Корисні поради
на всі випадки життя
» » Краще спортивне харчування для схуднення

Краще спортивне харчування для схуднення

Додано: 06.10.14
Рубрика: Спорт і їжа
Якщо ви хочете позбавитися від зайвої ваги, то напевно знаєте, що без спорту отримати ідеальну фігуру не вийти. Але, займаючись спортом, потрібно правильно харчуватися. Спортсмени, наприклад, вживають спеціальне спортивне харчування. А чи допоможе воно знизити вагу? Розберемося!

Кому потрібно спортивне харчування і чи потрібно взагалі?


Раніше вважалося, що спортивне харчування треба тільки чоловікам і лише тим із них, які бажають наростити м'язову масу. Але ті часи давно пройшли, і сьогодні спеціальні добавки можуть вживати не тільки професійні спортсмени, а й прості люди, які мріють про красиву фігуру. Крім того, для жінок таке харчування теж буде дуже корисним.
Краще спортивне харчування для схуднення

Деякі вважають, що можна обійтися і без спеціальних добавок. По суті, можна. Але ви впевнені в тому, що в продуктах, які ви зазвичай вживаєте в їжу, є все те, що потрібно вашому організму?
А якщо врахувати, що при схудненні багато дотримуються дієти , передбачають значні обмеження, а також займаються спортом, то потреби зростають у рази. Це і зрозуміло, адже деякі дієтичні продукти містять не так багато вуглеводів, білків, жирів, а також вітамінів, макро - і мікроелементів і мінералів.
А підвищені навантаження під час тренувань - це додаткова витрата енергії. І цю саму енергію організм повинен звідкись брати. Але вкрай важливо, щоб вона була правильною. Так от, спортивне харчування містить все те, що потрібно для правильного функціонування м'язів і всього організму в цілому, а також для нормалізації обмінних процесів (це для зниження ваги вкрай важливо).
Кому потрібно таке харчування? Всім тим, хто хоче схуднути, займається спортом (необов'язково професійно) і має жировий прошарок більше 3 сантиметрів.

Як це діє?


Краще спортивне харчування для схуднення

Більшість спортивних добавок в своєму складі мають білки, які, по-перше, роблять можливим нормальну роботу м'язів, а, по-друге, є будівельними елементами майже для всіх клітин організму. І білки в спортивному харчуванні правильні, вони легко засвоюються і йдуть туди, куди потрібно.
Крім того, для отримання енергії потрібні вуглеводи. Але не всі вони однакові. Одні з них засвоюються відразу, і частина їх йде «в запас». Інші ж засвоюються поступово, даючи необхідну енергію і при цьому витрачаючись поступово, але повністю (так що ніяких надлишків не буде).
А ще зниження ваги безпосередньо залежить від метаболізму, вірніше від його швидкості. Якщо обмін речовин швидкий, то і жир буде згоряти швидше, при повільному метаболізмі вага буде рости (особливо при надлишковому вживанні жирів і вуглеводів). І спортивні добавки допомагають нормалізувати метаболізм.

Яким буває спортпит?


Яким же буває спортивне харчування, призначене для схуднення? Добавок у продажу є маса, перерахуємо основні та найпоширеніші:

 • Жироспалювачі, як зрозуміло з назви, дозволяють позбавлятися від наявних жирових відкладень. Інша назва добавок з цієї групи - термогеники. Таке харчування надає дію, завдяки якій підвищується теплопродукція і прискорюється метаболізм. В результаті цього жири починають активно згоряти. Вплив виявляється і на нервову систему, із-за чого знижується апетит. Крім того, такі добавки значно підвищують ефективність тренувань і не дають жирів всмоктуватись у травній системі.

 • L-карнітин - унікальна речовина. За дії воно схоже на жіросжігателя, але не є ним. До вітамінів його віднести не можна. L-карнітин дозволяє значно збільшити проникність оболонок клітин, що дозволяє жирних кислот швидко вивільнятися й проникати в мітохондрії, де жири активно згоряють. Тобто сама речовина жири не спалює, але воно сприяє транспорту жирів туди, де вони повинні згоряти. Протипоказання і побічні ефекти практично відсутні, але ефективність практично зводиться до нуля, якщо не поєднувати прийом добавок на основі L-карнітину з аеробними навантаженнями. До речі, дана речовина має і деякі інші дії на організм: підвищує витривалість і стійкість до стресів, сприяє виведенню з організму токсинів, що дозволяє нарощувати м'язову масу за умови інтенсивних тренувань, зміцнює судини і серцевий м'яз, виводить шкідливий холестерин, а також насичує всі клітини киснем.

