Корисні поради
на всі випадки життя
» » 4 роки весілля - яке весілля? Лляне (Воскове) весілля річниця весілля 4 роки

4 роки весілля - яке весілля? Лляне (Воскове) весілля річниця весілля 4 роки

Додано: 06.10.14
Рубрика: Цікаве
У народі завжди існувало безліч забобонів і традицій, пов'язаних з весіллям. Річниці одруження ж почали відзначати тільки в дев'ятнадцятому столітті, і то, тоді це було доступно тільки заможним жителям, але потім поширилося серед народу, і зараз існує більше десятка круглих дат, починаючи з дня весілля, який звуть зеленим весіллям .

4 роки весілля - яке весілля?


Коли молоді прожили у шлюбі 2 роки, їх відносини ще молоді і здатні легко зруйнуватися, як папір, ось і друга річниця подружнього життя називається паперове . Зовсім інша справа, коли пара прожила разом чотири роки - за цей час вони звикли один до одного, ознайомилися з звичками і прихованими сторонами один одного.
Такий період у житті молодих, називають Лляним або Восковим весіллям. Це означає, що відносини подружжя стали міцніше і надійніше, як льон, який здавна вважався символом довговічності і надійності.
4 роки весілля - яке весілля? Лляне (Воскове) весілля річниця весілля 4 роки

Лляне або Воскове весілля в народі позначає 4 роки з дня весілля і підкреслює, що подружжя за ці 4 роки зв'язуються один з одним, як мотузками. Вони тепер нерозлучні. На 4 роки - Лляне весілля, проводили цікавий обряд: чоловіка і дружину саджали поруч на стільці і зв'язували їм руки і ноги, якщо не виплуталися, значить, подальша їх спільне життя буде довгою і міцною.
Тепер уже подружжя разом назавжди, і господарство у них буде хороше, і діти - здоровими, і буде в домі мир і лад. Ось, щоб зміцнити такий сприятливий прогноз, молодим на Лляне весілля дарували вироби з льону, міцного і надійного, як їх сімейне гніздечко.
Льон завжди був на Русі особливим рослиною: його вирощували з особливою любов'ю, порівнюючи квіти з очима коханої людини, а волошкове поле, яке хвилює вітер, з безкрайнього синявою моря. Була відносно льону традиція і у весільному обряді: наречена повинна була виткати лляну тканину, з якої потім зшити простирадло.
Така особлива, майже магічна, річ прикрашалася мереживом або вишивкою, які теж робилися дівчиною власноруч, сидячи навпочіпки. Вірили, що така річ зробить сімейне життя міцною і довгою. Таку простирадло стелили на 4 роки з дня весілля - Лляне весілля. Святковий стіл прикрашався квітами і свічками, створюючи атмосферу чарівництва, в якій кожна людина і, здавалося, кожен куточок будинку просили про вдалого сімейного життя господарям.
Подружжю на Лляне весілля слід дарувати спеціальні речі, що підкреслюють значення четвертої річниці подружнього життя: свічки, вироби з мотузочок - макраме , фенечки , плетіння, лляні покривала і скатертини, серветки льняні лялечки для дому.
Після Лляної святкується Дерев'яне весілля.