Корисні поради
на всі випадки життя
» » 10 найкращих документальних фільмів про живу природу

10 найкращих документальних фільмів про живу природу

Додано: 06.10.14
Рубрика: Цікаве
Багато хто любить смитися кіно. Особливо популярні комедії, «ужастики» і трилери. Але деякі документальні фільми настільки цікаві, що не посмитися їх - просто злочин. А особливо зачаровують фільми про природу, які дозволяють побачити надзвичайну красу світу, доступну всім, але часто непомітну в повсякденному житті. Пропонуємо вам дізнатися список справжніх документальних шедеврів.

Список найкращих документальних фільмів


Отже, ось найкращі документальні фільми про живу природу:

1. «Дім»


Цей фільм - справжнє захоплююче і неймовірно подорож по планеті Земля. Ви зможете побачити неймовірно красиві місця світу, не торкнуті людиною. Деякі з них вражають і смують.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

Голос за кадром розповідає про те, що Земля - наш дім, але самі люди поступово руйнують його. У фільмі розповідається про діяльності людства та її вплив на живу природу. Наприклад, викиди деяких заводів можуть привести до цієї природної катастрофи.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

Режисером є знаменитий Люк Бессон, він працював спільно з відомим фотографом Яном Артюсом-Бертраном, які знімають природу. Більшість сцен фільму - огляд унікальних місць з висоти пташиного польоту. У деяких державах зйомки заборонялися, частина кадрів була конфіскована. Всього було відвідано 53 країни. Прем'єра відбулася в 2009 році, причому трансляція, яка проходила у 87 країнах світу, була безкоштовною. Але пізніше фільм у деяких державах став забороненим.

2. «Підводний космос»


За весь перегляд ви не почуєте жодного слова, зате побачите те, що в реальному житті вдається побачити трохи. Багато років людство прагне підкорити космос, але інша унікальна життя знаходиться поруч з нами, практично під нашими ногами, а саме в океанах і морях. Мешканці глибин настільки смні, незвичайні і відмінні від нас, що їх можна прийняти за прибульців.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

Фільм дає можливість зануритися в неймовірний підводний світ і побачити його жителів. Деякі риби і молюски виглядають страхітливо, інші - безглуздо і навіть смішно. Перегляд документальної кінострічки точно подарує вам неймовірні емоції.

3. «Життя»


Хоча цей фільм є документальним, але він неймовірно захоплюючий, і тому входить в список кращих. Ви зможете побачити просту, але одночасно унікальну життя диких тварин з різних куточків планети. Режисери і оператори зробили все, щоб глядач повірив у те, що знаходиться в епіцентрі подій.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

«Життя» - це кілька історій про те, як живуть і виживають різні представники фауни планети Земля, як вони виховують дитинчат, як закохуються і як розлучаються. Режисер показав цілий цикл життя від народження і до смерті. Глядачі дізнаються і про те, що у природі теж є свої принципи моралі, закони і правила. Загалом, неодмінно посміться цей фільм.

4. «Історії спасіння. Тваринний страх»


Це фільм про співчуття і героїзм людей. Деколи тварини потрапляють у небезпечні і навіть страшні ситуації. І деякі з них знаходяться буквально в кроці від смерті. Чи зможе кінь вибратися з криниці, а ведмідь на дрейфуючій крижині не потонути і не замерзнути? Звичайно, якщо на допомогу прийде Людина.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

Перша літера велика цього слова - не помилка, адже тільки Людина з великої літери зможе проявити співчуття до братів наших менших і піти на ризик, рятуючи їх. Тривалість відео становить всього півгодини, але за цей час ви зможете побачити унікальні історії порятунку тварин. Кошеня дістануть з труби, кінь отримають з колодязя, а ведмедя врятують від смерті на дрейфуючій крижині.

