Корисні поради
на всі випадки життя
» » 13 років з дня весілля - яке весілля? Мереживна (Конвалієва) весілля річниця весілля 13 років

13 років з дня весілля - яке весілля? Мереживна (Конвалієва) весілля річниця весілля 13 років

Додано: 06.10.14
Рубрика: Цікаве
13-ю річницю весілля називають Мереживний або Настоянки весіллям.
Тринадцятирічна річниця не символізується у подружжя з «нещасливим числом тринадцять». Хоча з давніх часів на Русі вважається, що 13 років річниці весілля - це перехідний період життя подружжя, адже в цей час починаються сварки, в цей час біси кидають в сім'ю яблуко розбрату. Вважається, що саме в цей період і перевіряється міцність сім'ї. У зв'язку з цим тринадцята річниця називається «мереживний» або міцною і сплетеною, як мереживо. Однак мережива бувають не лише міцними і сплетеними, але і ажурними, і тонкими, тому назва «мереживна річниця» говорить про те, що потрібно обов'язково цінувати сім'ю і звертатися з сімейними відносинами акуратно, як ніби це тонкі мережива.
13 років з дня весілля - яке весілля? Мереживна (Конвалієва) весілля річниця весілля 13 років

13 років з дня весілля - яке весілля?


Гарними символами тринадцятирічного ювілею також вважаються білі і тендітні квіти конвалії, такі ж прекрасні і чисті, як любов і вірність.
Річницю мереживна весілля зазвичай відзначають не тільки в тихому сімейному колі, але і в колі близьких друзів і родичів. В будинку створюється атмосфера загадковості і таємниці, стіл прикрашають скатертиною з мережива. У деяких країнах на тринадцяту річницю дружина дарувала чоловікові саморобну мереживну метелика, яку виготовляла сама. Вважається, що така метелик з мережива привертає і утримує чоловіка в будинку. Таким чином, жінка намагалася зробити свою сім'ю міцнішою в цю досить небезпечну річницю весілля.

Що дарувати на 13-ту річницю спільного життя?


На Русі цей весільний ювілей відзначали тим, що дарували різні вироби, на яких розташовувалися мереживні голубів, що символізують мир і чистоту або білі лебеді, які символізують ніжність, любов і безмежну відданість один одному.
Чоловік же часто підносить дружині в подарунок на «мереживну весілля» красиву мереживну білизну або ажурний пеньюар . Гості можуть подарувати подружжю постільна білизна, яке оторочено мереживами, а також мереживні серветки, скатертини мереживні і звичайні, тонкі ажурні вовняні вироби.
У зв'язку з тим, що тринадцятирічний ювілей весілля називають також і настоянки весіллям, то гості можуть подарувати подружжю квіти - конвалія - білі, чисті, прекрасні і ніжні, як пронесена через стільки років любов. Прекрасним подарунком для подружжя будуть незвичайні сувеніри, які символізують тринадцятирічні сімейного життя, яких дуже багато в спеціалізованих магазинах. Ці подарунки не тільки будуть приємним сюрпризом для господині, але і допоможуть прикрасити будинок і внести елементи радості і щастя.
Тепер ви знаєте, яка весілля святкується на 13 років спільного життя і що потрібно дарувати цю річницю
13 років з дня весілля - яке весілля? Мереживна (Конвалієва) весілля річниця весілля 13 років
. Наступна річниця - Агатове весілля .