 • Купити протеїн, суті, є білком, і він при схудненні теж дуже потрібний і важливий. Якщо білка не буде вистачати, то при навантаженнях організм буде використовувати м'язи в якості джерела енергії. При цьому жири залишаться на місці. Протеїнові комплекси містять особливі білки, які вивільняються повільно, що дозволяє насичувати і живити м'язи не тільки під час тренувань, але і після них. Крім того, варто відзначити, що білки з повільним періодом вивільнення витрачаються тільки на роботу м'язової системи, а «в запас» відкладатися не можуть.

 • Багато використовують при схудненні BCAA комплекс. До його складу входить відразу кілька найважливіших амінокислот, таких як валін, ізолейцин лейцин. У таких добавках небагато калорій, зате вплив виявляється відразу в декількох напрямках. По-перше, гальмує катаболічні процеси. Що таке катаболізм? По суті, це розщеплення м'язових білків, яке неминуче буде відбуватися після тренувань при нестачі протеїну і неправильному харчуванні. По-друге, даний комплекс дозволить контролювати і придушувати апетит. І, по-третє, при вживанні буде знижуватися процентний вміст в організмі жирів.

 • Вітаміни організму в умовах схуднення теж вкрай необхідні, адже обмеження, пов'язані з дієтою, не дозволяють отримувати все те, що потрібно. Існують спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, розроблені саме для тих, хто бажає позбавитися від зайвої ваги, дотримується дієти і займається спортом. Поєднання компонентів підібрано таким чином, що при прийомі жири будуть витрачатися швидше за рахунок прискорення метаболізму, м'язи будуть отримувати все необхідне, а організм не відчуватиме дефіциту тих чи інших речовин.

 • Омега-3 жирні кислоти теж можуть використовуватися для схуднення. Вони сприяють зниженню рівня холестерину, покращують роботу судин, серця і мозку, зміцнюють м'язи, а також нормалізують обмін речовин. В організмі такі кислоти не синтезуються, так що вкрай важливо вживати їх.

 • Блокатори вуглеводів і жирів. Такі добавки діють таким чином, що ферменти, що беруть участь в розщеплюванні і переробці вуглеводів і жирів, блокуються, в результаті чого все це залишається практично в незмінному вигляді і виходить з організму, а не залишається в ньому.

 • Використовується і кон'юговані лінолева кислота (CLA), яка сприяє нарощуванню і зміцненню м'язів, скорочує обсяги жирової тканини, а також зміцнює імунітет і нормалізує роботу серцево-судинної системи.

 • Блокатор гормону кортизолу перешкоджає синтезу цього гормону. Кортизол шкідливий при схудненні, так як бере участь в процес утворення жиру і при цьому може руйнувати м'язові тканини.


 • Поради щодо вживання


  Краще спортивне харчування для схуднення

  Кілька корисних порад:

 • Кожна добавка має свої мінуси і плюси, а також побічні ефекти і протипоказання. Так що перед вибором харчування пройдіть обстеження і проконсультуйтеся з фахівцем.

 • Буде краще, якщо схему прийому скоректує дієтолог або обличчястий тренер. Звичайно, до будь добавці додається детальна інструкція, але адже кожен організм має свої особливості.

 • Не приймайте такі добавки постійно, ваш організм може просто звикнути до них.

 • Дотримуйтеся питного режиму, так як недолік рідини може призвести до зневоднення. У добу потрібно не менше 2-25 літрів. Але і зловживати не варто, набряки теж небезпечні.

 • Харчуйтеся правильно! Відмовтеся від шкідливих продуктів, їжте більше злаків, овочів, ягід і фруктів, а також нежирних риби і м'яса.


 • Де придбати і скільки коштує?


  Де купити спортивне харчування? Найкраще в спеціалізованому магазині або в аптеці (хоча там воно є не завжди). Ціна добавок може бути різною і варіюється від 300-130 грн до 1500-3000 за упаковку. Від занадто дешевих препаратів краще відмовитися, великий ризик натрапити на підробку або неякісний товар.
  Харчуйтеся правильно і займайтеся спортом. А спеціальне харчування допоможе досягти мети.