5. «Мікрокосмос»


Цей фільм вийшов в далекому 1996 році і став проривом. Справа в тому, що творці картини використовували новітні і в той час були унікальними технології. Вони освоїли техніку малого формату кадру при зйомці, а також використовували короткофокусні мікроскопи.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

І все це дозволило перетворити комах в самих цих гігантських чудовиськ, а траву - в непрохідні джунглі. Глядачі зможуть побачити і розглянути те, що завжди знаходиться поряд, але одночасно є таким недоступним, загадковим і далеким. Це цілий смовижний космос зі своїми мешканцями! До речі, технології, що використовувалися режисерами (ними стали французькі біологи Марі Перену і Клод Нуридзани) використовуються і сьогодні.

6. «Океани»


«Океани» - справжній шедевр документального кіно. Зйомки фільму проходили в 50 різних куточках нашої планети і зайняли понад 35 років. Оператори відзняли близько 500 годин плівки. На обробку кадрів і їх підготовку пішло приблизно 2 роки! Бюджет проекту склав 50 мільйонів євро.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

Прем'єра відбулася в 2009 році і була дуже довгоочікуваної. У цьому фільмі розповідається про життя мешканців океанів. Мало хто знає, але близько 70% земної поверхні вкрито водою. І водних жителів планети неймовірно багато! Глядачі отримали можливість поринути в унікальний світ і відчути себе справжніми дослідниками глибин.

7. «Генезис»


На створення цього шедевра документального кінематографа пішло близько 10 років, але цей час не було витрачено даремно. Глядач зможе дізнатися таємниці виникнення всього живого на Землі: тварин, рослин, комах і людей. Творці фільму використовували новітні передові технології, які дозволили наочно і зрозуміло показати, як розвивалася наша планета.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

Ви пізнаєте таємниці Всесвіту і побачите найнеймовірніших її мешканців. До речі, зняли цей фільм ті ж біологи, які подарували світу «Мікрокосмос» (про нього було написано вище).

8. «Арктика 3D»


«Арктика 3D» - захоплююча подорож на край землі, де постійно панують морози і завірюхи, і все покрите льодом і снігом. Але і тут є життя, і ця неймовірно захоплююча, що довели творці фільму. В оригінальній версії закадровий голос належить Меріл Стріп.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

Відома актриса розповідає про те, як ведмедиця і двоє її дитинча з-за змін, що прийшли в пустелю Арктики, відправляються вглиб континенту. Вони шукають житло і їжу, і роблять все, щоб просто жити.
Поки ведмеді подорожують, глядачі можуть не тільки дізнатися все про життя цих унікальних тварин, яких сама природа помістила в настільки несприятливі умови, але і насолодитися красою, здавалося б, мертвої природи. Ви побачите найдавніші льодовиків, що тануть сніги, величезні водоспади, а також величні засніжені вершини. Неймовірно видовищний і захоплюючий фільм!

9. «Народжені на волі»


«Народжені на волі» - дуже зворушливий і цікавий фільм про те, як люди і тварини не тільки співіснують, але і стають один для одного рідними і близькими. Дитинчата, з вини браконьєрів, що залишилися без батьків і не мають шансів вижити, зустрічають на своєму шляху небайдужих людей з великим серцем. Так, в Борнео приматолог Біруте Гальдікас знаходить осиротілого дитинча орангутангів і допомагає йому вижити, зміцніти і освоїти важливі навички, а потім повернутися в дику природу.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

А в лісах Кенії захисниця природи і зоолог Дафна Шелдрік допомагає освоїтися слоненяті. Люди допомагають тваринам, але при цьому не заважають їм жити за законами дикого світу і існувати в природних умовах. При зйомках цього фільму використовувалися унікальні технології, які дозволили глядачам побачити найдрібніші подробиці того, що відбувається і практично опинитися поряд з головними героями.

10. «Самсара»


«Самсара» - неймовірно видовищний фільм. Ви зможете насолодитися надзвичайною красою смовижних місць планети, побувавши в 25 державах і на 5 континентах. Творці шукали такі місця, які відповідали б концепції життя, тобто укладали у собі поняття карми, реінкарнації, а також життя і смерті.
10 найкращих документальних фільмів про живу природу

На зйомки пішло близько 4 років, режисери дуже ретельно відбирали місця і досліджували їх. Фільм знятий на 70-міліметрову плівку, що дозволило добитися високої якості зображення.
Дивіться цікаві документальні фільми та дізнавайтесь багато нового про природу і планеті!