву фотокамери.

 • Якщо ви комплексуєте через зайвих кілограмів, то бути візуально стрункішою на фотографії допоможе вам наступний прийом: фотографуйтеся в повний зріст, при цьому тіло поверніть на 45? по відношенню до камери, плечі і голову поверніть у бік об'єктива, виставте ногу трохи вперед, а вагу тіла перенесіть на ногу, що стоїть позаду. Так на фото ви будете здаватися стрункішою, ніж є насправді.

 • Позбутися від подвійного підборіддя можна наступним чином: трохи підніміть голову, уявивши, що камера знаходитися трохи вище рівня очей.

 • Щоб приховати нерівності шкіри і зморшки можна скористатися прийомом, яким регулярно користуються моделі: поверніть особа на 3/4 до камери, трохи витягніть шию вперед і нахиліть голову вниз.

 • Якщо у вас некрасиві зуби, то краще всього посміхатися з закритим ротом.

 • Тримайте спину прямо. Гарна постава завжди прикрашає людину, робить його підтягнутим і візуально приховує зайві сантиметри в проблемних зонах. Крім того правильна постава сприятливо впливає на стан здоров'я людини. Адже всі хвороби, так чи інакше, починаються з-за проблем зі спиною. До того ж людина з красивою поставою дуже виграшно виглядає на фотографії.

 • Знайдіть свій вдалий ракурс. Для початку потренуйтеся перед дзеркалом. Посміться, в яких ракурсах ви можете приховати свої недоліки і продемонструвати всі свої переваги. Крім того, можна використовувати цифровий фотоапарат, щоб наочно зрозуміти вдало ви виходите в цьому ракурсі чи ні?

 • Посміхайтеся очима. Це дуже красиво виглядає на будь-якої фотографії. Пустотливий погляд і щира посмішка зроблять ваше зображення на знімку живим і привабливим. Щоб цього домогтися, уявіть, що перед вами не знайомий фотограф, а кохана людина, з яким ви можете трохи подуріти.

 • Розслабтеся. Дуже часто люди, опиняючись перед об'єктивом фотокамери, ведуть себе неприродно. Вони починають нервувати, а їх обличчя і тіло напружені до межі. Звичайно це стан відразу ж відбивається на якості фотографії. Такі знімки навряд чи вам сподобаються. Так що ж робити? Для того щоб розслабитися перед об'єктивом фотокамери, уявіть що це не бездушний предмет, а ваш кращий друг, в компанії якого ви можете бути самим собою. Зробіть глибокий вдих і видих, розслабте плечі і посміхніться. Якщо фотограф застав вас зненацька, то зберігайте спокій, не потрібно швидко приймати будь-яку позу. Краще залишайтеся в тому ж положенні, що і були до цього, додавши лише посмішку. Повірте, на фото це буде виглядати краще, ніж незрозуміла і недоречна поза.

 • Подумайте про хороше. Щоб на знімку ваша посмішка вийшла природною, згадайте що-небудь хороше або смішне з вашого життя. Напевно ці спогади змусять вас посміхнутися, і це буде щира посмішка. Не варто довго посміхатися, очікуючи клацання фотоапарата. Інакше посмішка буде напруженою. Краще посміхнутися безпосередньо під час клацання.

 • Розслабте своє обличчя. За 3 секунди до клацання фотоапарата опустіть голову вниз, а потім без різких рухів плавно підніміть її і посміхніться. Завдяки цьому ваше обличчя буде повністю розслабленим.


 • Загальні правила


  Як стати фотогенічною і добре виходити на фото?

  Окрім цих порад, існують ще правила фотогенічність, яким ідуть всі фотомоделі.
  - Природність. Якщо у вас не стоїть завдання увійти в якийсь образ, то краще всього нічого з себе не ставити. Надумані пози і притаманне вам вираз обличчя на знімку буде виглядати якось смно. Краще покажіть себе, свою обличчястість, будьте неповторною.
  - Слухайте фотографа. Він ваш друг і, так само як і ви зацікавлений в тому, щоб ви добре вийшли на його знімках. До того ж йому краще видно зі сторони, що вам потрібно робити, щоб на фото вийти ідеальною. Він може дати вам слушну пораду. Не варто боятися сказати фотографу, якщо вас щось не влаштовує або вам просто незручно.
  Як стати фотогенічною і добре виходити на фото?

  - Репетируйте перед дзеркалом. Щоб на фото правильно відобразити вашу особу або вибраний образ, потрібно посмитися на себе з боку, які саме пози, жести і вирази обличчя виглядають виграшно в даній ситуації. Але якщо у вас немає часу на підготовку, то можна скористатися наступними універсальними прийомами:

 • слідкуйте за поставою;

 • розправте плечі;

 • прогніть спину - це виглядає ефектно;

 • втягніть живіт;

 • якщо хочете виглядати стрункіше, то потрібно опустити руки вздовж тулуба;

 • якщо не знаєте, куди можна подіти свої руки, то візьміть що-небудь або просто пограйте своїм волоссям.


 • - Тримайте позу. Не варто після кожного клацання фотоапарата відразу ж міняти позу. Дайте фотографу можливість зробити хоча б кілька кадрів, і тільки потім міняйте своє становище. Це пов'язано з тим, що моментально оцінити, вдалий знімок чи ні, буває дуже складно. Для його створення має значення кожна дрібниця, а відновити позу в найдрібніших подробицях практично неможливо. Крім того під час фотозйомки найкраще рухатися плавно і намагатися, щоб ці рухи були завершеними - це добре виглядає на фотографіях.
  - Не ховайте руки і ноги. Дуже часто під час зйомки, ми не знаємо, куди подіти свої руки, і ховаємо їх у кишені, але якщо видно хоча б частину руки, то це створює відчуття, що руки у нас обрізані. Щоб цього не допустити, руки повинні бути повністю закриті одягом. До того ж краще відмовитися від коротких чобітків і черевиків, тим більше, коли у вас голі ноги - це візуально їх обрізає. Але це правило не стосується взуття на високих підборах. Крім того, якщо ви вирішили фотографуватися по пояс, руки краще зігнути в районі грудей, ні в якому разі не можна їх опускати вниз.
  - Не сміться в об'єктив. Звичайно, якщо тільки цього не вимагатиме ваш фотограф. Якщо ви хочете, щоб на знімку було видно весь ваш образ (поза, одяг, аксесуари тощо), то краще не смитися прямо в камеру. Дивіться трохи в бік від об'єктива або вище від нього. Прямий погляд на знімку завжди відволікає на себе увагу, і все інше стає менш помітним.
  - Не витягайте свої руки або ноги в бік фотографа. Це порушує пропорції вашого тіла на знімку. А коли ви хочете пограти волоссям, то лікті найкраще розводити в сторони від напрямку фотокамери.
  - Оцініть фон. Він повинен бути нейтральним, без безлічі деталей, щоб ви не загубилися на ньому. Краще всього, щоб фон був не більш ніж з 2-х кольорів. Крім того, ці кольори повинні бути контрастними за кольором вашої шкіри і одягу.
  Але все-таки найголовніше правило вдалої фотографії - це ваш гарний настрій. Коли ви навчитеся отримувати задоволення від самого процесу фотозйомки, тільки тоді якість ваших знімків помітно покращитися. Сподіваємося, що наші підказки допоможуть вам стати фотогенічною, і ви полюбите себе на кожній новій фотографії.