Корисні поради
на всі випадки життя
» » Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

Додано: 05.10.14
Вибираючи одяг, всі ми керуємося тими чи іншими правилами і враховуємо такі важливі моменти, як модні тенденції, особливості фігури, стиль і обличчясті переваги. Але не менш важливу роль відіграють і кольору, а також їх поєднання. А як правильно поєднувати кольори при складанні гардероба?
Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

Якими бувають кольору?


Всі кольору, наявні в природі, можна умовно розділити на три основні групи:

 • Первинні або основні. До них відносяться червоний, синій і жовтий.

 • Вторинні кольори виходять при змішуванні вторинних кольорів. У цю групу входять такі, як помаранчевий, зелений і фіолетовий.

 • Також існують третинні тони. Вони виходять при змішуванні вторинного кольору з одним із сусідніх первинних. Наприклад, до таких належить жовто-зелений колір.


 • Дивно, але білий і чорний, взагалі, не є кольорами, адже зустріти їх у природі в чистому вигляді майже нереально.

  Спобличчя поєднання кольорів


  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Є кілька способів поєднання кольорів в гардеробі. Перерахуємо їх:

 • Монохромне поєднання - це, по суті, використання одного кольору, але різних відтінків від світлих до найтемніших. Тобто якщо вам подобається, наприклад, зелений колір, то ви можете створити тандем різних його відтінків: зеленого, трав'яного, смарагдового, болотного.

 • Ахроматичний спосіб поєднання передбачає використання в якості основних таких кольорів, як чорний, білий і сірий. Вони є універсальними і поєднуються з будь-якими іншими тонами. Такий варіант найбільш зручний і допоможе уникнути конфузів з-за невдалих комбінацій. Найсуворіше і консервативне поєднання - це чорно-біла гама. Але такий варіант нудний і одноманітний.

 • Комплементарне поєднання - це використання пар контрастних кольорів. Ось найбільш вдалі тандеми: зелений і червоний, синій і помаранчевий, фіолетовий і жовтий.


 • Враховуємо зовнішність при визначенні вдалих поєднань


  Як поєднувати кольори в одязі і не помилитися? При виборі найбільш вдалих поєднань варто враховувати особливості своєї зовнішності, тобто визначити свій кольоротип.

 • Якщо у вас темна шкіра і смагляві волосся, то для вас будуть оптимальними такі поєднання: помаранчевий і рожевий, чорний і червоний, червоний і сірий, бежевий, зелений, сливовий і бежевий.

 • Власниці блідої шкіри і русявих, рудих або світлих волосся слід звернути увагу на такі пари: шоколадний і хакі червоний, шоколадний, сірий і чорний, чорний і пісочний, білий і чорний.

 • Якщо у вас темне волосся і при цьому бліда шкіра, то вибирайте що-то з таких тандемів, як коричневий, кремовий, коричневий і сірий, синій, бежевий, білий і кремовий або жовтий і коричневий.


 • Використання колірного кола


  Що таке колірне коло? Це якийсь коло, що складається з секторів, пофарбованих у різні кольори. Найбільш популярний восьмисекторний колірне коло, що складається з семи секторів, що відповідає кольорам веселки, і одного пурпурного. Умовно всі кольори можна розділити на холодні і теплі. Вважається, що краще всього поєднуються холодні з холодними тонами і теплі з теплими.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Існують і інші кола, розділені на безліч частин, забарвлених в різні тони. В даному випадку проводячи лінії в тих чи інших місцях такого кола (наприклад, через протилежні відтінки, по діагоналі або в одній частині) у відповідності з пропонованими схемами, можна виділити найбільш вдалі тандеми.

  Деякі важливі принципи поєднання


  Пропонуємо дізнатися основні правила поєднання тонів в одязі:
  Білий, сірий і чорний кольори поєднуються з будь-якими іншими тонами, так що сміливо використовуйте їх.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Є одна невелика хитрість: якщо два розташованих поруч кольору не дуже добре і гармонійно поєднуються, то можна виправити ситуацію, розділивши їх білою деталлю. Наприклад, якщо спідниця і блуза не виглядають в тандемі, надіньте білий ремінь, і все зміниться.
  Пам'ятайте про те, що поєднувати і спокійні пастельні тони набагато простіше, ніж яскраві.

  Не рекомендується використовувати в комплекті більше трьох кольорів, в іншому випадку ви будете виглядати як папуга. При цьому основним повинен бути один колір (в деяких випадках припустимо два кольори, але це може перевантажити образ), інші ж повинні доповнювати або освіжати основний, а в деяких випадках і приглушати його. Якщо весь одяг буде однотонною, то це буде виглядати нудно.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Вважається, що верхня частина комплекту повинна бути світлою, в той час як нижня буде темною.
  Якщо ви використовуєте яскраві тони, то нехай вони розташовуються у верхній частині комплекту, так як ці відтінки дозволять зробити особа більш виразним і яскравим. Якщо ж такі тони будуть розташовані в нижній частині, то особа може буквально «загубитися».
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Доведено, що темні відтінки додають стрункості, а ось світлі, навпаки, повнять. Так що в тих місцях, де є зайвий обсяг, краще використовувати темні, спокійні і приглушені тони. А от у місцях з відсутнім об'ємом доречними будуть світлі і яскраві кольори.
  Абсолютно всі пастельні тони, такі як персиковий, бежевий, ніжно-блакитний, рожевий та інші поєднуються між собою, так що сміливо створюйте такі тандеми, ви точно не прогадаєте.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Якщо ваш наряд чорний, то ви можете вибрати аксесуари практично будь тонів.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Якщо основний колір дуже яскравий і насичений, то доповніть його спокійними відтінками, щоб злегка приглушити і втихомирити буйство фарб.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Якщо тони комплекту приглушені і спокійні, то ви можете сміливо вибирати яскраві аксесуари, вони пожвавлять ваш образ і доповнять його.
  Робіть більш яскравою ту частину тіла, на який ви хочете привернути увагу.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Якщо ви вирішили поєднувати контрастні темні і світлі відтінки, то за основу беріть світлі, а з допомогою темних обрамляйте їх, використовуючи дрібні деталі або, наприклад, аксесуари.
  Якщо ви вибрали, наприклад, багатобарвну блузу, інші предмети одягу повинні бути однотонними, інакше образ буде пістрявити і рябіти.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Не поєднуйте між собою кілька темних або світлих тонів, вони можуть просто злитися один з одним і загубитися на загальному тлі.
  Не поєднуйте холодні і теплі відтінки одного і того ж кольору.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Світлі тони більше підходять для світлого часу доби, а от темні відтінки доречні в темний час доби. Це правило дозволить вам не відчувати себе ніяково.
  Як правильно поєднувати яскраві кольори в одязі? (13 фото)

  Якщо межа між двома кольорами припадає на проблемну частину тіла, то ви ризикуєте привернути увагу до цієї зони. Так що не тільки поєднання важливі, але і деякі дрібниці, такі як місця з'єднань квітів.

  Вдалі і невдалі поєднання


  Які кольори можна поєднувати вдало, модно і стильно? Ось деякі безпрограшні тандеми:

 • Червоний сполучається з зеленим, синім та сірим.

 • Оранжевий чудово виглядає з синім і фіолетовим.

 • Жовтий поєднується з блакитним і рожевим.

 • Бежевий чудово виглядає з коричневим і темно-зеленим.

 • Малиновий можна відтінити сріблясто-сірим.


 • Тепер невдалі поєднання:

 • Червоний абсолютно не поєднується з пісочним, оранжевим і фіолетовим.

 • Рожевий і бузковий.

 • Синій не можна поєднувати з зеленим, коричневим і бузковими квітами.

 • Жовтий не поєднується з рожевим і бордовим.

 • Сірий ніяк не поєднується з пісочним і коричневим.


 • Тепер ви знаєте все про поєднання кольорів в одязі і точно будете завжди виглядати приголомшливо!